Reklama

Reklama

Světlo a stíny - Série 2

(série)
Trailer
Akční / Drama / Fantasy
USA, 2023, 7 h 59 min (Minutáž: 55–64 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Po střetu s Kiriganem se Alina a Mal snaží nepozorovaně vyhledat další umocňovače. Najdou sice nové spojence, ale čeká je bolestivé rozhodnutí. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak už to bývá u druhých sérií, všechno je mnohem epičtější, větší a rozmáchlehší. Přesto se tvůrcům podařilo příběh většinu času ukočírovat a esence dobrého z první série zůstala. Ať už je řeč o Alině, které by udělala cokoliv, aby pomohla lidem z Ravky. O Malovi, který by pro Alinu obětoval všechno, včetně svého života. Nebo Kazovi, který chce ochránit všechny své blízké za každou cenu, byť by to znamenalo riskovat, že je na konci ztratí. Bohužel finále se nepovedlo. Strašně provedé a divné  :( ()

ER 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V podstatě se jede ve vyjetých kolejích první série, ale přesto o něco hůře. Alina mnohdy vystupuje jako pouťová atrakce, banda Kaza tentokrát bojuje za ovládnutí svého teritoria a motivace postav je tentokrát hůře uchopena. Celkově utrpěla konzistence děje, který obsahuje dost méně podstatných scén, ale naštěstí zůstává napínavý střet Aliny a Alexandra v boji o zničení Vrásy.. ()

Reklama

MoiJe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S Malom chémia proste nefunguje. Snažili sa teda prihodit tú fungujúcu s Kiriganom, lenže kedže do príbehu nijak nepasuje, pôsobí to hrozne nasilu a teda chémii prvej série to nesiaha ani po členky. S vranami je to tiež komplikované, z ničoho nič pretláčajú ich charakterovú backstory a nováčka do party, ktorý prehráva, aj keď má dookola 2 výrazy tváre. Celá story z väznice je úplne o hovienku, stačilo v pár sekundách ukázať, že týpek je tam a je stále rovnako natvrdlý, netreba to toľko rozmazávať. Tak aspoňže korzárske trio je záživné a krásne. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stejně jako není snadné říci, zda mít nebo nemít s Kiriganem soucit, není snadné odpovědět, zda je druhá série lepší, než první nebo jen stejně dobrá. Připadne mi, že možná ano. V línii Aliny už nesledujeme zrození hrdinky jako v první sérii, jde o pokračující konflikt, který celkem fajn eskaluje. Vrány jsou stále zajímavé a když tak nad nimi přemýšlím, Kaz Brekker je svými fóbiemi (hafefobií), kulháním, nočními můrami a rozpolceností k Inej vůbec nejvýraznějším charakterem seriálu. Druhá série Shadow and Bone tak má všechny klady první (pseudoruský svět rozdělený ničivou vrásou s příšerami) a ještě přidává trochu navíc. Koukatelné. ■ Pokud jsem nějakou postavu nepotřeboval, pak nového experta na výbušniny. Naopak, Nikolai Lantsov byl z nových charakterů nejpříjemnější. Nadále fandím Nine Zenik, která si drží sympatickou živočišnost. ■ P.S. Prošel sem obsahy knih a vypadá to, že pro další pokračování seriálu není příběh. Pokud tedy nechtějí vymyslet něco vlastního. ()

Anet21 

všechny recenze uživatele

⚪Priemerná fantasy pre dospievajúcich, čo sa potvrdilo v tento sérii, kedy scenáristi radšej spojili príbeh niekoľkých kníh do jednej, aby dej vôbec ako-tak dynamicky vystačil na 8 dielov. Áno, vystačil, ale keďže sa v úvode a v priebehu vytvorilo asi 6 rôznych vedľajších zápletiek, väčšinu času všetko pôsobí unáhlene, nielen rozhodnutia postáv, ale i ich nadväzovanie kontaktov, vzťahov atď.⚪Iba subjektívne - nesympatickejšieho muža ako herca v úlohe Mala by človek len ťažko pohľadal, ten výzor, tá nulová chémia s hlavnou hrdinkou, uff.⚪Za to scenáristi absolútne odignorovali veľmi silné odozvy publika po minulej sérii, kedy diváci na internete tlačili na tvorcov, aby scenár pozmenili a konečný pár vytvorili z Aliny a Darklinga, vďaka ich prirodzenej chémii a silnej charizme Bena Barnesa. Od Netflixu diváci dostali absolútny ignor, čiže aj veľkú premrhanú príležitosť. Prečo, mi je záhadou.⚪Inak, dejovo veľmi rozťahané, často opakujúce sa v nosných myšlienkach, cgi efekty občas fajn, občas horšie, niektoré nočné scény vo vráse vyzerajú ako z Hry o tróny, slabo nasvietené, nútiace diváka zvyšovať jas. Keďže i knižná predloha je skôr slabá fantasy romantika pre mládež, aj scenár trpí nešvarmi tohto žánru - postavy sú čiernobiele, vyslovený záporák je záporák bez toho, aby divák (či iné postavy v priebehu deju) plnohodnotne nazrel do jeho osobnosti a pochopil, že niektoré kroky robil za určitým účelom, chce zničiť svet len preto, že ,,on za tým vidí logiku," kladná postava je zas len kladná postava, svätá, ktorá prenáša hlboké monológy typu: ,,Nebudem taká ako ty" či ,,Zachránim sa sama."⚪Pre zažratých netflix divákov (nechýbajú klauzule snáď na všetko) a fanúšikov knihy asi fajn, pre nezaujatého diváka zbytočná, vraj epická fantasy, ktorá väčšinu času skôr nudí než baví.⚪ ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • V epizodě Wylan (Jack Wolfe) obdivuje opilování jedovatého durmanu zlomocného, ve skutečnosti se ale nejedná o durman, nýbrž o ibišek čínský (Hibiscus rosa-sinensis). (TurinMormeg)
  • Scény v knihovně byly natočeny v knihovně Univerzity Loránda Eötvöse v Budapešti. (mikki089)

Reklama

Reklama