Star Wars: The Bad Batch

Rampage (E05)

(epizoda)
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
USA, 2021, 22 min

S nájomným lovcom v stopách sa musia členovia komanda Bad Batch uchýliť do bezpečia. Musia tiež zistiť, kto ich túži zničiť. A tak uzavrú dohodu s bývalým poradcom Jediov. Ak splnia úlohu, ktorú im zadá, dostanú pomoc. Nebude to však také ľahké.. (rasistik)

Cappuccino

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Slušná prestrelka, baby rancor bol milý a dozvedeli sme sa, ako sú na tom otrokári, aj keď sme videli len malú skupinku. Na to, že sa v tejto epizóde opäť nič prevratného nestalo, som sa celkom bavil. ()

tomik99

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pěkné propojení se starými filmy. Jen mi teď bude Muchiho vždy líto, když uvidím, jak ho Luke sejme. No, nedá se nic dělat. Každopádně pěkné propojení i s Klonovými války a otrokáři. Nicméně i tak postrádám trochu více zápletky z Impéria. Tvůrci tu mají jedinečnou příležitost ukázat přerod Republiky v Impérium, ale moc se do toho zatím neženou... ()

Bukysh17

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nechápem ľudí, ktorí pozerajú seriál, ktorý ich nebaví. Miesto vyležavania diery do gauču, pri seriály, ktorý ich nebaví by mohli aspoň zdvihnuť ten pivný pupok a isť sa von prejsť, kúsok sa vypotiť, nech je aj nejaký výdaj energie, nie len príjem v podobe piva, čipsikov... a nie tuto písať o tom, aká je to nuda a bla, bla, bla, a len strácajú svoj čas a fanúšikov, tých pravých a skalných fanúšikov, ktorí si uživajú Bad Batch každu sekundu len znechucujú svojím pohladom na vec a negatívny hodnoteniami. FILONI NA HRAD 🏰 ()

MiniMinion

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Oproti minulé epizodě kvalita myslím o něco stoupla. Vlastně jsem s ní měl jediný problém - vypadá to že navazuje na tradici druhé série Mandaloriana, tedy že hlavní hrdinové musí udělat nějaký úkol aby jako protislužbu získali informace. A to se v Mandalorian nové opakovalo pořád dokola a právě ta repetitivnost mě ke konci malinko začínala štvát. A právě z téhle epizody by se mohlo zdát, že podobnou zápletku si v tomto seriálu ještě užijeme mnohokrát. A jinak ale mohu epizodu jenom chválit - vizuálně opět pecka, animace je opravdu nádherná, hudba Kevina Kinera jakbysmet, zvrat ohledně Muchi jsem nečekal, a celkově byla epizoda poutavá a zábavná. Omega se pomalu stává plnohodnotnou součástí týmu, ale zároveň ostatní členy nějak nezastiňuje, a ani z ní není žádná Mary Sue, jak jsem se zpočátku obával. Dále také naznačují, že se při havárii něco stalo s Wreckerovým čipem, tahle linka bude ještě zajímavá, těším se, kam to povede. Líbí se mi také jeho vztah s Omegou, tvoří zábavné duo. Vidět Muchi bylo vlastně docela smutné, když si člověk uvědomí, jak chudinka dopadne. Epizoda byla hodně propojená s ostatními projetkty ze světa Star Wars - a viděli jsme Biba Fortunu z epizody 6 nebo Zygerriany z Klonových válek. Celkově zatím jedna z lepších epizod, 80%. ()

• Když na začátku epizody vstoupí Clone Force 99 do baru na Ord Mantellu, vidíme právě probíhající rvačku mezi ithorianem a weequayem. Jedná se o stejné postavy, které jsme viděly v Star Wars: Klonové války - Dangerous Debt (2020). Rafa Martez (Elizabeth Rodriguez) je tehdy vysvobodila z vězení na planetě Oba Diah, kde je držel Pykeský syndikát. (MiniMinion)
  • U Cid v kanceláři visí na stěně bílá mandalorianská helma. Jedná se o odkaz na jeden z původních konceptů zbroje Boby Fetta, který pro původní trilogii vytvořil Ralph McQuarrie. Jiný z jeho návrhů pro stejnou postavu byl využit v seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014), kde podobnou zbroj nosila mandalorianská Imperiální superkomanda. (MiniMinion)
  • Vůbec poprvé ve Star Wars se zde v animované podobě představí Bib Fortuna, majordomus Jabby Hutta. Ačkoliv se tedy jedná o vedlejší postavu, vidět ho můžeme napříč celým Star Wars univerzem prakticky ve všech typech médií – v hrané podobě ve filmech i v seriálu, v animované podobě, v knihách a audioknihách, v komiksech i ve videohrách. V této epizodě mu hlas propůjčil Matthew Wood, který se od roku 1999 podílel na drtivě většině Star Wars projektů jako zvukař i jako herec. Fortunu si již zahrál v The Mandalorian - Chapter 16: The Rescue (2020). (MiniMinion)