Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po tréninku s Bennym v New Yorku vyráží Beth do Paříže na odvetnou partii s Borgovem. Jedna divoká noc ji ale pošle na šikmou plochu zničujícího pití. (Netflix)

Recenze (14)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Což o to, figurgy se po šachovnicích pěkně míhaly, a přesto jsem ubral hvězdičku. Zklamala mě totiž silně profláklá šablona, pro kterou se nakonec tvůrci rozhodli. Stejný postup byl opakovaně používán ve filmech s JCVD, který byl vždy těsně před finále zralý na pár desítek lopat hlíny na hrudník, aby v závěru povstal z mrtvých jako největší z tesařů a urval vítězství. Snad se přece jen pletu... ()

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pozoruhodný diel, ktorý niekoľkonásobne pozmenil smer, akým by sa finále mohlo potenciálne uberať. Benny berie porážku veľmi športovo a dokonca sa rozhodol pomôcť svojej oponentke zhostiť sa titulu majstra sveta. Stal sa jej osobným mentorom a pomohol jej vyšperkovať zopár ťahov do absolútnej dokonalosti. Vzťah medzi Beth a Bennym sa postupom času vyvinul na novú úroveň. Chémia medzi Anyou a Thomasom je neskutočná. Dvaja geniálny šachisti spoločne zavretí v jednej miestnosti, to nemalo chybu. Pozorovať to, ako fungujú ich mozgové závity pri šachu bolo niečo ohromujúce, obzvlášť keď tentokrát Beth opakovane porazila Bennyho pri bleskovej hre. Žiaľ, aj keď Benny pomohol Beth aspoň na určitý čas vytriezvieť, napokon sa Elizabeth predsalen poddala alkoholu. Každopádne, ten jej tanček v podnapitom stave bol sexy. ()

Reklama

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Príbeh: Beth sa dostáva na prestížny turnaj do Paríža. Dokáže v nej vyhrať závislosť alebo láska k hre? Prevedenie: New York v ošúchanej pivnici ma trocha sklamal ale zas dokonale vykreslil Billyho. Turnaj bol zas veľmi silný po emočnej stránke a návrat do Kentucky sa stal najsilnejšou sociálnou sondou zo všetkých doterajších častí. Pocity: Nenormálne Beth držím palce a seriál je tak emicky vygradovaný, že sa bojím že sa v poslednej epizóde sklamem. Dúfam za seba aj fanúšikov seriálu že sa mýlim. Veľmi silný emočný hipe. 96% ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Naposledy Beltik, nově nabízí ve svém sklepním newyorském bytě trénink Benny Watts. Že by se tam ale stalo něco zajímavého, se říct nedá. Při přípravě na mezinárodní turnaj v Paříži Beth maximálně pozná pokušení, které se jí pak ve francouzské metropoli vymstí. Navíc v nejméně vhodnou dobu: při odvetné partii s Borgovem. Démon zvaný alkohol se ozývá i po přesunu domů, kam jí zavolá právník v souvislosti s pozůstalostí – domem. Zatímco Anya Taylor-Joy nadále baví, Thomas Brodie-Sangster působí po herecké stránce zvláštně. Zamilovaný bubeník z Lásky nebeské by si zasloužil facku už jen za ten kovbojský klobouk a plášť, ve kterém se musí skutečně „pohodlně“ hrát. Nevím, co Beth na těch jeho chloupcích na bradě vidí. V samotném závěru (lokální turnaj) se Beth chová, no, jako kráva. Ano, svoji osobnost tvaruje i po dvacítce, ovšem pořád mám za to, že se s jejími stinnými stránkami dalo pracovat jinak a lépe. ()

Anife 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Proč já hlupačka hodnotila už počáteční díly pěti hvězdičkama? Tenhle si zaslouží nejméně deset! Scéna se speed chess naprosto perfektní, při souboji Beth a Borgova se mi tajil dech více než při sledování jiných sportů. Asi nikdy jsem do žádné postavy nebyla zamilovaná tolik jako do Beth, ale zároveň jsem jí chvílemi měla chuť nafackovat. Jolene na konci mě naprosto odrovnala, až jsem zavýskla radostí. Už od chvíle, kdy Beth opustila sirotčinec jsem doufala, že se ještě objeví. Mrzí mě, že zítra vstávám brzo, nejradši bych si finále dala hned. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Píseň „Venus“, na níž tančí Beth (Anya Taylor-Joy) v průběhu svého alkoholového opojení, byla vydána v roce 1969. V seriálu se ale tou dobou nacházíme teprve v roce 1968. (oli009)
  • Chybný překlad: Dle platného překladu pravidel FIDE se česky jedná o přerušení partie, nikoli odročení. (Lvísrdce)

Reklama

Reklama