Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V začátcích osídlování Divokého západu a kalifornské zlaté horečky, kdy okno ze skla představovalo nevídaný luxus a dostavníková trať do mnoha končin ještě nebyla zavedena, obchodoval v Oregonu jistý Logan Stuart. Zatímco o jeho koloniál ve zlatokopecké osadě Jacksonville se starali zaměstnanci, v žilách Logana kolovala neposedná krev, která ho nutila neustále cestovat napříč státem se svým nákladem mezků. Mezi stanicí a Portlandem měl namluvenou dívku, Caroline, a tak se tu pokaždé zastavil. Jednou při zpáteční cestě na západ ho kamarád George Camrose požádal o doprovod pro snoubenku Lucy. Přestože doba byla neklidná a indiáni ztrácející s příchodem bílého muže čím dál větší teritorium stále nervóznější, cesta do Jacksonville se obešla bez větších problémů. Zato v osadě se často jiskřilo a Logan byl brzy po návratu konfrontován desperátem Braggem, podezřelým z vraždy dvou horníků. Bankéř George Camrose stále více propadal hazardu a začal prohrávat i peníze, které mu nepatřily. Když Camrose ze strachu, aby se na jeho zpronevěru nepřišlo, zabil jednoho ze zlatokopů, rozvášněný dav se rozhodl vzít věci do svých rukou. Než ale stačilo dojít k lynči, indiáni zaútočili se zbraní v ruce na bledé tváře. (dopitak)

(více)

Recenze (6)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Krásně barevný western s dobrými sympatickými herci. Bohužel jinak docela rozvléklá a uspávající nuda, až na posledních asi 20 minut. Veškeré hluboké myšlenky zmíněné v komentáři od Rob Roye mi zůstaly utajeny. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Silný scénář s mnoha dramatickými rovinami a motivy, rozhodně to není klasický přímočarý western, na začátku se zdá zápletka jasně daná, ale brzy začne odbočovat nečekanými cestičkami. Široká škála charakterů, film kde jsou i vedlejší postavy stejně zajímavé jako hlavní. Mnohovrstevnatý film kde nic není jak se zdá. O tom jak v životě není nic jisté, i když to máte naplánováno a myslíte si, že to nemůže nic zvrátit - když bych použil jednu z (podle mě) klíčových vět filmu, která vystihuje jeho podstatu - "je tenká hranice mezi tím co je a co by mohlo být." Moudrý film. Jeden z oblíbených Scorseseho bijáků. ()

Reklama

Mol 

všechny recenze uživatele

WHAT'S YOUR MIND? A PICTURE OF TREE - WITH YOU SWINGIN' FROM IT!!! Průměrný western s podprůměrnou náplní. Herci skvělí a příroda a barvená verze roztomilé. Chybělo tomu jen něco málo navíc. I když rvačka v baru byla více než obstojná. Indiáni tu klasicky hrají vymaštěnce a tak se nechají uplatit košíkem jablek. Ještě že při odchodu stihl jeden zničit ty ukulele nebo co to vlastně bylo. Film, kterému opravdu stačí jedno zhlednutí. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Dobrý technocolorový western z doby počátků osídlování Divokého západu. Nechybí rvačky, přestřelky, soud a lynč, osudové ženy, podrazy, gambling, přepadení indiánů ani krásné scenérie. Zajímavý je motiv à la Akce Z, kdy se širé okolí seběhne, aby mladému páru během jediného dne postavilo ze dřeva nový dům. Snoubenci se za soumraku vezmou a pak se teprve začne tančit, zpívat a hodovat. Ale rudokožci číhají nedaleko! Krásně naivní, divoce barevné, žánrovka jak z čítanky. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama