Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otřesená Beth se doma v Kentucky setká s dávným soupeřem, který jí nabídne pomoc při přípravě na blížící se mistrovství USA. (Netflix)

Recenze (17)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Beth a dvaja dôležití muži v jej živote. Pochopiteľne "kolegovia", či skôr súperi zo šachového sveta. Ten je tak uzavretý, že na majstrovstvá USA nie je v podstate nik zvedavý, len novinári z časopisu o šachu. Vyzerá to tak, že muž číslo dva by bol pre ňu lepšou voľbou, ale ešte viac sa zdá, že každý človek má v jej živote akoby istý vymedzený čas, kedy jej má čo ponúknuť. To nie je kritika jej charakteru, ale skôr to, že si to postavy v jej okolí uvedomujú. Takže hurá do Paríža a snáď aj do Moskvy... ()

anais 

všechny recenze uživatele

Přibližně díly 3-4-5 jsou naprosto geniální. Způsob jak vynalézavě natočili šachové partie je vtahující a zábavný. Pokaždé jinak a vždycky svkěle. A Anya Taylor-Joy nemá chybu. Na druhou stranu příliš doslovné využití 3D šachů na stropě a častá nevěrohodnost scénáře (který se tak nějak snaží vyjít vstříc všemu), z toho chvílemi dělají opravdu velký kýč...Ale pro ty momenty, kdy to funguje - a je to často - stojí seriál za vidění. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No jo, pokud tvůrci v epizodě dostatečně zapojí do děje šachovnici, nenacházím dostatek důvodů pro snížení hodnocení (a to nejsem zrovna šachový fanatik). Úporným snahám o své polidštění hlavní hrdinka zatím hravě odolává, takže se obávám toho, že tady budou Sověti nevyhnutelně vypadat jako sympaťáci. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dá se říct, že po pěti dílech Beth konečně projevuje nějaké emoce (při setkání s bývalou spolužačkou, s prodavačem v obchodě, kterému kdysi čmajzla noviny, s dávným soupeřem Beltikem, který ji nabízí pomocnou ruku…). Vyvrcholením dílu je pak mistrovství USA. Je třeba se smířit s tím, že po dějové stránce o žádnou revoluci nepůjde. Prostě tu máme jen velmi průměrný příběh, který se pohybuje v osvědčených žánrových vodách. A je jedno, zda jde o vodní pólo, parašutismus nebo právě šachy. Ano, přesné tahy figurami jsou nasnímané velmi slušně, celé to má náboj, ovšem na to jsme u podobných látek jednoduše zvyklí. A tím pádem očekáváme něco navíc: třeba avizovaný boj hlavní hrdinky s vnitřními démony, které mají být protipólem uhlazeného prostředí šachových turnajů. Jenže i tady se zoufale klouže po povrchu. Průběžné uzavírání (pokud vůbec) dějových linií je slabé. PS: Samozřejmě atmosférické svícení, výprava či kostýmy jsou na jedničku. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento díl mě velmi příjemně překvapil. Po předchozí epizodě to trochu vypadalo, že se nám hlavni hrdinka začínala polidšťovat a hodně jsem se bál, že budeme v rámci tohoto dílu sledovat její drogovou sebedestrukci. Nic z toho se nestalo. Aspík je zpět v plné síle a epizoda se točila ve velmi odlehčeném duchu a především pak kolem šachů.  Jednalo se sice o epizodu, která kdyby se neudála, tak nikdo z diváků o nic zásadního nepřijde. Nadcházející díl očekávám v hodně podobném duchu. Mám pocit, že se zde buduje atmosféra a připravuje půda pro velkolepé finále. [80 %] ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama