Světlo a stíny - Série 1

(série)
Akční / Drama / Fantasy
USA, 2021, 6 h 53 min (Minutáž: 45–58 min)

Epizody(8)

Spiker01

Výprava je na seriálové poměry výborná, herci obstojní a prachy jsou na tom vidět a Netflix z toho dokázal udělat hit, takže se další sezóny dočkáme. Stejně mám ale pocit z toho feelingu celého seriálu, že se jedná o naprosto generickou fantasy bez tváře, kterých na Netflixu jenom přibývá (například nedávný Sweet tooth) a prakticky mizí ty vyloženě strhující a v budoucnu kultovní, které by měl každý vidět. Klasicky mi trvalo mnoho měsíců těch 8 dílů dokoukat, ale když už jsem koukal, tak jsem se vlastně víceméně bavil, hlavně v druhé půlce řady. Rozhodně by mě ale nemrzelo, kdyby to utnuli a nasypali prachy do něčeho, jehož zrušení jsem oplakal (Daredevil, Mindhunter). ()

VanTom

Začíná se hodně zeširoka, přesto (možná proto) i nepřehledně a zkratkovitě, kdy z celého, magickou Vrásou rozděleného kontinentu, zemí a válek, legend a historie, ras(?) jde člověku hlava kolem – jak o geopolitické situaci nic neví. Přesto mě představený fantasy svět (s částí silně inspirovanou carskou Rusí) rychle zaujal, ústřední bojovnice byla milá a přirozená, výprava, vizuál či hudba se nemusí za nic stydět; jen skutečně velkolepých záběrů či nezapomenutelné akce jsme dvakrát kopec nedostali. ()

warrenur

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Par viet k epizodkam - V "otvaraku" nam predstavili niekolko zaujimavych povolani, par magickych zamerani a par stran v nejakej rivalite a vacsom konflikte. Predstavitelia, ako inak, mladucki, bojuju proti nepriazni osudu. Zapletka moc originality nepobrala, je na klasicky motiv, dostatocny k tomu, aby aspon prvy diel/dva vzbudila zaujem. Herci ma neiritovali a i magicke skoly a priserky, ktorych je ako safranu, nevyzeraju zle. Zial scenar, dialogy a mnoho "nahod" a zbytocnych "cool" a "vtipnych" hlasok ozaj bije do oci a mna otravovali. Naviac, mate pocit, ze to vychrlila podla standardneho navodu nejaka lacnejsie produkcna agentura pre fantasy serial. Zial, moje naroky na fantasy serial su vyssie. Co som postrehol, zopar scen, ci kratkych dejovych linii, ktore sa mi pacili, boli akoby copy-paste z GoT. 45% Slaby priemer. ()