Napoli spara!

Weapons of Death

Akční / Drama

Itálie, 1977, 85 min

Tak tato taliánská zločinecká eurokrimoška mě velmi mile překvapila, i když to nebylo dílko nikterak originální. Ve svém základu to však bylo poliziottesco jako podle šablony (se všemi jeho hlavními atributy), já se bavil a nenudil, skvělá násilná akce (jedna z nejnásilnějších v 70's), s občas velmi překvapujícími a vynalézavými momenty (drát, kastrace aj., na které si, bohužel, už nevzpomenu). Nechyběly kvalitní automobilové honičky (viz třeba kamión), množství přestřelek a loupežných akcí (nádraží, krádež kabelky, banky), výbuchů aut, nevinných oběti, spálených a zohavených těl s množstvím krve. V hlavních rolích typický Henry Silva, chladný, slizký a s kamennou tváří a pro mě až doposud neznámý Mann (tvrdý, ineligentní a nakonec i velmi citlivý inspektor), oba ve svých rolích velmi dobří. Finále je smutné (i když., ten vlak...), ale jinak nemám, snad až na ty komediální dětské sekvence společně s trochu směšnou hudbou skoro nic, co bych tomuto filmu vytkl. Toto je jeden z těch lepších filmů celého času (tedy z let 68-77) ale zároveň i hůře dostupných, navíc tak trochu i neprávem zapomenutých. Mario Caiano, mě ve svém třetím, předposledním poliziottescem opravdu překvapil. Tento film zatím vede, uvidíme, co se skrývá pod titulem "La malavita attacca...la polizia risponde!". U mě za 4* a mohu jen doporučit.. Komentář zde jako první v pořadí.(8.5.2010)

A kulhajici klucina (Massimo Deda) z vynikajiciho Napoli violenta se vraci! To me fakt pobavilo. :-) A dokonce si tady zasoferoval i legendarni Lancii Stratos... Prijemnej film se sypatickym hlavnim hrdinou a s bezhlavym motorkarem.(18.4.2014)