Krásně barevný western s dobrými sympatickými herci. Bohužel jinak docela rozvléklá a uspávající nuda, až na posledních asi 20 minut. Veškeré hluboké myšlenky zmíněné v komentáři od Rob Roye mi zůstaly utajeny.(18.6.2011)

Silný scénář s mnoha dramatickými rovinami a motivy, rozhodně to není klasický přímočarý western, na začátku se zdá zápletka jasně daná, ale brzy začne odbočovat nečekanými cestičkami. Široká škála charakterů, film kde jsou i vedlejší postavy stejně zajímavé jako hlavní. Mnohovrstevnatý film kde nic není jak se zdá. O tom jak v životě není nic jisté, i když to máte naplánováno a myslíte si, že to nemůže nic zvrátit - když bych použil jednu z (podle mě) klíčových vět filmu, která vystihuje jeho podstatu - "je tenká hranice mezi tím co je a co by mohlo být." Moudrý film. Jeden z oblíbených Scorseseho bijáků.(13.7.2008)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Ole Buttermilk Sky"(31.5.2004)

WHAT'S YOUR MIND? A PICTURE OF TREE - WITH YOU SWINGIN' FROM IT!!! Průměrný western s podprůměrnou náplní. Herci skvělí a příroda a barvená verze roztomilé. Chybělo tomu jen něco málo navíc. I když rvačka v baru byla více než obstojná. Indiáni tu klasicky hrají vymaštěnce a tak se nechají uplatit košíkem jablek. Ještě že při odchodu stihl jeden zničit ty ukulele nebo co to vlastně bylo. Film, kterému opravdu stačí jedno zhlednutí.(25.11.2015)

Dobrý technocolorový western z doby počátků osídlování Divokého západu. Nechybí rvačky, přestřelky, soud a lynč, osudové ženy, podrazy, gambling, přepadení indiánů ani krásné scenérie. Zajímavý je motiv à la Akce Z, kdy se širé okolí seběhne, aby mladému páru během jediného dne postavilo ze dřeva nový dům. Snoubenci se za soumraku vezmou a pak se teprve začne tančit, zpívat a hodovat. Ale rudokožci číhají nedaleko! Krásně naivní, divoce barevné, žánrovka jak z čítanky.(11.4.2013)