Komentáře uživatelů k filmu (58)

 • RUSSELL
  **

  Pomatený kněz, vyfetovaný metalák a šarlatánský moderátor španělské ezo.tv se snaží zabránit příchodu antikrista. To zní tak debilně, že to prostě musí fungovat, ne? Bohužel tomu tak není. Nebavilo mě to a to mám tenhle typ šílených komedií hodně rád. Přitom první třetina filmu je velmi zábavná. Pomatený kněz se snaží páchat zlé skutky, aby se spojil se Satanem a vyfetovaný metalák, u jehož bizarní rodinky je dočasně ubytovaný, mu v tom usilovně pomáhá. Poté však jdou navštívit šarlatánského moderátora, od kterého chtějí, aby jim pomohl odvrátit blížící se konec světa a právě tady film nabere rychlost a padá strmě dolů. Ústřední trojice se sjede LSDéčkem a v té chvíli se to zvrhne v prapodivnou zhovadilost, která mě vůbec nebavila. Korunu tomu všemu nasadil dosti groteskní závěr, při kterém jsem se modlil, aby už všichni pochcípali a byl konec. Jsem docela zklamaný, jelikož po slibném začátku jsem opravdu čekal zábavnější a drsnější podívanou. Takhle to na mě ve výsledku působí jen jako obyčejná bláznivá komedie s originálním, avšak trestuhodně nevyužitým námětem. Trochu mi to svým pojetím připomnělo Vampire's Kiss s Cagem, ale to je o dost ujetější a zábavnější podívaná. Škoda no, potenciál to fakticky mělo.(19.5.2018)

 • Matty
  ****

  Satanistická komedie, která se tvrdě naváží do všelijakých kazatelů (aneb nebýt náboženství, nebude ďábla). Sice pracuje s nemnoha postavami, nápady a prostředími, ale zásluhou hudby a našeho tušení, co velkého by mohlo přijít, dokáže působit epicky (digitálních rohatců nás režisér stejně mohl ušetřit). Zábavnost filmu je sice sestupná a více než celkovou dramatickou sevřenost si režisér dokáže ohlídat hitchcockovsky elegantní práci s motivy a různými kamerovými úhly v rámci jednotlivých sekvencí, ale pachuť z poslední čtvrtiny přebíjí úžasné momenty typu „potetovaný satanista s brokovnicí přichází do štědrovečerní pohody vnést trochu bordelu“. Stačí si vzpomenout a zvrhlý úsměv je zpět. Od Iglesii chci určitě vidět víc filmů. 80%(14.4.2010)

 • J*A*S*M
  ***

  Zas až taková pecka to bohužel neni. Smích se dostavuje velmi zřídka, většinu stopáže film působí jen trochu úsměvně, závěrečná část humor dokonce úplně postrádá. Chtělo to mnohem víc tlačit na pilu, protože v tomto podání zůstal nápad trestuhodně nevyužit. Tak nějak mi to prostě nesedlo, tenhle typ komedií mi není příliš blízký. Horror movie of the year(10.7.2009)

 • T2

  Rozpočet $1,5miliónaTržby USA $15,324Tržby Celosvetovo $4,435,000(16.7.2010)

 • Renton
  ***

  Scénář: Jorge Guerricaechevarría, Álex de la Iglesia .. Doufám, že shniješ v pekle, řekne kněz potřebnému při posledním pomazání, aneb úvodní nekorektní zábava, která má svou pestrost. Celkově to téma je superově pojaté, ale jde to pozvolna z kopce a ke konci vyznívá celkem do ztracena. 65%.(12.12.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Den Bestie nepostrádá nosný nápad, originální námět ani výtečné momenty. To co postrádá je tempo v několika scénách a především více využitý potenciál. Z tak výborného nápadu se prostě dalo vytřískat mnohem více. Ovšem i tak vznikl výtečný snímek, z kterého takřka v každém momentu ční o kolik mohl být lepší.(23.7.2007)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Nechápu, jak tahle blbost může mít 76%? Nezasmál jsem se, napětí žádné, horrorové prvky minimální. :-((23.9.2012)

 • obitus
  ****

  Prijemna a vubec ne nevkusna komedie o prichodu Satana pusobi v zaplave radobyvtipnych filmu z Ameriky jako zazrak. Knez snazici se maximalne hresit, sverazny vztah matky a syna a vyprava pro pannenskou krev - to jsou pasaze, ktere se mi vryly do pameti opravdu hluboko. A samozrejme to nejlepsi: milacek davu Jose Maria a jeho bohorovny pristup k zivotu. Skoda jen ze ke konci se humor vytraci a film zacina byt trochu tezkopadny. I tak jde ale o jednu z nejlepsich horrorovych komedii vubec.(8.10.2004)

 • Bloody13
  *****

  Bravo, Španělé mi opět vytřeli zrak a zamávali bránicí! Tenhle snímek je naprosto skvělou ukázkou toho, jak skloubit satanistický horor s černou komedií a nevyznít přitom trapně. Dvě hlavní postavy (kněz Angelo, který jde po stopách brzy narozeného Antikrista, a dobrotivý metalista Jose, jenž má občas problémy se sebekontrolou) jsem si zamiloval ihned, k těm dalším jsem si úspěšně hledal cestu. Některé momenty jsou nezapomenutelné (matička s brokovnicí odhodlaná chránit rodinu), ale v poslední třetině se humor zcela vytrácí a nabírá spíše vážnějších tónů. Proč ne, vždyť příchod syna Satanova není prdel. I přesto je Day of the Beast jednou z nejlepších a nejoriginálnějších hororových komedií.(23.9.2011)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Satan, kněz a Death Metal ! WTF!! Absolutně špičková, zábavná a ujetá věc! Všechny postavy se do filmu perfektně hodí, celé je to zabaleno černým humorem a skvělými, vtipnými scénami. Iglesia si dělá prdel úplně z každého i z diváka! Já toho režiséra žeru, opět nezklamal. Překvápko jak blázen. 80%(17.3.2014)

 • Mr.Apache
  *****

  Šílená trojice - zbožný kněz, hromotlucký metalista a moderátor televizní show o nadpřirozenu - v boji proti samotnému vládci pekel. Tenhle svižný mix satanského horroru a hořké tragikomedie se prostě musí vidět!(9.10.2006)

 • Shit
  ****

  Čekal jsem opravdu výbornou satanistickou hororovou záležitost, ale ono tomu tak bohužel neni a je to myslim docela škoda, podle mě tomu znatelně chybí nějaký opravdu správný satanistický scény, i pořádná hudba a nějakých černohumorných pasáží jsem si taky moc nevšim, lépe řečeno jsem se prakticky nezasmál, ovšem kupodivu i tak je to skvělý, jelikož příběh je velice zajímavě a netradičně odvyprávěnej a pojatej a to hledání a čekání na samotnýho vládce pekel je ve filmu tak dobře navozený, že se to nakonec přenese i na diváka a o to víc je konec trochu zklamání, i když je velice dobře vymyšlenej(3.9.2008)

 • Morien
  ****

  Ach, kluci-trio jsou pusinky, ale občas to přece jen nefunguje přesně tak, jak bych si představovala. Většina těch opravdu vtipných věcí je taková nenápadná a nenucená, čímž se jenom stupňuje míra, jakou mě baví. Závěr ovšem to tempo opravdu ztrácí a nejsem si jista, jakýže to mesidž jsme měli pocítit, když kněz odhrne krabice a spatří to, co celou dobu hledal a chtěl zničit.(21.10.2011)

 • Sarkastic
  ***

  Pře zhlédnutím jsem čekal horor a dostal krimi-parodii, která mi nabídla z mnou očekávaného žánru snad 2-3 momenty. Avšak bavil jsem se, narážky na satanisty a církev byly podařené. Co mě však zklamalo, že humoru postupně ubývalo a na plátně zbyla jenom brutalita a násilí bez špetky ozvláštnění či smyslu. Tudíž ve výsledku to vidím pouze na průměr.(4.8.2014)

 • A_FISH
  ****

  Álex Angulo v roli otce Angela, který se rozhodne zachránit svět před příchodem Satana je prostě rozkošný ... aby se Pánu pekel zalíbil a ten mu uvěřil začne páchat všemožné hříchy...(22.1.2007)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Angel Barriartua je kňaz, ktorému sa po 25 rokoch podarilo rozlúštiť tajný odkaz ukrytý v písme "Apokalypsy Sv. Jána". Správa znie jasne a stručne. Koniec sveta príde na Vianoce, narodením Antikrista! Angel sa rozhodne, že sa samotnému diablovi postaví tvárou v tvár, aby ho raz a navždy zničil. Toto je moja štvrtá "skúsenosť" s režisérom Alexom de la Iglesiasom. Tento chlapík má skutočne svojský humor, ktorý mi naozaj imponuje. Fakt som sa miestami z chuti zasmial ( "Minulá časť bola o tom, ako jednu ženskú znásilnili mimozemšťania. Vyzerala ako skutočná kurva. Stavím sa, že ich provokovala" :D ). Napriek tomu, že ma film pobavil, nedostal som od neho to, čo som očakával. Fanúšik hororu bude trošku sklamaný. Okrem témy s ktorou sa režisér "pohráva", sa v "El dia de la bestia" nepostretnete takmer so žiadnymi prvkami tohto žánru. Tento film v prvom rade komédiou, a tak to treba aj brať - 60%.(7.2.2014)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Totální výsměch všem vymítačským filmům. Tohle je přesně typ humoru, kterýmu se dokážu srdečně vysmát. Plnej nedávám jen kvůli konci, který mi teda moc nesedl. Nevadí, Iglesia to dotahl k dokonalosti v Trumpetě. 75%(14.12.2012)

 • darkrobyk
  ***

  Příjemná vyprávěnka o pomateném knězi, který je přesvědčen, že našel kód vedoucí k odhalení data konce světa. Žádnou řachandu nečekejte, spíše jemný humor (kněz okrádá žebráky, mrzačí pouliční umělce či se pokouší získat panenskou krev), který občas zhrubne (,,Tvá matka nezvládla jízdu na zábradlí, ale byla to nehoda, já do ní sice strčil, ale fakt za to nemůžu"), avšak brutálního černého humoru a gore (ustřelené ucho je dnes přeci jen normálka), jak bývá u Španělů zvykem, se nedočkáte. Škoda, že vše neexplodovalo v očekávané Apokalypse... Za zmínku stojí dobrá hudba, i když perfektní úvodní skladba laděná do gothiky (Battista Lena) je převzatá od Ministry (Scarecrow). Deathmetalová muzika pokračuje v podání Def Con Dos (El dia de la bestia) či Ktulu (Apocalipsis). Jen jsem čekal poněkud větší filmový nářez...(5.3.2013)

 • hladass
  *****

  Jedna z nejlepších hororvých komedií, jaká kdy byla natočena... Moderátor věštící budoucnost, hřešící kněz a metalista se na Vánoce spojí, aby bojovali proti ďáblu... Škoda jen toho konce, kdy se pomalu vytrácí humor... Ale i tak, výborné...(28.11.2009)

 • Campbell
  ****

  Parádní skloubení hororu s komedií. Fakt se tohle jen tak nevidí. Humorné scény nevyzní trapně a přehnaně a někteří ten humor možná ani nenajdou. Humor je tu fakt poskromnu ale když se vyhrabe tak působil fakt příjemně, farář který chce být hajzl nemá chybu a herec kterýho hraje je fakt přesvědčivej. Upřímně jsem filmu moc nevěřil působil až moc divně na to aby se mi líbil, ale pravda je že ta podivnost tu je asi nejlepší. Herci jak jsem psal jsou bezchybní a ten heavy metalovej kretén neměl chybu. Jedinou ale velkou výtku bych měl ke konci kterej byl fakt špatnej a jako by do filmu vůbec nepatřil. Každopádně film si zaslouží pozornost a hlavně ho doporučuji lidem co mají rádi výstřednosti.(15.12.2012)

 • PetrPan
  ****

  Komentář obsahuje SPOILERY: Trefná náboženská satira prošpikovaná ujetým černým humorem. Těžký to život věřícího blázna, ale když najde dva podobné kumpány hned se to líp táhne na Antikrista, jeden je blbej od přírody a druhýmu stačí špetka LSD a máme tu trojku extrovních magorů, kteří se pustí do křížku se samotným Satanem...muhehe, proč je to zrovna fašista a Antikrista - novorozeného bezďáka si odstřelí sám to už je jedno, kluci přece zachránili svět a mě jich bylo líto, páč se to nikdo nedozvěděl:)(26.6.2012)

<< předchozí 1 2 3