Ono ožívá

It Lives Again

Horor

USA, 1978, 91 min

Nejlepší díl série. Oproti jedničce je akčnější a má více zmutovaných harantů a oproti trojce není tak hloupý(i když trojka byla natočená asi nejlépe). Opět nám nechybý drama které fungovalo v jedničce a celkově psychika postav tu byla ztvárněna o něco lépe než v ostatních dílech.masky jsou opět minimalistické a občas jsem si zívl a chtěl jsem aby se dělo něco více. On se film dobře rozjede na posledních půlhodin. Pro mě je tahle série lehce nadprůměrná, lepší než třeba dejme tomu trilogie Basket case.(10.2.2016)

• Hadža

Tak predevsim je asi hlavni nesoudit tento film pohledem dnesni doby a prekousnout herecke vykony predstavitelu,ktere jsou misty opravdu komicke a dialogy,kterym by opravdu neverilo ani 5ti lete dite a pockat si na nadhernou prekypujici lasku lasku gumoveho zubateho panacka ke svym rodicum!Zvlaste zajimave je sledovat absolutne iracionalni chovani otce!30%(11.4.2009)

Ono ožívá je přibližně na stějné úrovni jako první díl Ono žije a je jeho přímým pokračováním. Frank Davies se snaží pomáhat lidem, kterým se rodí zabijácké děti, a monstra umísťuje do své laboratoře. Oni však samozřejmě utečou.... vraždy nejsou natočený nijak zvášť dobře, ale mě film přijde celkem povedený a pořád mě baví.(26.9.2005)

Mimina se rodí a policie se je snaží zlikvidovat, dřív než někoho pokoušou jaká to blbost. Škoda, že ony krasavce vidíme až skoro v hodině filmu, celé je to dost šílené neboť se vlastně nedozvíme proč se ti děti takhle rodí a vzhledem k tomu, že je chtějí hned zabít, tak ani smysl k čemu měli sloužit, a hlavně proč je zase určitá skupina chce chránit, k čemu? Naštěstí děti na to mají svůj názor a je jim jedno jestli ten dotyčný je chce chránit či né.....(3.9.2012)

Tu tých monstier je o niečo viac, ako v jednotke, ale i tak v zaživnosti, nieje o nič lepšia. Je tu strašne malo gore a aj zrudičiek ako i v jednotke tak aj tu, nieje moc vidieť i keď určite o čosi viac, ako už v spomínanej jednotke. Je to hlavne o nejakom príbehu, lebo o vizuály či trikoch, sa tu baviť naozaj nemôžeme. Určite reziser týmto počinom ukazoval na lásku k dietatu a i keď dieťa nieje až tak ideálne, rodič je rodič a musí ho mat rad i keď nieje také, ako si predstavoval.. To je morálna hodnota filmu, ale nič viac, divakovi film dať nemôže, po ostatných stránkach je veľmi slabý. Slabe 3*.(10.11.2019)