Američan Clay Douglas vyrazí po druhé světové válce do Velké Británie odhalit, co se stalo s jeho bratrem, který zemřel v bojích na území Francie okupované Německem. (Netflix)

Flego

Tento film klame telom. Málo známa dráma z povojnového obdobia je natočená precízne a poctivo s dôrazom na postavy i samotný príbeh, názov filmu je však zavádzajúci a budí dojem niečoho väčšieho. Ray Milland zvláda svoj part dobre, jeho pátranie po zabitom bratovi je uveriteľné a má svoju atmosféru. Treba sa však pripraviť na komorne ladený film s dôrazom na dialógy. Tretí komentár, desiate hodnotenie. ()

liquido26

Sympatický film, ve kterém se podíváme do Walesu, Skotska i Londýna. Ray Milland se snaží rozkrýt smrt svého bratra a během toho se zabouchne, samozřejmě. Co se mi líbilo, byly detaily. Koupě auta, alergie na květiny, přiteplený baleťák. To tomu filmu dodávalo správnou atmosféru. Není to nějaký hardboiled noir, spíš takové zajímavé mysteriozní drama. ()

majo25

Keď sa príbeh neustále točí len okolo hľadania informácií o svojom zosnulom bratovi a o milostnom romániku, nedá sa to nazvať trilerom. Skôr ide o mysterióznu drámu, aj keď mystérium je len ľahké a chýba mu lepšia atmosféra. Naviac, románik s už postarším Millandom pôsobí nevieryhodne. Priemer priemerovitý. ()

Atron

Tak trochu variace na téma pohádky o kohoutkovi a slepičce... mysteriózní to nebylo a thriller už vůbec ne. ()