Reklama

Reklama

The City Under the Sea

  • USA War-Gods of the Deep (více)
Trailer

Obsahy(1)

Říká se, že existují světy, dosud lidstvu neznámé. Hluboko pod hladinou moře stojí prastaré město, střežené podivnými bytostmi a ovládané několika nesmrtelnými.
Náš příběh začíná na pláži, kam moře vyplavilo mrtvé tělo právníka Penrose. Dobrodruh Ben Harris se ihned vydává informovat o této nešťastné události Američanku Jill, která si právníka najala. Něco se mu však v domě stojícím na útesu nad mořem nezdá. Vypadá to, že hlubiny nejen dávají, ale také berou, když je půvabná Jill v noci unesena mořskou nestvůrou. Ben se společně s roztržitým umělcem Haroldem okamžitě pouští po jejich stopách. Tajná chodba spojující dům s podzemím zavádí oba muže až do království Kapitána, nestárnoucího vládce podmořské říše. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Skutečná drzost byla odvozovat scénář k tomuto filmu od básně E. A. Poea (posuďte sami, co s ní má společného: http://www.eapoe.org/works/poems/cityseaa.htm). Hlavní fail, postavit laciný thriller na lyrické poezii. A když píšu laciný thriller, mluvím jen o výsledném dojmu, protože peněz do toho možná MGM nasypalo docela hodně, některé rekvizity vypadají nákladně, a v obsazení byli skoro áčkoví herci. Jen ten stupidní děj... Utopie nebo dystopie, musí mít vnitřní schéma, podle kterého může fungovat. Ne tak zde. /// Ke zmíněnému motivu se slepicí... politováníhodná představa, že ve spektáklu je potřeba mít domácího mazlíčka. V Cestě do středu země, o 6 let starším a poměrně úspěšném filmu, si vzal jeden z vedlejších hrdinů na navýsost obtížnou výpravu ochočenou kachnu. Což obstarávalo legraci, celkem úspěšně, pro tu dadaistickou absurdnost. Zde je pokus o kopírák, ale abych pravdu řekl, zas mě neprudil tolik, protože D. Tomlinson je natolik slušný herec, že uhraje tuhle trapnou komediálnost s čistým štítem. Čili si klidně odmyslím, že už jsem to jednou viděl. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

V prvních 20 min. jde o zajímavého křížence HPL a Vernea. Poe zde absolutisticky a absolutně...absentuje a mě to vůbec neva. Pokud by se v duchu oněch 20min. nesl i zbytek filmu, dal bych klidně 4 a víc a nejspíše si to i nechal. Special quest star slepice pana excentrického umělce Jonese, která mě velmi bavila, navzdory mé obwyklé nátuře. Ocením ale vizuál a kulisy podmořského města, podvodníky (čti rybáky, co nedělají rypáky) a Price je prostě Price. Susan Hartová tu sice zase tak moc není, ale ´´šovinistická´´ prasata, která nepatří do duhového 21.st. (jako já) ocení zejména pohled od krku, dolů. Plné 3. V rámci možností zajímavé a skoro nenudící. Na 1 čučnutí, OK. Za mě, taková slabší kopie Cormanovky z kultovního Poeovského Cyclu.  ()

Reklama

fragre 

všechny recenze uživatele

Nevzpomínám si, že by E. A. Poe sepsal nějaký sci-fi příběh o podmořském městě, tohle vypadá jako by tvůrci vyplenili nějaký román, který sepsal André Laurie (Paschal Grousset). Vzhledem k roku vzniku by chtěl být našinec vstřícný, ale moc mu to nejde. Celkem hezky vytvořené podzemní prostory a solidně vyplněný výstřih hlavní hrdinky, jsou největší přednosti filmu. Jinak je to dost zfušovaný šlak, plný nelogičností , hloupostí a občas i trapného humoru, který neudrží stálou pozornost ani nostalgicky naladěného diváka. Občas je to dokonce nechtěně srandovní. Jednou se to přežít dá, ale (řečeno s Poem v českém překladu) víckrát už ne! ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Už jen samotný light-motiv se slepicí Herbertem dává tušit, že tvůrci se pořádně sekli. Mizerně nasnímaná je (skoro)finální podmořská scéna, kdy se pantomimické výjevy o bídné viditelnosti střídají se studiovými statickými záběry (polodetaily) do obličejů herců ukrytých v příšerných potápěčských skafandrech, kterým mimochodem chybí rukavice, a přesto jejich nositelé po vystoupení z moře disponují palbyschopnými střelnými zbraněmi, o kuších používaných pod vodou ani nemluvě. Mizernému estetickému dojmu z celého snímku pomáhají snad jen „vypush-upovaná“ ňadra krásné Susan Hart. Edgar Allan měl jistě mnohem vyvinutější fantazii, než tvůrci této komické béčkové pohromy (natočené za účasti MGM). ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

5/10 Potenciál tu bol. Je tu veľa kulís, skvelé halogénové nasvietenie, panoráma tajomného podmorského mesta a pravdaže Vincent Price, ale chýba tu lepší scenár (Roger Corman to dal údajne masívne prepísať, asi aby sa zmestil do rozpočtu). Síce tematicky to evokuje mix Verneho a Lovecrafta, je to dosť ukecaná nuda. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (7)

  • Pri stvárnení deštrukcie podvodného mesta boli použité zábery z filmu Kaitei gunkan (1963). (beso74)
  • Báseň "Mesto v mori" (1845) od Edgara Allana Poea, ktorá sa stala námetom pre tento film, odznie na konci filmu. (beso74)

Reklama

Reklama