Epizody(16)

LizianShaw

Zezačátku jsem Bad Batch dost hltal, ale to jen kvůli Filonimu a faktu, že se jedná o Star Wars. Když se ale podívám kritickým okem, tak mi to připadá, až trochu moc jako seriál pro děti, s výrazně klišovitými postavami - silný tupec, hacker, roztomilé děcko, alpha leader a podobně. Druhá série se od té první výrazně neliší, pořád je tu řada nudných misí, které nemají žádný účel k hlavnímu příběhu a vše je vyřešené utíkáním a pew pew. Nejlepší epizody jsou ty politické, které řeší (ne)užitečnost klonů, které jsou výhradně soustředěny na Crosshaira. Bohužel těch je tu jen pár (asi jen 4) a zbytek je nudná vata, naštěstí zakončená napínavým finále. ()

Shakers

2. séria - 85%. Takmer rovnako dobré ako predošlá prvá séria. To čo ma bavilo a čo bolo dobré na prvej sérii je tu znova (easter eggy, odkazy, camea, fan servis, kvalitná akcia, temnejší ton, sympatické postavy, dobrá hudba) a to čo ma nebavilo je tu tiež (niekoľko epizód pre mladšie publikum s Omegou). Je ťažké zavďačiť sa Star Wars fanúšikom a tvorca Dave Filoni, zvolil znova zlatú strednú cestu, kde okrem vážnym epizódam pre dospelejších (fantastické epizódy 7 a 8 a vynikajúce posledné tri diely) ponúkne priestor aj mladším divákom (napr. závody v epizóde 4). Keď si to zhrniem ako celok, tak je tu len pár epizód, ktoré ma moc nebavili. Tých kvalitnejších je tu našťastie omnoho viac a sú natočené skutočne dobre, či už sa jedna o akciu, alebo príbeh, ktorý je pre mňa stále veľmi zaujímavý a dosť ma baví, keďže sa toto dobrodružstvo skupinky The Bad Batch odohráva na nepreskúmanom území po udalostiach epizódy III, kde sa rieši situácia ohľadom klonovaných vojakov, ktorý v novo vybudovanom Impériu, už nemajú svoje miesto. ()

filmfanouch

Seriál Star Wars: Klonové války sice definitivně skončil svou 7. sérii, jako pokračování jde ovšem vnímat seriál Star Wars: Vadná várka. Speciální tým klonových vojáků představen právě v 7. sérii Klonových válek se již v 1. sérii musel vyrovnávat s tím, že se časy mění, utíkat před Impériem a chránit jejich důležitou genetickou sestru Omegu. Za seriálem stojí Dave Filoni, tvůrce zmíněných Klonových válek, seriál se sice v rámci 1. série neobešel bez výplňových epizod, dokázal ovšem, že mají ústřední postavy svůj potenciál a Vadná várka by se ještě pár let mohla na Disney+ zdržet. 2. série poté naznačuje, že seriál rozhodně nemele z posledního. Po vzoru Klonových válek to působí, že se Vadná várka v průběhu stává vyspělejší, v zásadě je výrazně temnější. Jisté epizody pořád působí výplňkovým dojmem, s odkazy je to poté složitější. Například vloupání se do chrámu Hraběte Dooku v 1. a 2. epizodě vlastně postrádá nějakou smysluplnější pointu, návrat komandéra Codyho nebo jedijského padawana Gungiho ovšem má svůj smysl, kdy jsou epizody se dvěma starými známými v součtu jednou z nejlepších epizod 2. série. Někde se pak na kratko objeví postava z Rogue One, někde se hodí narážka na nějakého starého známého, někdy se objeví někdo starý známý. Někdy to funguje, někdy méně, Vadná várka ovšem díky tomu alespoň funguje jako funkční součást Star Wars světa, kdy je jen otázkou, zda ambice spočívající v rozšiřování mytologie mají právě v rámci tohoto seriálu nějaký smysl. Třetí epizoda ostatně zcela ignoruje Vadnou várku a představuje zákulisí toho, jak takový zkušený veterán Klonových válek zjistí, že se stal obětí nového systému. Je škoda, že právě tímto temnějším směrem (evokující krapet i Andora) se pak nevydává komplet celý seriál, kdy pak musí docházet na zmíněný návrat k Vadné várce, která většinu času plní výplňové mise.  Každý člen ústředního týmu nadále plní svou specifickou úlohu v týmu, dostává své momenty pro zazáření, ve finálním epizodě dokonce dochází i k silnému emocionální momentu, který dokazuje, že se seriál vydává dospělejší cestou, v jistých epizodách se přesto radši vydává cestou větší infantilnosti a zamrzí to právě i díky fantastické 3. epizodě. Když dochází na akci, ta samotná je vlastně v pořádku, přeci jen ovšem často připomíná dávno viděné věci z Klonových válek, 7. epizoda se ostatně po vzoru 3. epizody nevěnuje Vadné várce a výsledek je rázem opět výrazně zajímavější, kdy se navíc právě do kontextu 7. epizody následně zvládají zasadit i členové Vadné várky, pak ovšem opět nevyhnutelně dochází k výplni, kdy jen opět v závěru je o co stát. Díky tomu je to s Vadnou várkou v podstatě jako na horské dráze.  Je to přitom škoda, protože animace dosahuje pořád kvalit posledních sérií Klonových válek (pokrok od prvních sérií je v kontrastu s těmi posledními výrazný a působivý), Filoni a tvůrčí tým zvládají ideově navázat na Klonové války a nějak pracovat s jejich odkazem, pořád se zajímavě pracuje s postavou Crosshaira, Omega je v rámci celé 2. série snesitelnější a do jisté míry i zajímavější postavou, poslední dvě epizody poté zvládají fungovat nejen takový fan service pro fanoušky Star Wars skrze camea nejrůznějších postav, ale i skrze funkčně vygradovanou zápletku, která i cliffhangerem otevírá zajímavé možnosti pro 3. sérii. A i když to s Vadnou várkou není perfektní, šanci minimálně v podobě ještě jedné série si Vadná várka i díky svým nejsilnějším momentům z 2. série zaslouží.... () (méně) (více)

AllShallFall

Nemůžu říct, zda byla tato série lepší, než první. V každém případě tady bylo tolik zvratů a nečekaných událostí. Hlavně vše má vždycky šťastný konec. Tady bohužel žádný šťastný nebyl. A co více nebyl to konec. Je zřejmé, že pokračování bude. Musí být. Je třeba zodpovědět ty otázky. Byl to masakr. ()

Colby Sawyer

Přestože druhá série Bad Batch patří mezi povedenější SW věci, které vznikly pod Disneyem, dá se na ní krásně demonstrovat hned několik problémů současné Předaleké galaxie. Jednak to nesmyslná rozkročenost mezi animákem pro děcka a dobrodružstvím pro starší, čím se v druhé půlce stalo Clone Wars. Někdo by měl bouchnout do stolu a udělat SW normální pg-13 zábavou. Druhým problémem je produkční zmatenost, v jednu chvíli tu jede fajn příběh a pak přepneme na dvě klišovité epizody, kdy se nahání ztracená loď a je to tak plné prvoplánových blbostí, že se udělá jednomu zle. Nevím, jestli je Filoni nucen naplnit nějaký počet epizod, nebo že prostě retarduje děj dost no… retardovaně. U Clone Wars byly také zápletky úplně mimo, ale aspoň dotvářely tu galaxii. Jediný štěstí, že neběží současné jiný animák, protože bychom tu určitě měli něco podobného, co se stalo Boba Fettovi. Filoni a spol by si měli uvědomit a vydupat, že na příběh o Clone Force 99 a imperátorově klonovacím projektu stačí tři série po deseti dílech a pak můžou jít o dům dál vyprávět něco dalšího. V jádru to je fakt fajn, jen ten balast okolo prudí. ()

M.i.k.e

trošku slabší než první série, ale ne o moc a laťku zábavnosti si Bad Batch stále drží poměrně slušně vysoko a příběhově dokáže nabídnout víc než celá nová trilogie...70% ()

fabecc1222

Podobně jako další SW projekty posledních let, tak i druhá řada Vadné várky trpí na to, že vlastně nemá na to, aby utáhla celý děj a je jen výplní a náplastí různých období a také chyb tvůrců z předchozích děl, a tak se tu zalepuje co se dá, aby vše dávalo smysl. Aby se náhodou nezapomnělo, že jsme u Disney, tak minimálně půlka epizod musí vypadat tak, že jsou určeny pro věkovou kategorii tak 0-6 let...Na druhé straně to pak vyvažují epizody, kdy se jde opravdu do plných a opět se ukazuje, že i animák dokáže u diváka vzbudit pořádné emoce. ()

FilmysMartym

Je to tak, Bad Batch S2 je ZATÍM lepší než The Mandalorian S3. Jestli se v Mandovi už nezačne něco pořádně dít, což doufám, že začne, tak si Bad Batch udrží vyšší pozici, a to mě překvapuje. 2. série až na pár slabších fillerů byla nadupaná jízda, kráčející ve šlépějích Clone Wars! Skvělej příběh se sympatickou Bad Batch je prostě pecka, k tomu napětí a akce dělají 2. sérii lepší než tu první a tahle série skvěle rozšiřuje lore kolem klonování, což je taky plus. ()

JamesConnorG

8/10. - Skutečně povedené a příjemné pokračování. Dějově mi tahle série přijde na stejné úrovní, jako ta předešla, ovšem musím vytknout pár epizod, který byli buď o něco slabší než předešlí, nebo totálně o ničem. Když opominu tenhle fakt, tak jsem si sérii dosti užil. Právě i ty slabší epizody měli něco do sebe a hlavní či vedlejší postavy se posunuli vývojově dál. Musím rozhodně pochválit občasnou vážnou a dospělou atmosféru, která tu ve seriálu není málo a pracuje tu skvěle. Celkové finále působí poměrně tragicky a smutně, tak uvidíme, co si pro nás třetí série a já se upřímně nemůžu dočkat! ()

DaweForeman

Tak druhá série je za námi a nesla se tam nějak v ambientním duchu, kdy tu máme záběr několik různých částí. Zaprvé tu máme žoldnéřské každodenní dny hlavní skupiny, pak tu jsou určité politické zápletky, dále pak sem tam nějaké to překvapení v podobě zajímavých setkání nebo rebelskou činnost a pak také psychologickou stránku osamělého Crosshaira ("Střelce"). Každý z dílů má něco do sebe a rozšiřuje povědomí o tomto univerzu, kdy tu máme spoustu dobrodružství, akce a také zvratů. Drží si to tak nějak svou kvalitu a rozhodně se budu těšit na další sérii. ()

TR4XY_CZ

Do prdele ten Filoni mě už sere. U minulé série jsem ty fillery ještě tak nějak překousnul ale tady už mě to fakt vytáčelo. Skoro polovina epizod v podstatě neposouvá nikam příběh, ani nerozvíjí hlavní postavy a jenom dvě epizody z nich jsou aspoň něčím zajímavé. Kdybysme místo toho například místo těch 16 epizod, dostali pouze deset, tak by se tohle dalo považovat za dokonalou sérii. U toho zbytku totiž funguje všechno. Setup na potencionální klonové povstání, Crosshairovo uvědomění nebo třeba záhady s klonováním a Palpatinův plán. Achjo 7/10 ()

Juraxin

8/10 Užasne pokračovanie, ktoré je určitých veciach podľa mňa ešte lepšie. Príbeh nám zobrazuje úžasné ester eggy, odkazy, kvalitnú akciu, temnejší ton, sympatické postavy a dobrú hudbu. Okrem toho jednotlivé postavy tu dostavajú väčší priestor a celkovo ich puto funguje silnejšie. Hlavnou postavou, ktorá sa dočkala špičkového charakterového vývoju je Crosshair ,cela jeho vývojová archa je to najlepšie čo samotný seriál môže ponúknuť. Príbehu tu samotný autor zobrazuje psychologickú stránku osamelého Crosshaira. Hlavný príbeh skupiny the bad bach je obohatený o niekoľko nových tém a epizód. Dave Filony vo tvorbe seriálu zvolil zlatu strednú cestu, kde okrem úžasných dospelých epizód zvolil aj detské epizódy, ktoré sa tykali omegy. A povedal by som že toto sú najhoršie epizódy v samotnom seriáli. Ale napriek par dielom každý s dielov má niečo do seba, rozširuje toto užasne univarse, poskytuje nám množstvo dobrodružstiev, každodenných dní skupiny, politických stretnutí a zvratov. Finále je veľmi rýchle, podarené, úderne a v celku pôsobí dobre . A v celku z toho vzniká skvelý príbeh, ktorý sa odohráva na nepreskúmanom území po udalostiach epizódy III, kde sa rieši situácia okolo klonových vojakov, ktorý stratil svoje miesto v galaxii. ()

david141474

Tak nám skončila 2. série Bad Batch, no a já musím říct, že mohla být ještě o něco lepší, hlavně proto, že jsou zde velice slabé díly. Pak jsou zde i velice silné díly, ale moc jich není. Takové díly jako třeba Osamocený klon, Kmen, Klonové spiknutí, Pravda a následky, Základna, Bod zlomu nebo Plán 99, jsou nejlepší díly ze série, ty ostatní už jsou celkem slabý. Je snad jasný že se to bez Fan-Servisu neobejde a pár oblíbených postav z jiných SW projektů se zde objeví. Finální 3 zvraty jsou opravdu kvalitní a ten poslední mi tak neseděl, prostě se to tam nehodilo. Soundtrack je opravdu solidní. Děj je v některých dílech opravdu zajímavej a v některých vůbec. Postavy jsou jako vždycky solidní. Animace je pěkná a mě opravdu zajímá 3. série, pokud se jí někdy dočkáme. No a i ten finální záporák Hemlock byl opravdu solidní, ale strach z něj nešel. No s finále se Cid je pěkně na prd, hlavně potom co udělala. No a samozřejmě nesmělo chybět finále s AT-ST, pro milovníka SW to bylo to pravý a chci víc takovýchto soubojů, ať je to AT-AT nebo AT-ST, na tom nezáleží, ale potřebuju to ještě vidět, někdy, někde. 8/10 Nebylo to špatný, obsahovalo to solidní díly, ale většinou to bylo takový průměrný! ()

darthboal

Po první sérii to vypadalo na celkem slušný pokoukání, ovšem druhá série značně klesla na kvalitě. Až na pár lepších epizod se zajímavými zvraty seriál místo zajímavého navazujícího příběhu sklouzl spíše k epizodním příběhům pro rodiny s dětmi. ()

Woitisek

Je to stále fajn a možná i lepší. Této sérii se jako pokračování daří lépe prodat vztah naší ústřední skupiny. Jednotlivé postavy zde místy dostávají více prostoru a celkově to funguje silněji. Na druhou stranu je tu oproti sérii první značně víc ''fillerů'', které jsou tu skutečně jen, aby se dodržel počet epizod. Hlavní příběh týkající se Bad Batch je podán moc pěkně a je obohacen o hned několik nových zajímavých témat. Ty nejlepší epizody jsou však kompletně mimo hlavní linku. Jedná se o epizody, kde je ústřední postavou Crosshair, který dostal po událostech první série perfektní možnost dočkat se tu špičkového charakterového vývoje a celý jeho ark je to nejlepší, co může tato série nabídnout. Finále je velmi povedené a zcela jistě je tu ještě dost, co vyprávět. ()

nitrak

V první sérii bylo zajímavý, že to doplnilo filmy o některé otázky, které jsem měl ohledně Kamina a ukončení klonování. V druhé sérii je nějaká přidaná hodnota jaksi nulová a většina dílů míň zajímavých. Není to zakončené nijak. Jasně, potřebovali se připravit na další sérii, ale chybí tam nějaké finále, je to vše takové nedořešené, prostě jako nedokončená série. Celkově mi to nic moc nepřineslo a ta příprava na důchodovou lokalitu pro Bad batch se navíc dost podobá třetí sérii Mandaloriana. Asi došly nápady. ()

Leptictidium

Snad u žádného seriálu jsem neviděl tak nekonzistentní kvalitu (a celkovou rozdílnost) jednotlivých dílů jako zde. Ty díly, kde se v hlavních rolích objevují členové Clone Force 99 působí většinou nedospělým dojmem, vlastně se tu stále opakuje formát, kde se letí na misi a pak se zdrhá zpátky na Ord Mantell. Některé mise jsou úspěšné, jiné zase ne. Na opačném pólu jsou pak ty díly, kde hlavní slovo dostává Crosshair (Solitary Clone, The Outpost), tyto epizody mají mnohem větší hloubku a celková kvalita je výrazně vyšší. Dvojitá epizoda, kde se řeší osud Tipoca city na planetě Kamino nám přináší plejádu známých postav a seriál konečně dostává vlastní identitu a směr, kterým chce dál jít. Druhá polovina seriálu přináší kvalitnější příběhy než ta první, návrat Gungiho a netvora Zillo přináší vzpomínky na milované Klonové války. Finální tři díly už si s příběhem jen hrají a Várka to nemá jednoduché. Spojitosti s Mandalorianem (Imperial cloning program) pomáhají hlavně sequelům, což si i Lucasfilm uvědomuje, že je hodně toho, co potřebuje vysvětlit. Mimochodem další série je 100% jistá. 7.5/10 (nejlepší díl sezóny – The Outpost). ()