V předvečer druhé světové války je Španělsko plně v zajetí vlastních rozbrojů. Generál Franco tvrdě útočí na opoziční republikány. Rozrušená společnost je vedena již jen zákony zabezpečujícími vlastní přežití. Desetiletý Carlos, sirotek jednoho z padlých republikánů, se dostává do sirotčince, který vede invalidní ředitelka Carmen spolu s profesorem Casaresem, jenž pro umocnění mužnosti popíjí líh z naložených lidských embryí. Záhy po příchodu začíná Carlose navštěvovat přízrak chlapce, který se za záhadných okolností z ústavu ztratil. Pátrání po Santiho stopách přivedou Carlose k nečekanému objevu. V podzemních prostorách strašidelného sirotčince je ukryto zlato střežené frankistickým patolízalem, bezcitným a surovým Jacintem. Carlos stejně jako kdysi Santi, toto tajemství nedopatřením odhalil, a nyní je čas za něj zaplatit. (Česká televize)

Looka

20% Jeden sirotek zabije druhého sirotka, z toho se stane duch a za pomoci dalších sirotků zabije svého vraha. Jestli se i z toho stane duch to už bohužel nezjistíme. Každopádně ze správce sirotčince se duch stane. Bu bu bu abych nezapomněl je to horor a měli by jste se u toho bát :o)) ()

celticek

Jako del Torovi ty mysteriózní filmy jdou, ale tady moc nic. Čekal jsem, že se budu bát - nešlo to. Duchařská linka je velmi slabá. ()

Najt

Nic extra, obyčejný průměrný film z prvky hororu ze sirotčince v době občanský války ve 30 letech ve Španělsku. Na tu dobu asi skvěle natočené, ale viděl jsem mnohem, mnohem lepší filmy ( horory) ()

Brooks

Krásne napísaná látka, typicky "del torovsky" vrstevnatá, miešajúca hororovú historku o pomstychtivom duchovi s thrillerom o krádeži zlata a drámou o osirelom chlapcovi, do jedného plynulého, funkčného celku. A to všetko naviac v atmosferickom prostredí sirotinca izolovaného vo vyprahlej pustine vo vojnou devastovanom fašistickom Španielsku. Devil je v del Torovej filmografii myšlienkovo najbližším súrodencom fenomenálneho Faunovho Labyrintu, dokonca by sa dal považovať za jeho skromnejšieho duchovného predchodcu. Je audiovizuálne nádherný, atmosferický, hororovo hutný i emocionálne rezonujúci, má výborne napísané a zahrané postavy s nie úplne prvoplánovými vzťahmi medzi sebou a nebojí sa opakovane porušovať najposvetnejšie hororové prikázanie (deti v nebezpečenstve). Malá skromná žánrovka, z ktorej sa vďaka komplexnosti jej tvorcu vykľul filmový klenot hodný pozornosti. Silné 4*. ()

Brmbolec

Zaujímavé spojenie drámy a hororových prvkov na pozadí Španielskej občianskej vojny. Netreba od toho očakávať, že sa to bude niesť na nejakej strašidelnej vlne. Prvky hororu sú to v menšom množstve, avšak veľmi precízne zakomponované do deja. 4* si to určite zaslúži... ()

pepino

Film, který osciluje mezi několika žánry a tématy, z nichž každé v podstatě jen načne a nedokončí. Kupodivu je ale výsledný dojem nadprůměrný. ()

kurzweil

Podobnost s Faustoým labyrintem je zřejmá, ale tohle je nakonec asi lepší. Není to tak "pohádkové" naopak je to dosti syrové. Duchové, krev, sem tam lekačka ... povedený film! ()

nula87

del Toro mi poskytl vizuální orgie zapracované do netradičně zpracované, ve své podstatě béčkové látky, která mi přinesla silný zážitek. 80% ()

dzberry

Hmm... Když on ten bubák bylo málo bubák. A ten příběh byl málo příběh. A žádné překvápko mě nepřekvapilo. Kulisy, ve kterých se vše odehrává, stylové, ale žádná velká atmoška či napětí na mě necákly. Spíše zklamání. ()

anyonecek

Opět úžasný překlad na "princ bez království", nechápu kam na to ti překladači chodí. Jinak krásná propracovaná atmosféra u které člověka místy mrazí v zádech. Na Faunův labyrint tomu něco schází, ale i tak vysoký nadprůměr. Přesně takovéhle filmy u kterých je napětí od začátku až do konce můžu. Btw výkon Fernanda Tielveho, který tu není ani jako hlavní hrdina filmu napsán byl alespoň pro mě nejlepší. ()

MaxForValue

Geniálny film. Geniálny v tom, ako úžasne mieša najrôznejšie žánre a mikro-príbehy do jedného veľkého príbehu, ktorý má spoločného menovateľa v jedinom bode, v samotnom sirotinci. Film, ktorý sa spočiatku tvári ako "sociálny" príbeh o osude malého chlapca v sirotinci, neskôr získava akýsi "priestorový" rozmer a mapuje osudy mnohých obyvateľov, neskôr sa začne tváriť ako klasická duchárčina, aby sa následne zvrhol v nervydrásajúci akčňák. Klobúk dole pre Torrom a tým, čo vytvoril. ()

Olafsson

Kvalitní dílo kterým prostupuje ponurá až depresivní atmosféra kombinovaná s duchem naděje na odplatu a lepší budoucnost.. Trochu duchařiny v kombinaci se silným příběhem o lidské touze po štěstí, bohatství jako kompenzaci za vnitřní rozervanost, smutek a hluboké zranění... ()

kubilov

Duchařský horor zasazený do prostředí španělského sirotčince uprostřed polopouště v době Francovy občanské války. Espinazo del Diablo (jiný překlady se mi nelíběj) má mimo jiné zajímavé složení hereckého obsazení. Od lety protřelých herců jako Marisa Paredes či Federico Luppi, přes zajímavé postavy jako Eduarda Noriega, tak slušně zahrané dětské role, což rozhodně nebývá zvykem. A tak protože se Guillermo nebojí zabíhat do kontroverznějších záběrů a vytvářet docela zajímavou atmosféru, přestože nemám horory rád a ani tento mě příběhově nijak nezaujal, tak díky bombě uprostřed záběru dám filmu lepší 3* ()

XXXXXXXX

Spíš drama, než horor. Víc nuda než horor. Vlastně to skoro ani horor není. Čekal jsem něco mnohem víc výraznějšího. I když je vidno , že se Del Toro ze svých chyb poučil, a o pouhé 3 roky později, vytvořil dokonalého Hellboye. To už je ale jiný příběh... ()

intro

Na plný počet to není, ale jinak velmi dobrá práce rejži. Mě osobně tenhle snímek bavil víc než pozdější autorovo dílo Faunův labyrint. ()