MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

J0hny5

Řekl bych až nechutný a depresivní film o životě feťáků. Za film spíš 3 hvězdičky, jednu přidávám za soundtrack, který je výborný. ()

spygirl

Po Pulp Fiction další obrovské zklamání. Další "kult", který jde absolutně mimo mě. Prázdné, hloupé, nelogické, o ničem. Ale jak se tak dívám zde na hodnocení, tak stádovitost opět vítězí nad rozumem... Smutné. 1 hvězda za J.L. Millera a za skvělou hudbu. 20% a nikdy víc to nechci vidět. ()

zette

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu, ktere jsem kdy videl. Neskutecna atmosfera, ktera vyobrazuje britskou mladez zavislou na drogach. Ac se nejedna o vesele tema, film dokaze i pobavit a rozesmat. Je zde spousta nezapomenutelnych scen. Danny Boyle natocil klenot a do filmu dosadil skvele pisnicky, ktere vytvorily dnes uz kultovni soundtrack. Diky tomuto filmu jsem naplno zacal poslouchat Iggyho Popa, jeden z nejdulezitejsich filmu me doznivajici puberty a spolu s Cetou muj prvni original dvd - navzdy v mem srdci:-)! ()

kvasiva

Jeden z nejlepších filmů (možná nejlepší) o drogách, osudech feťáků a jejich "kamarádech". Zachycuje na partě chvilky slastné extáze po užití drogy, ale na druhou stranu ukazuje i druhou, mnohem horší stránku, jak musí krást, aby bylo na další dávku, jak to vypadá při absťáku .. některý scény jsou opravdu plné silných pocitů. Perfektní hudba jen podtrhává atmosféru ve filmu. Jednoduše řečeno skvělý film o dané problematice, na který rozhodně stojí za to kouknout. ()

pufina

Boyleova sázka na Ewana McGregora zase vyšla nebo sázel na drogové téma? Ať tak či onak, McGregor je taková moje představa klasického feťáka (i ten jeho normální zjev tomu sedí) a Begbie (nebo-li Robert Carlyle) byl zase vynikající rváč, ale Carlyle je vždycky vynikající! :-) O drogových tématech raději čtu než se na ně dívám, je to mnohem silnější zážitek než sledování píchání jehel a vaření heroinu, nicméně Trainspotting nemá chybu.. ()

Juto

Bolo by ťažké predstaviť si film o drogách, skazenosti a všelijakom zlom správaní viac elektrizujúcejší ako ,,Trainspotting". 9,5/10 ()

Sammya

Já chápu, proč je tento film kultovní a oceňovaný, je to opravdu zajímavý a dobře udělaný film. Ale z příběhového hlediska to docela pokulhávalo a vlastně mám z toho podobný pocit jako po dokoukání Vlka z Wall Street - film o naprosto zbytečných existencích a totálních ztroskotancích, u kterých mi je jedno, co se s nimi stane. Ale i tak jsem ráda, že jsem to viděla, i když teda pár scén otestovalo mou odolnost. Herci top. ()

Ripper

Tak tento film mě fakt chytl.Zajímavý námět, skvělé herecké výkony a hudba, jednoduchý příběh a hlavně tvrdá realita. Nejlepší film s drogovou tématikou co znám.Nelze hodnotit jinak než ***** ()

mortak

Spíše než o realistickou sondu do jedné feťácké komunity jde o cool dramatiku ve stylu Martina McDonagha. Film se díky hudbě a nervnímu monologu vyprávěče (ten skotský přízvuk je fakt síla) řítí dopředu šíleným feťáckým speedem, jenže tou deklamovanou tělesnou ošklivostí (záchod, ranní probuzení Spuda a hlavně detoxikační halucinace Rentona) je pro mnohé diváky vlastně velice přitažlivý podobným způsobem jako třeba Saw. Ve druhé půlce se pak film lomí do gansterky ve stylu "nejchytřejší vyhrává" a navozuje tak falešnou představu, že když se chce, tak je poslední šleh brnkačka (Katka z dokumentu Třeštíkové v to věří). Což je lež. ()

Carrie_3

Znáte ten pocit, kdy už od první minuty filmu tušíte, že toto byla trefa do černého, a že jste svou volbou tentokrát nepřestřelili? Přesně takovéto myšlenky mě napadaly hned v úvodu snímku a jsem velice ráda, že se po celý jeho děj nezměnily. Jak už bývá mým zvykem, k opravdovým lety prověřeným filmovým klenotům se dostávám až o mnoho let později (není výjimkou, že to bývá i více jak desetiletí - jako v tomto případě). Tyto filmy mě v době svého zvyku obvykle úplně minuly a já až poslední dobou začínám zjišťovat, o co jsem byla ochuzena. Danny Boyle dokázal skvělým (a pro mě někdy až geniálním) způsobem zachytit všechny stavy, které s sebou drogy přinášejí. Ukázal, že i když některé věci považujeme za hnusné, za věci, od kterých je nejlepší dát ruce hned pryč, i přesto mohou být snímané s citem a záběry v konečné fázi jsou opravdu krásné. Ewan McGregor je pan herec a v tomto snímku tomu nebylo jinak. ()

WolfR

Trainspotting je precizní dílo a řekl bych dokonce, že je to nejlepší film o drogách. Dokonce lepší než boží Strach a hnus v Las Vegas. Kultovní dílo, které se dá označit za švihlou a humornou jízdu historkami z prostředí Skotských závisláků na heroinu, natočené podle už tak dost šílené knihy, ze které se podařilo scénáristovi vymáčknout to nejlepší. K dokonalosti to celé dovedla bezchybná herecká sestava v čele s mým oblíbencem Ewanem McGregorem, 5 hvězd. ()

TomPrusik1

Všichni moc dobře víme to, jak moc jsou drogy špatné a co to s námi pak udělá, když je budeme brát často. Víme to díky nechutným filmům nebo dokumentům ze kterých se nám dělá zle. A to v nás má budit přesvědčení, že tohle my nikdy nechceme. Trainspotting je ale v tomhle smysli dost jiný film. Ne jako, že by nám nám říkal: ,,Berte drogy, je to cool a stojí to za to". Ukazuje nám dost vtipnou cestou (místy i dost nechutnou-scéna se záchodem), jak to vlastně s feťákama je. Jaké jsou jejich pocity po šlehnutí (je to prý tisíckrát lepší než nejlepší orgasmus), jaký mají chtíč po heráku, když je o něj zrovna nouze, nebo když se řekli: ,,Už to nebudu dělat". Zkrátka postavy jsou dobré, skvěle zahrané a naspané. Jen co mi vadilo, jak se vynechávali nějaké souvislosti v příběhu. Třeba kde brali prachy na drogy? Přijde mi dost divný, aby měli ještě něco doma pod polštářem a práci taky žádnou nedělali, krom toho, že jednou ukradli důchodcům léky. Nebo MENŠÍ SPOILER Přišlo mi divný, že jen tak bez problému zaměstnali Rentona (McGregor) jako realitního agenta, co nosí kvádro. Přitom bylo na něm dost vidět, že je feťák a nevím, jestli bych chtěl aby takový pán v mojí firmě pracoval. KONEC SPOILERU. Co se ale do filmu dost hodilo, bylo prostředí špinavého Skotska a hudba. Ve výsledku je na tom Trainspotting podobně jako Vlk z Wall Street (kdyby byl jen o drogách), akorát tam jsou nějaké nelogismy v příběhu. Někomu to možná nevadí, ale mě trochu jo. 80% ()

laik_60

či scénarom, či akousi mozaikovitosťou či hercami ... jednoducho, napriek vysokým hodnoteniam ostatných "príbuznych", mňa to neoslovilo, ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu