poster

Nightfall

Krimi / Film-Noir / Drama

USA, 1957, 78 min

Předloha:

David Goodis (kniha)

Scénář:

Stirling Silliphant

Kamera:

Burnett Guffey

Hudba:

George Duning

Producenti:

Ted Richmond

Střih:

William A. Lyon

Kostýmy:

Jean Louis
(další profese)
 • EdaS
  ****

  70% Jak je u Tourneura zvykem, spíš než o příběh jde o snovou atmosféru a krásnou kameru. Tenhle zvláštní noir má něco do sebe. Pěkná recenze zde: http://www.noiroftheweek.com/2007/08/nightfall-1957.html(2.9.2009)

 • Bebacek
  ****

  Parádní béčko. Jestli mi na noirech něco opravdu imponuje, tak je to snaha o originalitu. Nightfall je invenční hned v několika bodech. Prvním z nich je Aldo Ray, jehož buranský vzhled a chraplavý hlas nemá v noiru obdoby, dalším je krajina zasněžených hor / ropných věží, nebo modní přehlídka (hrdinčin marný pokus o útěk v meganepohodlné večerní róbě opravdu pobaví - zvlášť poté, co si ji robustný Aldo v klídku vezme do náručí jako nějakou panenku). Jakto, že se ještě nikdo nepokusil o remake?(27.2.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Melancholický noir na sněhu. Neviděl bych to jako béčko. Spíše jako vynikajícího přímočarého nežánrového zástupce svého žánru s nezvyklým hrdinou. Navíc ta kamera... On si prostě Tourneur s černobílým filmem rozumí lépe než kdo jiný. Jediná výraznější výtka tak jde na adresu nesympatického účesu Anne Bancroft; s takovou zhůvěřilostí si chuděra před veřejnost vystoupit nezasloužila.(3.2.2013)

 • Flego
  ***

  Jednoduchý noir o mužovi, o ktorom si myslia, že ukral 350 tisíc dolárov z bankovej lúpeže a chcú ich späť...Do toho femme fatale v podaní Anne Bancroft, príjemná čiernobiela kamera, dobrá hudba a poctivá réžia. Škoda, že príbeh nebol viac prepracovanejší, takto je to len mala jednohubka, ktorá čoskoro vyprchá.(18.5.2014)

 • flu
  ****

  “The tougher they are, the more fun they are, tra-la-la.” Na svou dobu zručně natočený suspense thriller, krásně nasnímané béčko s několika (opravdu) vtipnými a originálními scénami, cool dialogy (pochopitelně mězi ústředním párem Ray/Bancroft, ale překvapivě též v rámci cheap crook dvojky Keith/Bond) a povinným happyendem. Nic míň, ale nic víc, ale na ty 4* to nakonec bude. Chcete-li však pořádný noir od Tourneoura, dejte si nepřekonatelný "Out of the Past".(24.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace