• liquido26
  ***

  Scény vražd a závěrečné vyvrcholení mají nezaměnitelnou hororovou atmosféru, ale zbytek filmu je docela nezajímavá nuda.(28.2.2010)

 • darkrobyk
  ***

  Když Jerry Manning (Dennis O´Keefe) přivede svojí přítelkyni černého leoparda, aby se s ním mohla předvést ve společnosti, netuší, že tím spustí lavinu mysteriózních vražd. Polekaný leopard se vysmekne, uteče a záhy začnou umírat lidé. Nejprve je napadeno děvče, následují mladé ženy. Zdá se, že leopard je krvelačná bestie, jenže postupně se ukazuje, že za vraždami stojí nejspíš někdo jiný. Zpočátku to vypadá, jako by šlo o nějaké jiné zvíře, možná zmutovanou bestii, možná ale je za vším člověk. Snímek staví především na atmosféře, samotné útoky jsou mimo kameru. Napínavá scéna s děvčetem má i lekací scénu pod železničním mostem, napětí houstne v případě dívky, která zůstane zamčená na hřbitově. Dostatečně ponuré a mrazivé jsou i momentky, když další mladá žena spěchá nočními křivolakými uličkami nejprve domů a pak se znovu vydá hledat ztracené peníze. Celkově spíše průměrný thriller s přízračnou černobílou kamerou.(7.9.2018)

 • EdaS
  ****

  Když Lewton, tak Tourneur. Leopard Man nejspíš nedosahuje kvalit Cat People, ale režisérova schopnost přidat ke krásným černobílým obrazům tuze působivou atmosféru je nepřehlédnutelná. Je požitek už jen někoho sledovat, jak jde opuštěnou potemnělou ulicí, kde možná číhá smrt...(24.5.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace