Æon Flux (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA / Jižní Korea / Japonsko, 1991, 16x30 min

Zajímavý počin, opravdu dost netradiční. Už tím, že první sezóna má jen jeden díl a poprvé se začne mluvit až ve třetí :-) Aeon Flux, Moniacanská agentka. Zpočátku se může zdát plná klišé - těsný latexový obleček, spousta superschopností a mraky zabitých nepřátel. Ovšem dost často to nedopadá tak, jak by "mělo" a seriál je nabitý originálními nápady. Aeon a její nemesis, protivník, odvěký rival a nakonec i milenec Trevor Goodschild. Zajímavé, originální, futuristické, plné symbolů, ale to není vše co správný seriál potřebuje...chyběla mi nějaká spojitá zápletka, napínavý příběh, který by celé udržel pohromadě. K úspěchu nestačí geniální jednotlivé obrazy, ale i chytrý příběh, který je spojí do jednoho celku.(6.8.2009)

Peteru Cheungovi se podarilo dostat do televize jeden z nejoriginalnejsich a nejvice moralne nekorektnich projektu vsech dob. Aeon, jeji nemesis a milenec Trevor i cely jejich svet sestaven z bizardnich, dekadentnich a jemne deviatnich nametu, skvele zobrazen pomoci barevne karikaturni kresby. Je to o vuli, megalomanstvi, bezcitnosti lasky, fetisismu a uzasnych slovnich skladankach.(27.10.2006)

Již samotnou animací pozoruhodný projekt. Trošku akční, trošku nechutné a trošku filozofující sci-fi obsahující obdivuhodné množství vícevýznamových symbolů. Po několika epizodách možná i pochopíte, proč musí sexy hlavní hrdinka na konci vždy zemřít. Pokud se vám líbil Animatrix, jistě si oblíbíte i Aeon Flux. Chce to jenom čas na dozrání.(10.2.2007)

16/16 Ty první epizody z let 1991 a 1992 jsou taková halucinogenní jízda, že se naprosto nedivím kultovnímu statusu celého seriálu. Po té, co v roce 1995 přidali ještě epizody s dialogy, se podivno trochu rozmělnilo. Nicméně kdo tohle neviděl, neuvěří a nemá nárok komentovat hraný celovečerák s Martonem Csokasem.(11.4.2015)

Futuristické vize, symboly, metafora, leitmotiv vztahu protikladů, diskontiunita, destrukce očekávání, industriální hudba, maximální koncentrace, úspornost a efektivnost filmových prostředků... Každý si v tom nakonec může najít něco jiného. I když hledání to určitě není jednoduché. Jeden z nejzvláštnějších filmových počinů, co jsem za poslední dobu viděl, minimálně v rámci animovaného filmu, který u mě ovšem narazil na dvě věci. Někde až bytostný odpor a hodně roztříštěný dojem, který fungoval spíše v jednotlivostech než ve svém celku.(1.8.2006)