Star Wars: The Bad Batch - Season 1 (2021) (série)

War Mantle (S01E14)

(epizoda)
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
USA, 2021, 26 min

Na zalesnenej planéte Daro začal jeden klonový vojak, priateľ kapitána Rexa, vysielať núdzový signál. Rex sa však na pomoc nemôže vybrať osobne, a tak o to požiada Bad Batch. Zatiaľ sa na planéte Kamino stupňuje nepokoj medzi Impériom a miestnymi klonovačmi, ktorí sa obávajú toho, čo by ich mohlo stihnúť, keď ich klony už nebudú potrebné... (rasistik)

tomik99

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Objevil se tam Rex a Gregor. Pojďme jásat. A kvůli tomu bude mít epizoda skvělé hodnocení. Jednalo se ale o klasický díl, kdy tým někam jede, někoho zachrání a jede zase pryč. A za to mám dávat plný počet? To teda ne, nebavilo, nuda. ()

MiniMinion

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po minulé slabotě zase následovala vynikající epizoda. Výborná akce, animace (chvílemi bych si skoro myslel že sleduju live action film), žádné hloupé dialogy, a hlavně... worldbuilding. Sledujeme přechod Republiky v Impérium, jak to ovlivňuje Kamino, jak si Impérium upevňuje stoprocentní moc, vidíme první Stormtroopery, atd. K tomu se konečně ukázal Gregor, na jeho příběhovou spojku mezi TCW a Rebels jsme čekali celé roky, no a také mini cameo Rexe potěšilo. A v neposlední řadě se nám z Legend (po cameu v TCW) vrátila klonová komanda (a Scorch!!!), fan service done right! Upozadění Omegy a Wreckera mi nevadilo, a potěšilo mě více prostoru pro Echa. 90%. ()

• Prototyp Stormtrooperů, který se v této epizodě poprvé objevuje, byl inspirován koncepty, jež vytvořil Ralph McQuarrie pro původní trilogii Star Wars. (MiniMinion)
  • Označení TK začalo Impérium používat v rámci označení a odlišení lidských rekrutů vůči klonovým vojákům. Tento plán již byl zmíněn dříve a jedná se o War-mantle. Tito noví vojáci také dostali novou generaci zbrojí, aby se ještě více odlišili od klonové armády republiky. (Veskoslav)