Reklama

Reklama

Jak vznikal Zaklínač

  • USA Making The Witcher

Obsahy(1)

Vydejte se do podivuhodného světa Zaklínače, poznejte, jak se obsazovaly role, a zabroukejte si Marigoldovu chytlavou písničku. Pohled do zákulisí úspěšného seriálu. (Netflix)

Recenze (13)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Pro fanouška pěkné nahlédnutí do zákulisí, které osvětlí především to, jak tvůrci i herci nahlíží na svět Zaklínače, jeho obyvatele a samotné charaktery. Reálných informací je ale minimum, o samotné produkci se toho divák moc nedozví a spíše se tam omílají takové ty klasické marketingové fráze, které mají nalákat na seriál. Největší sympaťáci jsou samozřejmě Tomek Baginski a Henry Cavill, na kterých je vidět takové to skutečné nepředstírané nadšení pro zaklínačský svět. ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

V jeden okamžik jeden z tvůrců říká, jak byl nasáknout atmosféru v Polsku a jak pečlivě pročetli knížky, v druhém okamžiku je záběr na Fringillu Vigo, u které mi knižní popis bledé kůže s reálií úplně nesedí. To co udělali s dopplerem (nenásilná stvoření) a různými doplňky (Myšilov v pozdějších dílech), tím akorát příběh kazí. V jednom okamžiku se chlubí jak dokáží v seriálu držet humor, ale mě ho tam přijde málo. Geralt chrlí jednu sarkastickou hlášku za druhou, scéna s "čertem" (respektive celá povídka) je prakticky z poloviny tvořena neortodoxním humorem, který mi tady prostě strašně chyběl. Jsem nadšený z vizuálu potvor s jednou výjimkou - drakem, který prostě... se nepovedl úplně, přitom ukázaný design nevypadal vůbec zle. Jak jsem už někde psal, Cavill, nejen jako herec, ale i fanoušek Witchera a fantasy celkově byl trefa do černého. Ze Zaklínače chci být nadšenej, fakt chci, ale pořád tomu něco chybí a nebo naopak přebívá a já jen doufám, že se to v průběhu dalších sériích (nejlépe hned druhé) srovná do té fantastické podoby, kterou by Witcher mohl nabýt. ()

Reklama

endymion 

všechny recenze uživatele

V podstatě v tomto dokumentu neřekli vůbec nic, co bychom už nevěděli/neviděli, neukázali žádné pořádné "making of", nedali prostor autorovi předlohy (i když naprosto chápu proč) a jen a pouze vychvalovali svůj zmatený koncept různých časových linií a "geniální" nápady, kterými prý předlohu ještě vyšperkovali. Na takto ambiciózní seriál jde o dost odfláknutý dokument. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Za půl hodiny se stihne vše vysvětlit i ukázat, je to stručné, ale naprosto dostačující. Pro fanoušky povinnost, pakliže vám ale svět Zaklínače ani seriálové zpracování nic neříká, tohle na tom nic nezmění. ()

Ellmariachi 

všechny recenze uživatele

Nic překvapujícího, ale rozhodně působícího. A to kladně. Lidem na židlích a křeslech vcelku v pohodě věříte co říkají. Se seriálem to určitě myslí dobře a stejně jako já se těší co přinesou další sezóny. Přeci jen bych očekával daleko víc z toho jak se natáčely top scény, nebo víc rozebrat časovou smyčku. Jak se k ní dobrali. Respektive jak vznikalo rozhodnutí, že se vše pojme takto. Něco je naznačené, ale klidně bych si dal víc. Půlhodinka pěkně uteče a rozhodně se nejedná o ten tip dokumentu, kdy 50 procent stopáže chválí jeden druhého pak obráceně a pak všichni dohromady. Takže 75 procent za dobrá kraťas " z poza opony" . ()

Reklama

Reklama