Jombitamjeong

• Jižní Korea 좀비탐정

Epizody(12)

Na nelegálnej skládke odpadu sa preberie zastrelený muž Kang Min Ho (Jin-hyeok Choi) a zistí, že je z neho zombie. Nič si nepamätá, ale má silnú snahu dostať sa do formy a zbaviť všetkých zombických neduhov. Príležitosť dostať sa nazad medzi ľudí sa mu objaví, keď je svedkom vraždy detektíva Kim Moo Young, po ktorom si osvojí novú identitu. Popri skúmaní svojej minulosti vyrieši zopár detektívnych prípadov. Na pomoci mu je nová asistentka - energická bývalá scenáristka Gong Su Ji (Park Joo Hyun). Pre jej temperamentnosť a bystrosť je len otázkou času, kedy zistí, že jej nový šéf je zombie. Humorne-dobrodružný príbeh sa tak mieša s hororovými aj vtipne trápnymi zápletkami. (moikan)

moikan

Lahodný komorný príbeh. Postavy vymedzené svojim charakterom, dobre prostredie a celkom slušná estetika. A dobré zvládnute role.  Jin-hyeok Choi bol výborný aj Park Joo-Hyun.  Aj vedľajšie postavy ušli. Seriál tak akurát do pohody na voľné ospalé dni. Alebo na relax pri kozube na chate. Mne sa veľmi páčil. Námet , dej aj všetky postavy. Keď som opisovala, aké sú v seriály scény, tak som sa na tom opätovne smiala. Dokonca viac ako pri samotnom sledovaní. Z toho usudzujem, že scenár je výborný, možno trochu zaostáva samotné spracovanie , či réžia. Možno viac strihu by pomohlo. A ešte viac abstraktných scén by tomu dodávalo tu pravú mysticko-hororovu atmosféru, čo by mala byť v zombie filmoch. Pokiaľ je to detektivka, malo tam byt viac napätia. Pokiaľ je to komédia, malo tam byť viac humoru. A klasická chyba kórejskych seriálov- žiadal sa rýchlejší spád. Alebo pridať dej do tých 12 epizód. Chýba viac detektívnych prípadov, ktoré by riešil hlavné postavy v detektívnej agentúre. Dávalo by seriálu dostatočnú plnosť a viac napätia. Ale dobrý dojem tak-či tak vo mne zanechal ()