Notícias de uma Guerra Particular

všechny plakáty

Dokument o událostech ve slumech Ria de Janeira, podle nějž byl natočen úspěšný film MĚSTO BOHŮ. Rozhovory s obyvateli slumu, s aktéry občanské války a policií o tom, proč lidé ve slumech raději volí cestu prodeje drog a násilí před legálním zaměstnáním, a to včetně dětí. Policie se do slumů skoro neodvažuje chodit nebo jedná s obyvateli jako se zvěří. Ti se rozhodli vzít spravedlnost do svých rukou a sáhli po zbraních. (camper)

camper

Film, který se zabývá stejným tématem jako Město Bohů, tedy životem v jednom z nejnebezpečnějších slumů Ria de Janeira - o Městu Bohů (fakt se to tak jmenuje, ověřil jsem si to na google maps!), je to dokument o tamější válce, jsou tam rozhovory s účastníky války, s obyvateli slumu, kteří nejsou aktéry války, ale taky s policí. Každý má na válku svůj názor, odlišný názor. Ti, kteří válčí říkají, že si vzali spravedlnost do svých rukou a pomohli si zbraněmi! Všem, komu se líbilo Město bohů tento film můžu jenom doporučit! Je to super nahlédnutí do jiných koutů světa, kde se třeba nežije tak klidně jako u nás! ()