Pavel Dorotka: Láska i zrada

(amatérský film)

Pavel Dorotka, 21letý kluk, už půl roku chodí se ženou jménem Renata, když mu však vstoupí do života žena jménem Klára, vrhá se do dalšího milostného dobrodružství, na jejímž konci si bude muset vybrat jednu z těchto žen. (lalabo)

honajz2

Naprostý klenot všech špatných filmů, který by se už pomalu mohl rovnat Neilu Breenovi. Tohle se fakt jinak označit nedá, protože Láska i zrada je něco naprosto neskutečného. Sice to má hlavu a patu a víceméně stejný formát obrazu (ale v "okouzlující" kvalitě 480p a jednou nádhernou 1:1 scénou deště), ale vyprávění příběhu je zde totálně, ale fakt totálně tragické a Doryho narcismus zde dosahuje ještě větších rozměrů než kdy dříve. Už mu jen zbývá dosáhnout laťky Boha a skromnějšího sne se přát už snad ani nemůže. Fakt to asi nedokážu vyjádřit jednoduše a tak sem (naposledy jsem to dělal tak před rokem?) napíšu poznámky, které jsem si během toho psal a které vystihují vše, co mě na tom filmu jakkoli zaujalo, zarazilo apod. Vypíšu je přesně sem v pořadí, v jakém jsem si je psal a třeba z toho budete mít nějakou představu o dokonalosti tohohle veledíla a klenotu amatérských, pardon, NÍZKOROZPOČTOVÝCH filmů ------ Intro Šebivision je vždycky záruka kvality, škoda jen, že se ta holka nesvlíkla -- Celé to začíná tím, že za Dorym přijde mladý fanoušek, co s ním dělá rozhovor ohledně Lásky i zrady... víc egoisticky to nešlo? -- Dory má na nádraží silácké, rádobyvtipné řeči a do toho bojuje s tlusťochem, který se chová, jako by se co chvíli měl proměnit v Hulka nebo aspoň kance, nepřeháním -- Pěstní souboj probíhající škrcením -- Proč do toho Dory tak divně vstupuje jako vypravěč? -- Dory se zamiluje do každý, co projde kolem něj, nehledě na to, kolik má kilo, hlavně že čichá k rozkvetlé třešni -- Proč v tom "herci" doříkávají příběh skrze jakýsi neustále se měnící post vypravěče? Koho to sakra napadlo? -- "Třeba tu knihu (o sobě) fakt někdy napíšu, je to takový můj menší sen." -- Na základě čeho tu holku sbalil? Má tajné balící schopnosti, které nechce pustit na světlo, aby mu je náhodou někdo neukradl? Maskuje je tu za laciné lichotky? -- Škoda, že tam ta sexuální scéna fakt nebyla, Doryho penis je poslední věc, kterou se ještě nechlubil :D -- Šebyho recyklované záběry na Telč nesmí chybět! Vždyť by to jinak trvalo jen 20 minut! -- Gangsteři, co žerou Jojo a pijí Fantu... aspoň ta oranžová vodka mohla být, ne? -- Ty Doryho silácké řeči... Mě z uší vyteče mozek, až to skončí (pozn. Naštěstí ne!) -- "Seš vzteklej jak pes, kterému uzmou granule." To je snad jediná trefná hláška za celý film, bez ironie -- Podřezávání cédéčkem zní jako super způsob mučení -- Dory je fakt superhrdina a gangsteři jednají jak záporáci z Večerníčku -- Gangsteři: "Doufám, že si na nás vzpomeneš, až budeš starostou tohoto města Telč...", Dory: "JÁ BUDU PREZIDENT!!!" -- Hláška "To je frajer!" putuje okamžitě do zlatého fondu hlášek špatných filmů, možná i diamantového. -- Dory mi hledí do duše! A prý umřou mé iluze, že ten film bude špatný! A tak odhodlaně to říká! -- Chudák Dory, asi ho řízli tím cédéčkem. -- Proč se tam furt tak divně skáče ze scény na scénu? -- Mindfuck dialog na nádraží plný siláckých keců a Doryho nohou. -- 1:1 záběr v širokoúhlém formátu :DD -- Dory je (nebo byl?) podle všeho arogantní hovado, které uráží lidi na potkání. -- Začínám mít pocit, že Dory je v tomhle filmu antihrdina. A taky naprostá nula, jejíž život se skládá jen z toho, koho ojel a koho urazil a následně se s ním porval, ale to už jsem věděl. -- Jak v tom vypravěčském vstupu nepřímo přiznává, že je děvkař :DD -- Dory má monolog, který ale řekne pravopisně špatně a v textu, který se objeví v obraze, je ta jeho řeč upravena tak, aby to znělo že chybu neudělal. -- Ten film je fakt jenom o tom, že všem dává přes držku :DDDD Kromě žen, s těma se vlastně jen líbá. -- Jak ospravedlňuje nevěru tvl :DDD Tak hlavně že Dory jednou řekl "Ke každé ženě, kterou jsem kdy měl, jsem cítil hluboké citové pouto." -- Pokus o poetickou scénu, ve které Dory chodí jak ožralý, padá do kolen a asi mluví k Bohu, že neví koho si vybrat. -- Dory bydlí v prádelně? Že by bydlel někde jinde jsem nezaznamenal, navíc tam asi bydlí nelegálně. A asi nemá na nájem, protože nikde nemaká, celé dny tráví jen rvačkami a líbáním, ten reinkarnovaný Casanova. -- "Tak co, vybere si Pavel Renatu, nebo Kláru?" (ten film se na to fakt zeptá, normálně na vás ten text vyskočí, bílé na černém) -- Ach, ty recyklované flashbacky ze seriálu, které to jen natahují :DDD -- On to fakt je příběh na 15 minut, jen je protahovaný hromadou flashbacků a záběry na Telč. -- Jak tam narcisticky řekl, že už by se tak k žádné holce nezachoval :DDD -- Ten má ego, tvl... za jeden den ho pozná celý park coby geniálního, slavného herce :DD -- Už vidím Doryho při psaní scénáře: "Já jsem tak dokonalý a skvělý, že po mě už hromada fanoušků pojmenovává své psy!" ... a já myslel, že pes Dory v titulcích byla jen nějaká má halucinace, ale ne, Dory si prostě musel pohonit ego ještě víc něž kdy předtím. -- Kostel v Telči je snad to poslední, co jsem z ní ještě neviděl. -- Co udělá správný věřící (kterým se Dory nazývá), když přijde do kostela a vidí se tam někoho modlit? Začne na něj mluvit a otravovat ho, jestli by se na té lavici nešoupnul! Já vím, že to byl nějaký jeho kamarád, ale i tak... -- "Jsem dost velký hříšník." Ale tu nevěru si Dory vyčítá osm let (což by se dalo pochopit, kdybys nebyl nadčlověk) a u zpovědi do té doby nebyl? -- Tak hlavně že dneska je Dory už skoro svatý muž rovný Bohu, ale ty arogantní rádobyvtipné silácké hlášky mu zůstaly -- Ty recyklované záběry jsou na tom asi fakt to nejlepší -- Recyklované záběry už asi došly a nebo i Dorymu s Šebym to bylo trapné, tak tam vrazili fotky z Telče -- Proč jsme úplně nahodile skočili ze současnosti zase zpátky do minulosti? -- Jak jim do toho boje začalo pršet, ale všem je to fuk, točíme dál, i když je zvuk na prd :DD -- "Ale abys neřekl, že ti nepomáhám, v tvém životě bude hrát velkou roli politika." řekla Dorymu vědma v řijnu 2013, načež si Dory svoji politickou stranu (s velmi upřímným a neegoistickým názvem Politická Strana Pavla Dorotky) založil v roce 2020, má v ní tři členy, úplně na ni teďka kašle a asi se ani letos nepokusí do poslanecké sněmovny kandidovat... -- "To nejdůležitější je, že se staneš nejznámějším člověkem 21.století!" Ty vole... Já vím, že Doryho ego je širší než nám známá část vesmíru, ale tohle na plnou hubu si dovolit říct, to už je prostě moc... Ale ta vědma je fajn, věděla, co mu má nakecat, aby z něj dostala víc peněz za své cenné služby. -- Btw herecký výkon vědmy přímo luxusní, lepší než v seriálu, minimálně Českého lva za vedlejší roli by si zasloužila :DDDDD -- Profi střih by PowerDirector (nebo aspoň v něm je), za který se vám i naprostý amatér vysměje. -- "Mám jeden skromný sen... VĚČNOU SLÁVU!" -- On se v tom vztahu s Klárou snad víc jen líbal, než s ní mluvil :DD -- Naprostý zvrat na závěr, Klára i Renata jsou sestry! Ze židle by mě to sice zvedlo Dory, ale tím pádem jsou buď obě totálně pohádané kvůli něčemu, nebo jsou úplně debilní, že nevěděly, že chodí se stejným chlapem... Ale tak u Godarda to bylo taky, ale tam to byly dvě kamarádky. Nicméně, větřím zradu... -- Tak on to byl prank, Dory, ty jsi takový génius!!! -- Ospravedlnění artového snímku ve stylu jako bys to točil jenom pro kámoše -- "A jak žijí hlavní postavy tohoto filmu dodnes?" - nesmí chybět, každý životopisný velkofilm to má. Takže musí mít i ten Doryho, jehož život by vydal na pět tlustých knih jak říkal Šebi, ale asi jedna z nejpodstatnějších událostí jeho života vydá jen na 51 minut, mínus flashbacky, vata a záběry na Telč, to dělá takových 20 minut. Prima. Už se těším na Lva z Vysočiny, jestli nebude mít minimálně dva tisíce stránek, tak jsi mě zklamal. Nebo pokud nebude mít tvůj nový film Filmař Pavel Dorotka víc jak dvě a půl hodiny. -- Kdo je kruci Honza? Kdo tam byla Marika? Asi ti dva se psem? Gangsteři? Co ti vůbec byli zač? To tam byli jen kvůli té rvačce? Protože jinak jsou absolutně nepředstavení a tím pádem v ději zbyteční. -- Tak on se s Renatou rozešel o něco málo později než s Klárou kvůli dalším nevěrám, ale hlavně že ho tahle zkušenost napravila... -- No uf, už jsem se lekl, že by se tam Dory ve své nedozírné velikosti nakonec nezmínil, jak to s ním dopadlo! A hlavně chce naplnit to, že se stane nejznámějším člověkem 21.století!!! Doslova s třemi vykřičníky!!! -- Úvodní titulky = závěrečné titulky, mě poser :DDD A to ty úvodní titulky byla snad jediná věc, co mi na tom přišla dobrá. -- "Tento film je věnován všem, kteří si jdou za svým cílem." Díky za krásné motivační věnování, Dory, od narcise jako ty to rád člověk přijme :D ------ KONEC POZNÁMEK. Asi to z toho vyplývá, ale ten film je prostě nehorázně odfláknutý, hlavně mě štve, že se scénářem vůbec nepracovalo a Dory se naprosto vykašlal na představování postav (kromě té své, samozřejmě), prostě tam jsou, mají tam tu svoji přesně danou roli, ale jaký mají vztah k ostatním postavám, na to sere pes. Ne, že bych čekal nějaký zázrak, ale tohle je prostě kolosálně špatné. Mohl bych tu ještě vypisovat, v čem všem tam jsou chyby, ale Dory kritiku ignoruje a můj komentář je už i tak sakra dlouhý, takže by to byla sisyfovská práce. Každopádně tady už to bylo tak strašně špatné po všech stránkách (a místy tím pádem i dost vtipné), že jsem nad plným počtem i uvažoval, ale pořád věřím, že Dory ještě svého dna (pro něj vrcholu) nedosáhl a že nás, jeho věrné fanoušky, čeká ještě mnohem větší bizár než Láska i zrada. A to já čekám od Filmaře Pavla Dorotky, takže sem zatím dám silné čtyři hvězdy ve své stupnici špatných filmů a už se těším na příště! Snad to do kina v Třešti dáš v nějaký den, kdy budu moct dorazit, v neděli v šest večer to bylo hodně na prd, když jsem v pondělí ráno musel být v Práglu a tak jsem dorazit nemohl... Silné 4* () (méně) (více)

JamesSi

Filmy Pavla jsou přesné ta mistrdíla, kterým musíte dát buď 5* a nebo odpad! Záporáci, kteří jí Jojo medvídky a pijí Fantu. Načež jsou zmláceny naším hrdinou - Pavlem Dorotkou. Nepřirozené dialogy, které mají být drsňácké (Hlášky "Ty přeci nejsi žádnej Herkules, ale paroháč!" "Spíš mi připadáš jako klaun nebo nějakej srandovní strejda" "Myslel jsem, že je to souboj a ne striptýz" jsou všechny řečeny Pavlem Dorotkou asi deset sekund od sebe). Pavel Dorotka má takové ego, že se ve filmu označí "nejdůležitějším člověkem 21. století" a budoucím prezidentem. Není divu, že si založil vlastní politickou stranu. Scény, kdy na louce volá k Bohu jsou taky super. Je zajímavé, že se Dorotka jasně obklopil lidmi, kteří ho obdivují pouze ironicky a Dorotka si to asi neuvědomuje. Mluvím o člověku, který hraje například jeho kamaráda. Důležité však - jak se píše v prvním záběru filmu je "ohodnotit film na ČSFD", což jsem samozřejmě udělal. Dorotkovi filmy jsou jedny z mála českých flicků, které se dají označit jako So-Bad-Its-Good (napadají mě amatérští Vymahači, komunistické klasiky jako Zítra se bude tančit všude nebo devadesátkové akčňáky jako Nahota na prodej). Moc jich prostě není. Přirovnání Dorotky k Neilu Breenovi je očividné. Pokud si chcete přečíst něco, co působí dílo šíleného egoisty - přečtěte si zajímavosti k filmům Dorotky na ČSFD. Napsal je sám tvůrce a je to vidět. Dozvíte se například, že při jedné ze svých dovolených měl Pavel zánět močového měchýře, což je zajímavost bez které se nedá žít. ()

Spacecore

Teď budu mluvit chvíli vážně. Myslím si, že je to dosud Pavlův nejlepší film a cítím pokrok! Fakt. Oproti "To jsem já" a "Tenebrisu" je rozdíl až hmatatelný. Oproti posledním dokumentům, to není taková nuda a zpracování je i lepší, než seriál. Nevím nakolik v tom mají prsty účastníci cameo rolí, kteří za Pavlem dojížděli a s filmem mu pomáhali (hláška "To je frajer!" mě posadila do kolen!), ale zkrátka na Pavlovu úroveň je to pokrok a bavil jsem se celou dobu. Ani mě tolik neotravovaly již klasické dlouhé Šebiho záběry na Telč. Ani nevím, kde jich tolik bere. No, každopádně film má spád, děj vlastně někde začíná někde končí. Chyběla tam sice Renata, ale s archivními záběry by to asi mohlo působit trochu nostalgicky. Pavel se pořád rve, nebo líbá, takže je na co koukat. Hláškuje se zde ostošest a dá se říct, že film má nějaký scénář a režii, což je novinka. Nebo možná už jsem natolik ponořen v Pavlově světě, že tam vidím, něco co tam není, nevím. Film však působil čerstvě. Možná to bude tím, že má Pavel (konečně) přítelkyni, tak byl plný endorfinu a podepsalo se to na náladě snímku. Zboření čtvrté stěny stěny bylo taky neotřelé! Takže chválím! Samozřejmě nechyběly běžné atributy Doryho tvorby. Rozlišení 480 pixelů, již zmiňované archivní záběry Telče a spoustu samochvály (Pavel opět překonává sám sebe -opět zcela vážně míněným- tvrzením, že se chce stát největší osobností 21. století. Co bude příště? Mesiáš?). Zkrátka je to zábava, pokud si potrpíte na guilty pleasure blbé filmy. Tady je Pavel ve formě a já doufám, že nejde o vrchol, ze kterého to půjde strmě dolů. Uvidíme. ()

Jurkodak1

Proboha, co to je za skrytý klenot české kinematografie? A to jsem si myslel, že byl Jan Němec fakt velkej egoista, když je konci života točil dokumenty sám o sobě, ale jeho život byl aspoň zajímavej. ()

eXot12 odpad!

Nie nie majstre, ani tento film nestál aspoň za jednu hviezdu.  Ak ste niekedy videli grotesky Laurel & Hardy alebo filmy s Budom Spencerom & Terence Hillom, tak to malo úroveň, to čo predvádzal v “akčných” scénach Pavel, tak nebolo dobré ani ako groteska!  Keď Bud Smencer s Terence Hillom premohli 20 chlapov a “vyčistili” salón, tak to bolo autentickejšie a uveriteľnejšie ako keď Pavel premohol všetkých sokov, dokonca v jednej scéne zvládol 2 “drsňákov”, ktorý jedli cukríky JoJo a mali okuliare, aby ich Pavel nespoznal.  Tieto “akčné” a “milostné”  scény boli z kategórie Sci-Fi, ešte sa mohol napiť gumidžusu a zaradil by tam aj žáner rozprávky.    Pavel sa oblieka ako krčmový povaľač, ale hrá sa na zvodcu a ťažkého “drsňáka”, ktorý dá na búdku každému.   Ten film je hrozný po každej stránke ()

Hansolo35 odpad!

Koukám, že spacecore bude další fake profil Pavla Dorotky. Pět hvězdiček za tenhle "film", pět hvězdiček u jeho "knihy". Další fake profil je lalabo, který dole píše "zajímavosti" z mistrova (pardon Mistrova) života. Pokud zadáte do vyhledávače Pavel Dorotka, tak vám vypadne tolik různých profilů tohoto renesančního umělce, že on zřejmě nedělá nic jiného, než vytváří profily a píše sám sobě recenze. Trochu mi přijde jako Zadák. Ve většině příběhů a filmů ztvárňuje sám sebe, mele pořád dokola o sobě a rád by viděl sám sebe jako lva dívčích srdcí. Bohužel to vypadá, že je rád když nějakou buchtu vůbec sbalí. Docela by mě zajímalo, zda si ten kolík jen dělá prdel, nebo to myslí vážně. Bohužel to dost vypadá, že B/ je správně. Musím konstatovat, že nechal daleko za sebou i takový majstrštyk jako byl seriál Premiér od Jaromíra Soukupa. A to je co říct! ()