Star Wars: Vadná várka - Série 2 (2023) (série)

Základna (S02E12)

(epizoda)

Na drsné s nelítostné planetě se objeví nový přítel. (Disney+)

Martrix

Jakkoliv jsou filmové Star Wars posledních let zdrojem zklamání, tak seriálové projekty jako Andor a The Bad Batch dokazují že to jde, že jsou cesty jak originálně doplnit mozaiku, už pevně daného rámce. Tato epizoda je sevřená, nehostinné prostředí a zvlášť v závěru vynikající hudba, vytváří atmosféru, která předčí hrané seriály. Ale středem příběhu je Střelec a jeho nevyhnutelné prozření, které přichází s poznáním, že klony jsou pro Impérium jen zastaralá výzbroj, věci s prošlým datem expirace. Tvůrcům se podařilo na malém prostoru ukázat, jak tvrdé a bezcitné to pro klony je. Vždyť Střelec byl až fanaticky loajální... .  Včera jsem viděl poslední epizodu Mandaloriana. Takové žůžo dobrodrůžo pro dvanáctileté. Úplně v pohodě. Ovšem tato epizoda BB, je o level jinde. Všechny výhody animace oproti živáku, které vás napadnou, tady byly využity. Jedna z nejlepších epizod. A to z obou dosavadních řad. ()

tomik99

Jakmile je v epizodě Crosshair, seriál má úplně jinou atmosféru. Seriál poměrně důstojně nastínil, jak se aktuálně cítí klonoví vojáci. Mise to byla poměrně rutinní, ale vše kolem ní bylo vystavěno dobře. Jsem rád, že Crosshair okamžitě nezběhl, ale ještě ho čeká určitý příběh uvnitř Impéria. ()