Reklama

Reklama

Recenze (11)

bouncer 

všechny recenze uživatele

Zajímavý počin, opravdu dost netradiční. Už tím, že první sezóna má jen jeden díl a poprvé se začne mluvit až ve třetí :-) Aeon Flux, Moniacanská agentka. Zpočátku se může zdát plná klišé - těsný latexový obleček, spousta superschopností a mraky zabitých nepřátel. Ovšem dost často to nedopadá tak, jak by "mělo" a seriál je nabitý originálními nápady. Aeon a její nemesis, protivník, odvěký rival a nakonec i milenec Trevor Goodschild. Zajímavé, originální, futuristické, plné symbolů, ale to není vše co správný seriál potřebuje...chyběla mi nějaká spojitá zápletka, napínavý příběh, který by celé udržel pohromadě. K úspěchu nestačí geniální jednotlivé obrazy, ale i chytrý příběh, který je spojí do jednoho celku. ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

Po sérií revolučně animovaných kraťasů, které velmi úspěšně běžely na MTV, bylo autorům navrhnuto, aby natočili 10-ti dílný seriál s anarchistickou agentkou Aeon Flux. A musím říct, že se jim tyhle cyberpunkové vize více než povedly. Autoři se s divákem vůbec nemazlí a každý díl začíná víceméně už uprostřed nějaké akce. Vůbec nic není vysvětleno a divák si musí ze střípků skládat děj sám. A předpokládám, že kdybych se zeptal jakéhokoliv diváka, který zrovna viděl některý z dílů, o čem díl byl, dostal bych spoustu různých odpovědí a každá by byla dobrá. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

16/16 Ty první epizody z let 1991 a 1992 jsou taková halucinogenní jízda, že se naprosto nedivím kultovnímu statusu celého seriálu. Po té, co v roce 1995 přidali ještě epizody s dialogy, se podivno trochu rozmělnilo. Nicméně kdo tohle neviděl, neuvěří a nemá nárok komentovat hraný celovečerák s Martonem Csokasem. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Futuristické vize, symboly, metafora, leitmotiv vztahu protikladů, diskontiunita, destrukce očekávání, industriální hudba, maximální koncentrace, úspornost a efektivnost filmových prostředků... Každý si v tom nakonec může najít něco jiného. I když hledání to určitě není jednoduché. Jeden z nejzvláštnějších filmových počinů, co jsem za poslední dobu viděl, minimálně v rámci animovaného filmu, který u mě ovšem narazil na dvě věci. Někde až bytostný odpor a hodně roztříštěný dojem, který fungoval spíše v jednotlivostech než ve svém celku. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Již samotnou animací pozoruhodný projekt. Trošku akční, trošku nechutné a trošku filozofující sci-fi obsahující obdivuhodné množství vícevýznamových symbolů. Po několika epizodách možná i pochopíte, proč musí sexy hlavní hrdinka na konci vždy zemřít. Pokud se vám líbil Animatrix, jistě si oblíbíte i Aeon Flux. Chce to jenom čas na dozrání. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama