Solitary

Velká Británie, 2020, 89 min

silentname

Vo svojom žánri síce "Solitary" nie je prevratným filmom, no funguje. Myslím si, že je skvelé, že Luke Armstrong dobre zhodnotil svoje schopnosti, svoj rozpočet a dokázal s tým celkom dobre pracovať. Mám rád filmy, ktoré nás dostanú do izolácie. Alebo proste len vidíme postavy v bezvýchodiskovej situácii, z ktorej sa nejako potrebujú dostať a počas filmu sa dozvedáme nejaké fakty. Ako to spravili filmy typu "Saw" alebo "Infinity Chamber". Toto je podobné. No film má oproti tým dvom spomínaným filmom jednu celkom slušnú nevýhodu. O čo ide? Finálna tretina, kde pochopíme čo sa vlastne udialo. Pretože kým do určitého bodu film buduje napätie, tak o chvíľku v podstate už len ukáže svoje karty a pochopíme jeho pravú podstatu. Postava Alany tak film ťahá skutočne do hĺbky. Pretože to pôsobí ako lacný stereotyp. Isaacov príbeh je zaujímavý a možno by som bol radšej, keby išlo skutočne len o film o dvoch ľuďoch, ktorí sa dostali do nepríjemnej situácie a potrebujú sa z nej dostať. A dať Alane úplne inú story, ktorou by film netrpel. Lebo reálne to možno na konci dáva zmysel. Ale je to oveľa menej zaujímavé. Takže film nakoniec skončil v kategórii okey. Hodnotenie: C+ ()