Star Wars: The Bad Batch

Cornered (E04)

(epizoda)
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
USA, 2021, 23 min

Naši hrdinovia musia pristáť na planéte Pantora, aby tu upravili svoju loď tak, aby ju nemohlo vysledovať Impérium. Netušia ale, že po stopách im ide nájomný lovec... (rasistik)

aristoteles

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ideálně bych tento díl shrnul větou "3,6. Not great not terrible." Vlastně more terrible than great. Tahle epizoda je podle mě oproti té předchozí o něco slabší. Doufal jsem spíš v dospělejší příběh, než zápletky typu - dětská postava se ztratí, tím vzniknou problémy a zbytek skupiny se vydá onu postavu hledat. Doufám že příští díl bude lepší. ()

MiniMinion

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Epizoda jako taková nebyla ničím převratná, měla jednoduchou zápletku, kterou už jsme ve Star Wars viděli nespočetněkrát - hlavní hrdinové musí nutně přistát, někdo je prozradí, strhne se mela, jen tak tak utečou. Vlastně by to skoro bylo na 3*, nebýt dvou zásadních faktorů. Zaprvé jsme se dočkali Fennec Shand, kterou si zopakovala Ming-Na Wen. Ta se v Mandalorianovi předvedla spíše jako antihrdinka, zatímco tady je nám představena jako záporná postava. A jako lovkyně odměn je opravdu děsivá - Wreckerovi jen tak někdo K.O. nedá. Těším se na její další vývoj, a potichu budu doufat, že v seriálu uvidíme i Bobu Fetta. No a zadruhé - epizoda prostě vypadala nádherně. Plynulé animace a pohyby, příjemná paleta barev, kamerové záběry skoro jako z živého filmu. Konečně jsme také na vlastní oči viděli Pantoru, a vlastně odpovídá mým představám, které jsem si o ní vytvořil během sledování The Clone Wars. Líbilo se mi také, že pro davové scény vytvořili ohromné množství modelů postav (i když některé pochopitelně recyklovali z TCW), z předchozích seriálů jsem byl zvyklí, že jsou na každé planetě tak 3-4 druhy tvorů a vidíme je pořád dokola a všude. Tady si s tím dali větší práci a působí to přirozeněji. Celkově slabší epizoda, ale pořád velice dobrá. 70% ()

tomik99

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Díl, který doceníme až v budoucnu. Chtěli nám představit Fennec, to udělali. Příběhově to sice opět za to nestálo, ale jakákoliv omáčka okolo byla fajn. Překvapilo mě, že Fennec dokázala Vadnou Várku poměrně lehce zklikvidovat a při tom ještě zabíjela i jiné civilisty či policii. Předvedli ji ve velkém. ()

Bukysh17

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Teraz sa krásne ukazuje to, že kto má ako rád Star Wars. Tí čo ho milujú, si to uživajú, lebo je to dľších 20 minút vo svete ktorý milujeme a je nám jedno, že príbehovo je to zatiaľ nič moc, hladá sa to. Tí čo na to pindajú, tak tí nie sú skutočný SW fanúšici, lebo inak by držali hubu a uživalí by si tu nádhernú grafiku a svet, ktorý je ... ()

• Měsíc Pantora je snadno zaměnitelný s planetou, kterou obíhá, a to Orto Plutonia, která si odbyla svůj debut v Klonových válkách (od r. 2008). Tato děsivá, ledová a nehostinná planeta se stala dějištěm střetnutí domorodých Talzů a útočících Pantoranů, kdy konflikt vyústil ve smrt ministerského předsedy Pantory. (Veskoslav)
  • Tvor, který Omeze ukradne hračku, se nazývá voorpak. Jeho druh se poprvé objevil v seriálu Star Wars: Odboj (od r. 2018). Podobně je na tom i droid typu LE s přezdívkou Clink, jeden z astromechů, kteří Echovi a Techovi pomohli opravit loď – typ LE jsme taktéž poprvé mohli vidět v Odboji, kde byl jeho zástupcem LE-12. (MiniMinion)