Ono ožívá

It Lives Again

Horor

USA, 1978, 91 min

Nejlepší díl série. Oproti jedničce je akčnější a má více zmutovaných harantů a oproti trojce není tak hloupý(i když trojka byla natočená asi nejlépe). Opět nám nechybý drama které fungovalo v jedničce a celkově psychika postav tu byla ztvárněna o něco lépe než v ostatních dílech.masky jsou opět minimalistické a občas jsem si zívl a chtěl jsem aby se dělo něco více. On se film dobře rozjede na posledních půlhodin. Pro mě je tahle série lehce nadprůměrná, lepší než třeba dejme tomu trilogie Basket case.(10.2.2016)

• corpsy

Detičky sú opäť využité minimálne. Ich potenciál v oblasti mäsiarčiny je hlboko nevyužitý a ony samé sa musia prizerať, ako sa príbeh zosúva do akéhosi globálneho fenoménu, kde sa veľký počet bábätok stáva focusom pre...no dobre. Budúce mamičky, dávajte si pozor čo vám rastie v brušku, dbajte o to, nenechajte aby sa...no dobre, ale aspoň hlavne dbajte s kým chrápete.(26.7.2015)

„Ono ožívá“ není skvělým filmem, ale pokud se vám trefí do vkusu, o té správné chvíle, kdy se na něj chcete podívat, je to film, který vás může bavit, je to film, kde je to něco plíživé, co se snaží postavy dostat, něco, co nahání podvědomou hrůzu, protože i přes svou monstróznost je to příběh, který má relativně reálný základ ve strachu z rodičovství, což je strach, který může být ochromující.(9.8.2018)

Sedmdesátkové filmy (a horrory obzvláště) opývají jistou dávkou syrovosti. Ne nutně v tom explicitním smyslu. Ale dodává jim to zajímavou atmosféru. Všechno je takové přirozenější. Až teď zjišťuji, že tohle je vlastně dvojka, která se od jedničky liší snad jen počtem harantů. Alespoň nemusím koukat na jedničku. Zpočátku je to hodně napínavé, divák si ani nedokáže představit o co přesně jde a kam se to vyvine. Pak je to trochu zmatené a hodně si to pomáhá (tak, že se postavy chovají přesně, aby se to dostalo tam, kam je třeba). Knírkatý manžel mi lezl neskutečně na nervy, být jeho ženou, tak ho zabiju a svedu to na těhotenské pomatení. Takový trošku předchůdce o rok mladších Cronenbergových The Brood, které mají všechno, co tomuhle filmu chybí. 2.5*(21.10.2016)

• Han22

Pokračování bych mohl vytknout totéž co prvnímu dílu. Cohen umí točit a těch pár hororových scén je docela napínavých. Jenže samotné děti uvidíme ve filmu dohromady asi tak minutu. Dalo bych se říct, že je tu princip neviděného zla dovedený k dokonalosti... A co mě neskutečně štvala je sebevražedná snaha většiny postav děti chránit, i když to evidentně nemá s lidskými bytostmi nic společného. Vzhledem k tomu, že mi to přišlo celkově ještě víc nudnější než první díl, víc jak dvě hvězdičky dát nemůžu.(30.6.2014)