Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tragický příběh dětí - mutantů pokračuje. Frank Davies (první díl série Ono žije), přestože jeho vlastní příběh skončil tragicky, se snaží pomáhat dalším párům, které potká stejný osud. Má velký cíl - snaží se spolu se skupinou lékařů zvládnout vraždící dětská monstra, aniž by je bylo nutno zabít. Proti nim stojí další, vládní skupina lékařů, která tyto děti zabíjí hned po narození. Mezi nimi se rozhoduje mladý pár očekávající narození zmutovaného dítěte. Novopečení rodiče jsou nejprve omráčeni hrůzným zjevem svého dítěte a prchají před ním, ono je však následuje a za ním se táhne stopa krve. Rodiče nakonec poznají, že láska k vlastní krvi nezná překážek a začnou své dítě ochraňovat...příliš pozdě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

peter12 

všechny recenze uživatele

Tu tých monstier je o niečo viac, ako v jednotke, ale i tak v zaživnosti, nieje o nič lepšia. Je tu strašne malo gore a aj zrudičiek ako i v jednotke tak aj tu, nieje moc vidieť i keď určite o čosi viac, ako už v spomínanej jednotke. Je to hlavne o nejakom príbehu, lebo o vizuály či trikoch, sa tu baviť naozaj nemôžeme. Určite reziser týmto počinom ukazoval na lásku k dietatu a i keď dieťa nieje až tak ideálne, rodič je rodič a musí ho mat rad i keď nieje také, ako si predstavoval.. To je morálna hodnota filmu, ale nič viac, divakovi film dať nemôže, po ostatných stránkach je veľmi slabý. Slabe 3*. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Sedmdesátkové filmy (a horrory obzvláště) opývají jistou dávkou syrovosti. Ne nutně v tom explicitním smyslu. Ale dodává jim to zajímavou atmosféru. Všechno je takové přirozenější. Až teď zjišťuji, že tohle je vlastně dvojka, která se od jedničky liší snad jen počtem harantů. Alespoň nemusím koukat na jedničku. Zpočátku je to hodně napínavé, divák si ani nedokáže představit o co přesně jde a kam se to vyvine. Pak je to trochu zmatené a hodně si to pomáhá (tak, že se postavy chovají přesně, aby se to dostalo tam, kam je třeba). Knírkatý manžel mi lezl neskutečně na nervy, být jeho ženou, tak ho zabiju a svedu to na těhotenské pomatení. Takový trošku předchůdce o rok mladších Cronenbergových The Brood, které mají všechno, co tomuhle filmu chybí. 2.5* ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Co se týče příběhu nebo celkové kvality, je dvojka v podstatě to samé, co díl předchozí. Jen s tím rozdílem, že novorozeňata jsou tentokrát tři. Kdybych to však měl spočítat, tak přímých záběrů na tyhle zmutované haranty je dohromady tak na 40 vteřin. Hold osekaný rozpočet. Larry Cohen (scenárista a režisér v jedné osobě) se tak spíš zase věnuje ústřednímu páru a globálnímu problému s eliminací všech monster. Místy možná trochu zdlouhavé, ale mrazivá atmosféra se filmu upřít nedá. Zajímavé je, že Cohen použil stejný výchozí bod (genová mutace způsobená dlouhodobým užíváním nevyzkoušeného léku), jako tomu později je u Cronenberga a jeho Scanners. Ten je však s kvalitou trošku jinde. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Detičky sú opäť využité minimálne. Ich potenciál v oblasti mäsiarčiny je hlboko nevyužitý a ony samé sa musia prizerať, ako sa príbeh zosúva do akéhosi globálneho fenoménu, kde sa veľký počet bábätok stáva focusom pre...no dobre. Budúce mamičky, dávajte si pozor čo vám rastie v brušku, dbajte o to, nenechajte aby sa...no dobre, ale aspoň hlavne dbajte s kým chrápete. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Nejlepší díl série. Oproti jedničce je akčnější a má více zmutovaných harantů a oproti trojce není tak hloupý(i když trojka byla natočená asi nejlépe). Opět nám nechybý drama které fungovalo v jedničce a celkově psychika postav tu byla ztvárněna o něco lépe než v ostatních dílech.masky jsou opět minimalistické a občas jsem si zívl a chtěl jsem aby se dělo něco více. On se film dobře rozjede na posledních půlhodin. Pro mě je tahle série lehce nadprůměrná, lepší než třeba dejme tomu trilogie Basket case. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama