Reklama

Reklama

Coplan FX 18 casse tout

  • Itálie Agente 777 missione Summergame
všechny plakáty

Obsahy(1)

Izrael se cítí v ohrožení plánovaným arabským jaderným útokem a tajné služby žádají o pomoc elitního francouzského agenta Coplana, který přijíždí z Paříže, aby ve spolupráci s izraelským agentem Shaimounem zjistil, kdo za jadernou hrozbou stojí. Coplan objevuje souvislosti s německými vědci, kteří dříve pracovali na vývoji atomové bomby pro fašistický režim. Stopy vedou do místa archeologických vykopávek, které v Turecku vede výzkumník Hartung. Ten je ovšem jen domnělým archeologem, ve skutečnosti stojí v čele mezinárodní neonacistické organizace, která v místě vykopávek na ukrytém místě v jeskyních buduje odpalovací rampu pro atomové bomby.
K tajnému agentovi Coplanovi se kromě francouzských režisérů dostal i významný italský filmař Riccardo Freda, který ve Francii v 60. letech natočil dva filmy s tímto „francouzským Bondem“. Zatímco jiné příběhy s Francisem Coplanem si vystačily s bojem tajných služeb různých států, v tomto případě má slavný agent zabránit třetí světové válce. Do hlavní role byl obsazen britský herec Richard Wyler, v poměrně velké roli izraelského agenta Shaimouna se objevil slavný francouzský kaskadér Gil Delamare, který o rok později tragicky zahynul při natáčení, ženský prvek stejně jako v jiných filmech tohoto typu zastoupila dnes již méně známá francouzská herečka Jany Clair. Film byl natočen v létě 1965 a premiéru měl 6. října téhož roku. Ve francouzských kinech dosáhl návštěvnosti přesahující jeden milión diváků. (argenson)

(více)

Recenze (1)

Isard 

všechny recenze uživatele

Další „coplanovka“, další režisér, další herec. A tentokrát je to parádní eurospy. Na místě najdeme klasické ingredience – od courání exotickými ulicemi (Istanbulu), přes podařený jazzový soundtrack až po podzemní skrýš padoucha – ale i něco navíc. Nejde jen o podařenou a rozmanitou akci, ale celkově drsnou atmosféru filmu, kde hrdinové i padouši neváhají používat (na tu dobu) docela velké množství násilí. Jen na okraj bych dodal, že v asi 200 filmech, které jsem viděl a které by se aspoň teoreticky daly označit za eurospy je tento jeden ze dvou, kde kladný hrdina použil nůž. Nicméně pořád jde o srovnání s dneškem o film vlastně krotký. ()

Reklama

Reklama