Kvůli osudu, který potkal jelena, neví Alina kudy ven z Kiriganovy slepé uličky. Jeho spojení s Vrásou navíc vyplave na povrch a je konečně jasné, kde se bere jeho moc. (Netflix)

Remivsremi

Nejvíce prostoru dostal Kirigan. Jeho minulost byla fajn, ale pak to najelo na vlnu nepřetržitého žvatlání, rádoby vznesených proslovů a tíživých momentů. Nic ale pořádně nefunguje, protože z postav se po čase vykrystalizovaly jen figurky, které dělají stále to samé dokola. Jiskřičku naděje vždy přinese pouze Kaz a jeho parta. ()

Milano33

Do popredia sa nám dostáva generál Kirigan a prostredníctvom flashbackov máme možnosť nahliadnuť na jeho backstory. Ukázalo sa, že nič nie je také čiernobiela, ako sa na prvý pohľad môže zdať, i keď sa trošku obávam, že z neho neskôr seriál spraví čistokrvného zlosyna. Snáď sa mýlim a bude sa i naďalej takto vykresľovať. Myslím si, že je len dobre, že dostal viacej priestoru na vykryštalizovanie jeho charakteru a motivácie. Plne chápem, že bytie a súcno pre grishy bolo v kedysi problematické. A neviem, či je to iba mnou, ale CGI toho jeleňa sa príliš nepodarilo. Každopádne, práve pomocou sily tohto mýtického tvora sa The Darklingovi podarilo ovládať Alinu. Medzičasom sme sa dočkali naozaj krásneho a pohnutlivého rozhovoru medzi Kazom a Inej. Kaz sa nám konečne emocionálne otvoril! ()

warrenur

Potesili vyjavy z minulosti a to, ako sa z Temnyj-ho stal ten, cim je teraz. Uz viem ako si domorodci, ci niektori extravagantnejsi medzi nami, vkladaju pod kozu rozne "telesa". :) Konecne celkom uchadzajuca cast. Opat nahodicka...vsetci zucastneni na jednej lodi. ()

Tom10000

7. a předposlední díl 1.série. Alina se spolu s Malem vydává zabít jelena, ještě než se ho ale dívka rozhodne zastřelit, dá na své srdce a pokusí se jeho sílu získat šetrnějším způsobem. To však dá Alexandrovi čas na jeho zavraždění, a na zajetí obou utečenců. Později ve vojenské základně se Kiriganovi podaří získat si Alininu moc pod svoji kontrolu, její vůle je však stále svobodná. A Alina není ochotna za nic podlehnout jeho výhrůžkám či naopak svůdným nabídkám. Kaz, Jesper a Inej plánují utéct na druhou stranu vrásy opět přes vlak. Jenomže poté, co dojde k jeho výbuchu, musí vymyslet jiný plán. A ten spatřují v přeplutí na lodi, kde se nachází i Světlonoška a Temnyj. Naštěstí projdou kontrolou a dostanou se na palubu. Další kazovy plány směřují na získání Aliny až v Kribirsku, do té chvíle zůstává skupinka pohromadě připravena čelit jakémukoliv nebezpečí. Už víme, jak vznikla Vrása a jaký na ni něl Alexander podíl. 90 procent. ()