Und morgen die ganze Welt

• angličtina And Tomorrow the Entire World

klukluka

Zaznívají tady hezký myšlenky- hlavně při produkci té levičácké kapely: chtěl bych kousek něčeho pro sebe, ale všechno už je zabraný. Takhle podle mě musí mladí lidé z nemajetných rodin vnímat kapitalismus- jako snězenej krám. Jinak potyčky mezi ultra pravicí a levicí jsou folklór a pro mě osobně trochu nuda. Překvapilo mě, že si antifa z toho skladu neodnesla žádné tiskoviny, hlavně seznamy sympatizantů a členů- asi se lekli té možné výhody. Film? Neposune mě v životě ani o milimetr. Což je divný, na to, jak je angažovanej. ()

rivah

Německá levičáská komuna bojuje proti ultra pravici a institucím. Naivní, i když asi "uvědomělý" film. ()

Jack.Pott

Původně konformní německá liberálka se radikalizuje poté, co začne žít v levicové komuně, vstoupí do Antify a na vlastní oči vidí, jak samozvaní vlastenci šikanují slušné, pracovité a užitečné imigranty. Nicméně v určité mezní situaci musí (opět) hledat odpověď na otázku, za jakých podmínek je legitimní obejít pomalé a křehké instituce demokratického sociálního státu (policii, soudy) a bojovat proti zlu ilegálně; respektive zda máme každého nácka považovat za plnohodnotnou lidskou bytost, která se může polepšit. Příběh byl odvyprávěn důvěryhodně, zřejmě i díky podobným životním zkušenostem scénáristky a režisérky. Uvedené otázky a dilemata nemají jedinou univerzální správnou odpověď, a proto by měly být průběžně připomínány a promýšleny. Film jsem zhlédl celý, aniž bych přeskakoval = 4 hvězdy; v jeden morálně dojemný moment se do očí drala slza = 5. hvězda. ()

Perunwit odpad!

Naprostá sračka. Německá zoufalost v plné nahotě tak, jak ji dnes vidíme v celé Evropě a ztráta času na Netflixu. ()