Když Max Mercer zůstane o Vánocích sám, udělá cokoli, aby ochránil svůj domov před vetřelci. (Disney Channel)

silentname odpad!

Premýšľal som nad tým čo spraviť. Pretože istým spôsobom som zhodnotil, že sú tu dobré elementy, ktoré film v sebe má, ale sú tak neskutočne zakopané všetkým tým zlým, že to stratí všetko čaro, čo to mohlo mať. Na traileri ma osobne prekvapila jedna vec. Nerozumel som, prečo do role zlodejov dali celkom sympatických hercov. Nešlo mi to do hlavy. Teraz, keď som film videl som to pochopil. A tu je kameň celého úrazu. "Home Sweet Home Alone" sa totiž rozhodol, že urobí úplne opačný film, ako sme tu mali počas prvého "Home Alone". Takže napriek tomu, že toto v traileroch nie je, je potrebné si to povedať, lebo na tomto celý film padá. Ellie Kemper a Rob Delaney nie sú reálne žiadni zlodeji. Jediné o čo im ide je zobrať z domu Maxa niečo, čo si myslia, že im ukradol on. A to niečo, im môže pomôcť v ich nezávideniahodnej situácii. Pravdou je, že všetko čo sa deje okolo nich je podľa mňa sympatické. Pôsobia príjemne, je vidno, že majú radi svoje deti a snažia sa nejakým spôsobom vyriešiť svoj problém. A keď sa naskytne riešenie, tak to sa niekde stratí. A vznikne z toho veľký film plný nedorozumení, ktoré vyústia v tradičné finálne plného nástrah a boja medzi chlapcom a dvoma (v tomto prípade) "zlodejmi". Problém ale je, že kým v prvom a druhom "Home Alone" to bolo vtipné (nakoľko Harry a Marv boli skutočnými zloduchmi), tak sledovať Pam a Jeffa v tejto situácii skutočne miestami bolí. A cítil som počas toho len obrovskú ľútosť voči nim. Lebo toto si skutočne nezaslúžili. Keď si to ale vezmeme, celý film sa dal vyriešiť za 20 minút. Stačilo urobiť 2 veci. Vymeniť dialógy, ktoré museli film posunúť smerom k tomu celému nedorozumeniu, a dať možnosť, aby spolu mohli Jeff a Pam s Maxom reálne hovoriť a vysvetliť mu celú situáciu. Miesto toho sme museli byť svedkami, ako skutočne prešli poriadnym fyzickým peklom, ktoré miestami mohlo byť smrteľné. Neviem komu tento film odporúčať, je to skutočne veľmi škaredý vianočný darček, Disney absolútne nemajú cit pre tento druh komédie a tie "easter eggs" sú neskutočne rušivé a dokopy celý čas len odpútávajú pozornosť. A aby som už skutočne dorazil tento film posledným úderom tak poviem, že Maxova rodina je skutočne hrozná. Jeho otec je príšerný, jeho argumenty hrozné... a Aisling Bea... ako jeho matka na tom nie je vôbec o nič lepšie. Filmová tragédia a jeden z najhorších remakov (alebo sequelov?), čo som kedy v živote videl. Nie je to ani len komicky zlé, ako to bolo v prípade "Home Alone 3". Je to len čistý otras. Hodnotenie: F ()

T2 odpad!

Tak toto sa nedá označiť ani len za zlý vtip. Toto je čisté filmové peklo, ktoré skúša odolnosť akejkoľvek pozerateľnosti, vkusu. Disney narazilo o dno a asi ho aj prerazilo, aký má význam púšťať do sveta takýto hnoj. Okrom toho že to je trapošina na entú, to ma aj neskutočne príšerné obsadenie. Ide asi o najviac nesympatické zoskupenie "ne"hercov aké sa dalo dať len dokopy. Ja som pri tom vydržal niečo málo cez 20 minúť. /0%/ ()

tron

Obsahuje spoilery, ale je to tak príšerný film, že predpokladám, že vám to bude jedno. Home Sweet Home Alone je čosi medzi remakom, rebootom a sequelom kultovej jednotky a legendárnej dvojky (návrat zbožňovaného Buzza). Z dramaturgického hľadiska ide o pozoruhodné dielo. Dalo by sa povedať, že ústredný Kevin (pardon, Max) je vedľajšia postava (!), má v celom filme len pomerne malý priestor (!!) a hlavnými postavami sú zlodeji (!!!), ktorí ale vlastne nie sú zlodeji (!!!!), ale normálny manželský pár (!!!!!), ktorý sa však musí z istého dôvodu vkradnúť počas Vianoc do obrovského domu, v ktorom je len chlapec. Atmosféra vianočného času je pomerne mizivá. Kasting veľmi divný. Manželský pár pozostáva z hercov, ktorí nie sú úplne zlí, ale nie je to ani žiadne terno, ich prítomnosť by som prirovnal k tomu, že máte chrípku a v eurojackpote vyhráte 5 eur. To, ako dieťa masakruje dospelákov, je natočené tak divne, ako keby ste sa museli pozerať na šteňa, ktoré stále otravuje svoju mamu a tá toho má plné zuby, schmatne ho za krk a odhodí ho o pol metra ďalej. Viete to (za istých okolností) pochopiť, ale je vám z toho tak nejak šoufl. Home Sweet Home Alone je fakt veľmi zlý film, ale ako to už niekedy chodí, aj skutočne zlý film dokáže (svojím spôsobom) pobaviť. Niekedy dokáže zabaviť viac, ako oscarová dráma. Na záver chcem podotknúť, že nie som primárne proti remakom. Naopak, mnohé sa mi páčia viac, ako originály (napr. Texaský masaker motorovou pílou, aby sme zostali v téme). Čiže na dobrý remake Sám doma by som sa určite tešil. Tento ním ale naozaj nie je. Archie Yates sa mi v Jojo Rabbit páčil, ale tu je jedným slovom hrozný a opätovne sa i po desaťročiach dokazuje genialita obsadiť Macaulyho Culkina. ()

Djoker

Když byl před lety Kevin sám doma, tak šlo o neskutečnou zábavu. Když se pak začalo na jeho úspěchu parazitovat, tak to bylo lehce úsměvné. Po několika neúspěšných vykrádačkách se o slovo přihlásila verze pro VOD. Kromě naprosto stupidní zápletky je chybou i obsazení malého otravného downa, kterému zkrátka nejde fandit. Jedna hvězda je za krkolomné zařazení jména McCallister. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

TEROR. Jednoznačně nejpříšernější film roku, v němž absolutně nic nedává smysl a pokud náhodou dává, pak stejně fyzicky bolí se na to dívat. Místo bandy gaunerů je na scéně manželskej pár, využívající k vyřešení svojí nastalý zoufalý situace mimořádně retardovanou sadu nápadů. Trademarky série, na níž se film odvolává, tu všeobecně buď nejsou, nebo jsou zasazený v příšerným kontextu + ne, není tu nic, co by je nahradilo. Prakticky vymizela linie nešťastných rodičů, toužících se dostat za opuštěným synem; gauneři nejsou gauneři; vánoční atmosféra je absolutně bezduchá; opuštěnej synek je nesnesitelnej, zákeřnej, rozmazlenej zmrd; všechno dovádění se veze na pestrobarevných plastových hračkách a jiných trendy ohavnostech. Tvůrci zjevně pojali podezření, že jsou diváci idioti (když mj. přijde na řadu cameo Buzze z původního Sám doma, musí bejt důležitě vystavěná scéna doplněná dementním detailem jmenovky MCCALLISTER, aby pochopil i úplnej kretén) a dle toho výsledek vypadá. Původní film zraje jako víno a je oprávněně vánoční klasikou. Tenhle bude klasikou maximálně tak ve věznicích, kde maj na Štědrej večer zálibu v mučení pedofilů. ()

filmfanouch

Původní Sám doma je nestárnoucí vánoční klasikou. Pokračování s podtitulem Ztracen v New Yorku poté rozhodně ostudu původnímu snímku neudělalo. Což se bohužel poté nedá říct o Sám doma 3, 4 a 5. O těch jde nejslušněji, že jde o pohromy a časem se ukázalo, že navazovat na původní Sám doma prostě není jednoduchá práce. Jasným důkazem je tomu i šesté Sám doma s názvem Home Sweet Home Alone. Kdo zakoupením značky studiem Disney doufal v návrat ke kvalitě, čeká ho bolestivá realita.   Je to dle očekávání příšerné. Archie Yates byl možná velmi roztomilým klučinou v Králíčku Jojovi, role kráčející ve stopách Kevina McCallistera mu ovšem prostě nesedí. Právě i casting Macaulaye Culkina tehdy hrál roli v tom, že se původní Sám doma stalo ikonickým hřejivým vánočním příběhem, kdy je velmi snadné neztratit zájem o Kevinovy opětovné konfrontace s Harrym a Marvem a každé Vánoce se k nim vracet. Tím novým ikonickým rodiným filmem by nejspíš chtělo být i právě Home Sweet Home Alone. Jenomže je to v mnoha ohledech předem prohraný boj.   Režie se chopil Dan Mazer, scenárista Dítěte Bridget Jonesové, ale také režisér komedie Děda je lotr. Prostě tvůrce, který nemá s rodinnými komedii žádnou zkušenost a především zkušenost s vedením dětských herců. Jeho kořeny scenáristy u filmů Sachy Barona Cohena jako Ali G a Borat jsou poté poznat například ve scéně, kdy se malý klučina snaží hrát na Tonyho Montanu s tím rozdílem, že místo spousty kokainu zkonzumuje spousty sladkostí. Asi to mělo být vtipné, citování Zjizvené tváře je ovšem z principu tak trochu zvláštní.   Nejsnesitelnější je Home Sweet Home Alone v momentech, kdy se snaží být alespoň částečně svá. Většinu času bohužel ovšem především variuje původní film. Vybudování ústředního konfliktu mezi Maxem a jeho matkou je v porovnání s původním filmem vyloženě směšné, o poznaní horší je to poté ještě s novou dvojicí zlodějů. Rob Delaney a Ellie Kemper se sice snaží, na Joea Pesciho a Daniela Sterna z původních filmů ovšem nemají ani v rámci charizmatu a ani v rámci zábavnosti. I proto, že se zde pokouší scenárista Mikey Day dát záporákům jakousi formu motivace, která ovšem opět opravdu nefunguje.   Obsazení hlavního hrdiny bohužel přináší spousty problémů. Macaulay Culkin byl sice roztomilý, měl ovšem jasně zrakovým vjemem odvoditelnou i formu rošťáctví. To Archie Yates je pouze roztomilý a jako rošťák působí nevěrohodně. Zpětně poté divák musí ještě více ocenit scénáře Johna Hughese k původnímu Sám doma. I zde sice hlavní dětský hrdina prováděl rošťárny a využíval potenciál dítěte v momentě, kdy zůstává sám doma, skrze příběh ovšem postupně přicházeli témata síly rodinných pout a toho, že si nejvíce vážíme teprve toho, co ztratíme.   I separátní linka matky v podání Catherine O’Hare má v původním filmu neskutečnou sílu, zde je ovšem matka hlavního hrdiny v podání Aisling Bea využívaná jen pro vtipy, které mají být vtipné, protože má matka pochopitelný panický strach o své dítě. Příběh Home Sweet Home Alone v sobě nemá žádné emoce i přesto, že se snaží, aby ty emoce obsahoval. Ovšem o ty emoce se snaží tak neskutečně neschopným způsobem, že je to vlastně celé strašně k pláči.   Od začátku je jasně nastavené, že nás úplně nečeká to samé, především v rámci práce se záporáky. Celé se to poté v závěru snaží o strašně dojemné finále, které je ovšem v rámci emocí naprosto prázdné, protože nic z toho vlastně nedává pořádnou váhu. O jistý závan nostalgie se poté tvůrci pokouší i návratem postavy Buzze McCallistera v podání Devina Ratraye, i jeho cameo je ovšem vlastně navíc a vůbec by ve filmu nemuselo být. A je navíc využito i k jednomu momentu, který by v rodinném filmu jednoduše neměl co dělat.   Zajímavé je také pozorovat, jak se změnil přístup. V prvních dvou dílech Sám doma si člověk může užívat, jak si Kevin McCallister maže dva lupiče na chleba, protože to jsou očividně zlí kriminálníci, kteří si nic jiného nezaslouží. Jenže Jeff a Pam jsou pojati jako lidé s poměrně lidskou motivací a když tedy dojde na to, že se i oni dočkávají od hlavního dětského hrdiny značné dávky utrpení, spíše než vtipné je to spíše vyloženě zlé. A v průběhu se vlastně často může v hlavě divákovi vyskočit otázka, zda ve finále není hlavním zlem ten krutý chlapeček s tváří neviňátka.   Hudba Johna Debneye je poměrně unylá a v závěru, kdy se snaží částečně čerpat ze soundtracku Johna Wiliamse z původního filmu je už jednoduše urážlivá. Řemeslná stránka poté působí do značné míry odbytě a levně a jde o jednoduchou otázku toho, že vše dobré na Sám doma zemřelo v roce 1992.   Já vlastně ani pořádně nevím, proč Home Sweet Home Alone dávám alespoň nějaké plusové body. Asi proto, že jde o lepší film než Sám doma 4 a 5, který se svými kvalitami vyrovná alespoň Sám doma 3. V případě těchto dvou filmů jde pak jen o volbu mezi kapavkou a syfilis. Masochisté si budou moci vybrat, zbytek radši půjde o kus dál. A doufat, že už se nikdo nikdy na úspěch původního Home Alone nebude snažit navázat. V tomto případě jsem osobně radši optimista než realista....... () (méně) (více)

Marze odpad!

Pěkné dítě typu Králíček Jojo. Film je jako stará kachna, opakuje třicet let staré filmy. Je to hloupá zábava, která se pokouší manipulovat diváky hudbou a rodinou atmosférou. Je to rychle zapomenutelné. ()

Chrustyn odpad!

Filmové peklo obrovských rozměrů, u kterého si každou vteřinu divák říká, jak to vůbec mohlo vzniknout a hlavně v této podobě. Pro všechny zúčastněné se jedná o životní omyl na úrovni, natočení fekálního porna. ()

korbitch22 odpad!

Tolik klasik už bylo znásilněno, ale snad nikdy deseti negrama ve vězeňský sprše rovnou a nemilosrdně do análu. Vytrpěl sem poctivých 93 minut abych s čistým svědomím mohl tuhle sračku ohodnotit. Ani nevím, proč jsem si osobně dopřál tolik sebepoškozování, možná proto, že se snažím většinu sérií dokoukat od A do Z. Jednička a dvojka jsou nesmrtelné klasiky, které naprosto definovaly žánr vánoční komedie a o letošních vánocích je uvidím obě po šedesáté šesté. Tak nějak mi sedí v hlavě ty počty. Kdysi jsem byl v kině na trojce, byl jsem kid a bavil jsem se. I teď, kdybych to viděl úplně v pohodě dokážu film dokoukat i když u něj budu spíš stát u plotny a makat na vánočním pohoštění, ale bez úhony tu lehce trapnou a excentrickou píčovinu přežiju. Tohle se přežít nedá. Odporné, kýčovité, umělé a neskutečně ubohé. Na druhou stránku je dobře, že se takový humusy točí. Aspoň je krásně vidět i na těchto filmech, jakou v 80. a 90. letech mělo všechno lepší atmosféru, karmu a cit. Nezapomenutelný devadesátky nahradilo tohle. TIK TOK, iNSTÁČ, Youtube a Assbůk. Just epic.0%. ()

Tommassi3

"Není nic horšího, než šlápnout na kostku Lega.." ;) Nedokážu si vybavit jiný biják, který by se tak zoufale a urputně snažil citovat klasiku, jíž vlastně stejně zoufale parafrázuje.. Nicméně navzdory zdejším výkřikům je nutné si uvědomit, že Columbusův Home Alone byl ve své podstatě rovněž poctou, totiž poctou slapstickovým komediím.. Neskutečně bizarní snímek, zároveň stejně tak špatný jako zajímavý a vynalézavý, který lze samozřejmě velmi snadno vyhejtovat.. Ale jednoduše řečeno, tohle rozhodně není 58. nejhorší film ever ani náhodou !! ()

BigDeal

Veľmi nešťastný remake. V prvej tretine už síce bolo jasné, že film nemá rovnaké kúzlo, ako originál, ale bol som zvedavý, pretože to vyzeralo, že sa tvorcovia snažia otočiť celý koncept naopak - zlodeji sú v skutočnosti kladné postavy a chalan je nepodarený fagan. Veľa tomu nasvedčovalo: chlapcova rodina je bohatá a nesympatická, zatiaľ čo rodina zlodejov drží pokope. Jediný moment, ktorý má srdce tiež prichádza, keď si Ellie Kemper spomína, ako im bolo dobre v dome, ktorý musia kvôli financiám opustiť. Je preto úplne šialené, že v záverečnej tretine chce film zopakovať bežný koncept Sám Doma - ako môžu tvorcovia očakávať, že sa bude divák baviť na trýznení zlodejov, keď sú to hlavní protagonisti filmu a divák im fandí? Absolútne to nefunguje a je to škoda, lebo inak film vyzerá fajn, hudba znie povedome, zlodeji sú sympatickí, otočený koncept mohol byť zaujímavý a Buzzove cameo je tiež obstojné. Keby na tom trochu viac popracovali, mohol z toho byť slušný priemer. Takto je to len veľké sklamanie. ()

corpsy

Ako vystihnúť plusy? No v podstate ani len nepomyslieť na nedostižný originál. Nevidieť v tom bohapustú vykrádačku ( ani ňou vďaka nieje ) a zamerať sa skôr na postavičky ( dvojica nútených zlodejov či jedna známa postava z originálu, ktorá si tu ukradla dosť veľký kus koláča ) okolo toho hlavného ´´hrdinu´´, pretože práve on je najhoršou a najmenej sympatickou položkou tohto filmu. Jednoznačný castingový omyl nového tisícročia a najhorší detský výkon za posledných 100 rokov. Troška tej vianočnej atmosféry v mierne trapáckom štýle nezaškodí. ()

Derek odpad!

jednoznačný kandidát na najhorší film roku, i keď tu podľa mňa nejde o film, ale len o "content" výplň pre disney+ službu a film ktorý kanibalizuje na jednom z najlepších vianočných filmov všetkých čias. inak mám rovnaké výhrady ako silentname, ktorý vistihol úplne presne všetko čo je na tomto paskvile zlé... ()

Martin741

Mno, je to spatne, je to  spatne a .. je to spatne. Vacsina ludi udava Houm Eloun  jednicku a dvojku - ze v jednicke zabudli Kevina doma a v dvojke bol na letisku v druhom meste. Zvysok uz ludia nepocitaju. Hm, ani ja, len dal  som filmu sancu. Niet harryho ani Marva, MekElistrovych tiez niet, dom je supermoderny s nadhernym okolim. Nemam  rad Culkina, co nemam, neznasam ho. Myslim, ze ho tvorcovia ani neoslovili, coz je len dobre.  Originalita pasci kriva, vianocna atmosfera je mizerna, no je to aspon klasicky zabavny spatny film. To o Segosovom Half Past Dead  2002 sa povedat neda   : 25 % ()

M.i.k.e odpad!

tak přesně takhle si představuji filmy,které se promítají v pekle v nekonečné smyčce.Původní Sám doma mělo jednoduchou premisu,která ale dávala smysl a i když by zloději ve finálním zúčtování taky nejspíš nepřežili úplně ve zdraví,bylo to (a stále je) extrémně vtipné.Tady premisa nedává smysl a vtipné to není ani trochu.Máme tu malého nesympatického zmrda,kterého rodiče zapomenou doma - ne nešťastnou náhodou,prostě na něj zapomenou protože chrápal v autě - a pak tu máme dvojici "lupičů",kteří ale nejsou lupiči,ale pouze zoufalý manželský pár,kterému hrozí že přijde o dům.Samozřejmě moc rozumu nepobrali a jsou to paka,ale nejsou to záporné postavy a ve chvíli kdy si vezmou do hlavy,že jim MNZ sebral věc,která by jim mohla zachránit domov a chtějí jí zpátky by jim divák dokonce i fandil,jakkoliv to celé šlo vyřešit úplně jinak a úplně v pohodě.Tím se samozřejmě rozjede kolo podivných událostí,které vede k tomu,že na ně MNZ nastraží pasti,ve kterých chce oba manžele regulérně zabít,což se mu nepovede, nakonec se zjistí,že všechno je jinak,všichni si odpustí a stanou se z nich kamarádi.Za ty roky sem si zvykl na prznění klasik ať už jejich přímým předěláním,tak snahou na nich parazitovat a tohle je jedno z nejhorších co sem kdy viděl.Trochu doufám,že bude druhý díl,ve kterém se ukáže,že manželé celé to happy friendship jen hráli a ve skutečnosti chtějí MNZ ulovit a mučit.I tak by sice zůstal tenhle film čistou esencí zla,ale alespoň by divák dostal nějakou satisfakci...0% ()

otík

Film jsem neviděl, ale ukázka mi stačila. Neskutečně protivný synek v hlavní roli! Kdo propána dělal casting? Na tohle bych se nepodíval ani zadarmo. ()

Motinski odpad!

Vydržal som 40 minút, potom som si to musel pretáčať. Obrovská katastrofa a zrkadlo moderného Hollywoodu ako pračky na peniaze pomocou sequelov, prequelov, rebootov atď. S najhorším možným kastingom, tupým scenárom kde sa budete chytať za hlavu snáď každú scénu, sílenými, nefunkčnými easter eggmi a postavami ktorá ani jedna nie je sympatická. A to fakt že ani jedna. Nejaké vianočné čaro tu nebolo ani náznakom a na to aké zlé filmy vznikli v tejto sérii je tento suverénne najhorší. Základný námet prvých dvoch častí je upravený asi najhoršie ako sa dalo a hlavná postava si pýta facky snáď furt. Najväčšia strata času posledných rokov. Ten kto toto dopozera v kľude do konca musí mať nervy z ocele. ()