Sedmnáctiletá Zoe Hullová využívá svůj důvtip, schopnosti přežít a soucit, aby bojovala o život svůj i svých spolužáků proti skupině střelců, kteří v přímém přenosu stříleli ve škole. (Canal+ Action)

EvilPhoEniX

81% na IMDB je buď podplacené anebo mají BUG v databázi, protože tohle bylo hodně špatný a tentorát se shoduji se 14%, které udělují kritici. Run Hide Fight mělo být jakousi variací na Die Hard, ale je to spíš parodie než pocta a většinu času jsem se cítil trapně. Na školu zaútočí teen teroristi ( really!), kteří celou show live streamují, no první kámen úrazu je že jsou jen 4, takže na akční scény rovnou divák může zapomenout krom prvního vtrhnutí zde není vůbec nic. Hlavní hrdinka je sice sympatická, ale to je tak všechno. Záporáci přehrávají až to bolí, vůbec z nich nejde respekt, nemají žádný zajímavý plán a celý film se jen běhá po škole, ale nic se pořádně zajímavého neděje. Není to akční, není to napínavé, není to zábavné, není to ani brutální a hlavně to má proboha 2 hodiny, takže většinu času si divák hlavně přeje konec. Za me palec dolů a film pro děcka. Příběh**, Akce**, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí**. 3/10. ()

JFL

Je možné hodnocení filmu odstřihnout od jeho tvůrců a jejich problematických stránek? Rozhodně ano, respektive je možné si jich vůbec nevšimnout, pokud se daní filmaři nesnaží stavět na odiv. Tvůrci "Run Hide Fight" si ale bohužel nemohli pomoct. Při tom po většinu stopáže servírují formálně solidní žánrovku, která s trochou pozastavení nedůvěry (suspension of disbelief), tedy s odhlédnutím od lapsů ve vnitřní logice v zájmu podívané, solidně šlape. Dokonce se to i chvílemi tváří sympaticky emancipačně a progresivně, přičemž provázání motivů sociální hierarchie ze středoškolských filmů s holčičí variací na "Smrtonosnou past" také vzájemně funguje (když mu chcete fandit). Pochopitelně se nekoná nic srovnatelného s Van Santovým "Slonem", Villeneuvovu "Polytechnikou", Johnsonovými "The Dirties", Poppeho "Utøya, 22. července" nebo ostatně s jakýmkoli filmem, který hlouběji pojednává třeba jen o dospívání ve školním kolektivu, ať už je to cokoli z početné skandinávské produkce na toto téma nebo třeba tvorba Johna Hughese. "Run Hide Fight" se spíše řadí k žánrovkám, které cílí na teenagery a dávají jim kombinaci (melo)dramatu s brakovým, ale právě proto také poutavým rámcem – ať už to jsou "Hunger Games", "Budoucnost nejistá", "Danny's Doomsday" nebo tuny teen niche obsahu na Netflixu. A v tomto rámci film funguje obstojně. Díky svižnému tempu i výtečné hlavní představitelce se mu daří zahánět nejen příliš okaté scenáristické nedopečnosti, ale i ono mírné zablikání kontrolek na straně diváka v několika scénách, které by mohly vyvolat otázky, o co vlastně tvůrcům jde ideologicky. _____ Jenže filmaři nechtěli zůstat jen u podprahových sdělení a sami vyložili karty na stůl tím nejstupidnějším způsobem – okázale pompézní agitační písní fláknutou přes závěrečné záběry. Potom už nijak nepřekvapí, že mezi producenty figuruje vedle ultrakonzervativního komentátora Bena Shapira také kontroverzní producent Dallas Sonnier, který nikterak neskrývá své pravicové postoje. Na začátku zmíněné povznesení tvorby nad osobní postoje není míněno jako volání po autocenzuře. Poukazuje pouze na to, že naopak pávě díky tomu si můžeme třeba bez problémů užít Polanského filmy, protože z nich nedělá pamflety za zproštění své viny. Ostatně i zevrubná obeznámenost se Sonnierovou problematickou osobností podobně nemůže poskvrnit kvality jeho nejznámějších produkcí, autorských projektů S. Craiga Zahlera. Jednak proto, že nejsou koncipované primárně ideologicky, a navíc svou komplexní a mnohoznačnou morálkou sveřepě podvracejí striktně konzervativní či jakkoli glorifikační čtení. _____ "Run Hide Fight" nehlásá žádné extrémní nebo ultrapravicové názory. "Pouze" divákům podsouvá alibistické postoje americké zbrojní lobby, která navzdory děsivému množství domácích teroristických a atentátnických ataků na školách nadále prosazuje laxní legislativu. Záporáci, ale i hlavní hrdinka jsou vykresleni přesně podle klasických argumentů konzervativních komentátorů v čele s osazenstvem Fox News. Ti vždy opakují, že střelci přece byli evidentně magoři, za jejichž činy nelze nikoho vinit, zatímco na druhé straně tuze rádi používají slogan, že ozbrojeného zlého člověka může zastavit jen ozbrojený dobrý člověk. Za těmito postoji se skrývá absolutní nezájem k jakémukoli systematickému řešení na úkor současného statu quo. "Run Hide Fight" vykazuje stejnou ignoranci k hledání cesty ven z krize násilí a vyloženě utvrzuje zmíněné názory. Proto má jeden ze zdejších mladistvých teroristů podobu až směšně karikaturního blázna, ale proto také ústřední záporák nikdy neřekne svůj záměr. Žádný totiž nemá, neboť se jím tvůrci nehodlají zabývat. Spokojí se pouze s výmluvou, že to je nabubřelý sociopat, který populárním členům školního kolektivu závidí jejich výsluní. Nejokatěji a nejobludněji se pak ideologie projevuje ve figuře teroristy-nerda. Ve scéně, kdy vyjevuje svou motivaci, a hlavně v reakci hrdinky cíleně tvůrci bagatelizují téma šikany, o němž se jako o systematickém problému a triggeru mluvilo kolem střelby na Columbine. Ostatně reference pouze k jednadvacet let starému masakru dále utvrzují, že tvůrci striktně odvracejí zrak od podhoubí současného násilí v ultrapravicových ideologiích a xenofobii. Chtělo by se odkázat na výše řečené vymezení "Run Hide Fight" vůči jiným filmům na podobné téma a obhajovat ho jako eskapistickou žánrovku, která si neklade za cíl o něčem vypovídat. Jenže tady si opět tvůrci sami podrážejí nohy, když režisér a scenárista v oficiálním prohlášení z programu benátského festivalu říká, že mu naopak šlo o diskusi na palčivé aktuální téma. Svou žánrovou fantazií zcela odstřihnutou od reality tvůrci otevírají leda otázky po zodpovědnosti, taktu a míře empatie na straně jich samotných. () (méně) (více)

choze

Rozkročené mezi teenage verzí Smrtonosné pasti (vedle základního schématu nechybí ani prolézání ventilací nebo komunikace s padouchem přes ukořistěný mobil) a dramatem o střílení na školách a nefungující na žádný způsob. Na akčňák je to utahané a málo akční a zábavné, na drama je to mělké. Bavil mě teatrální padouch, ale o co mu šlo, jsem nepochopil. Bez promluv hrdinky s mrtvou matkou bych se obešel a taky bych trochu prostříhal hrdinčino pajdání chodbami. Ale i když by zkrácení o 20 minut trochu pomohlo, pořád by to byl civilně natočený film, co nejede na efekt, ale nemá ani hloubku. Škoda, potenciál tu byl. ()

Eliott

Další milé překvapení. Očekával jsem depresivní školní vyvražďovačku a dostal jsem celkem komplexní příběh skupinky narušených studentů školy a zároveň milou napodobeninu Die Hard ze školního prostředí. Na filmu mě jen mrzí, že záporáků nebylo více a tak na nějakou větší akci můžete rovnou zapomenout. Závěr však následně nezklamal. 70% ()

DJ_bart odpad!

tpč, jen cancervativci a příznivci republikánů dokážou fetišizovat tak závažný téma jako je střelba ve škole a natočit o tom akční film.... chodit do školy v neprůstřelný vestě je nejspíš novodobý americký sen. ()

AppleCore

Céčkovej výplach, ve kterym Thomas Jane běhá po škole a snaží se při tom vypadat jako John McClane? Ne! Civilní, nekompromisní, poměrně realistický a hutný drama o bandě idiotů s puškami v rukách, kterýmu podráží nohy až finále (jinak je to realita USA). Isabel May je skvělá! ()

silentname

"Run Hide Fight" mal podľa mňa všetky predpoklady na to, aby sa to stalo dobrým filmom. Témou je to stále aktuálne, mohlo to priniesť nejaké zaujímavé myšlienky a občas je pravda, že niekoľko sa ich von dostane. Okrem toho film v zásade nie je zle natočený. Väčšinou. V úvode je niekoľko scénok, ktoré pôsobili celkom presvedčivo a skutočne. Najmä keď Zoe v náručí zomrie jedna z prvých obetí. Okrem toho Isabel May podľa mňa celú dobu pôsobí suverénne a dokáže film v niektorých momentoch celkom slušne pretlačiť dopredu. A svoju rolu zvláda v rámci možností dosť dobre. Takže čo sa stalo, a kde nastali problémy s filmom? Úprimne v jeho zloduchoch. Naši chlapci so zbraňami (plus jedno dievča) sú v mnohých momentoch tak neskutočne otravní, že miestami som mal problém ich počúvať. Tristan je "hlboký mysliteľ" a okrem toho veľká celebrita, ktorá na každú vetu musí mať hlbokú myšlienku s komentárom, kde sa mi z neho išla absolútne zatočiť hlava. Chris je zase absolútny magor, ktorému sa zbrane nikdy nemali dostať do ruky a pôsobí, že by viac potreboval psychiatra než čokoľvek iné. A jeho monológy typu - "I am looking for the source of sound now" a podobne sú fakt strašné. Okrem toho postava Radhy Mitchell mi tu úprimne prekáža. Nepotreboval som, aby naša hrdinka mala ešte aj pred sebou svoju mŕtvu mamu, ktorá jej radí. Neviem. Ono... myslím si, že film miestami drží nejakú tú atmosféru a je tu aj pocit nebezpečia a ohrozenia. No sledovať našich zloduchov, ako absolútne zlyhávajú a ako cieľom Tristana je len byť na kamere a urobiť zo seba celebritu a je naštvaný, keď sa svet viac zaujíma o Zoe než o neho je skutočne tragikomické. Nemyslím si, že je film stratou času, ale s určitosťou môžem povedať, že svojou témou mohol byť oveľa silnejší, oveľa viac thrillerový a naši zloduchovia mohli pôsobiť ako skutočná hrozba. No pôsobia viac ako tupí komici, ktorí sú vedení človekom, čo má len kopec rečí. Hodnotenie: C+ ()

SeBig

Rádoby teenakční žmolek, kterej se na světlo nepovídal, protože držky neznámý a jedna špinavá ilost to nevytrhne. Příběh je onuce. ()

Arsenal83

V Amerike kde si študentíci strieľajú po škole v rámci hobby sú takéto filmy asi povinnosťou. Inak všetci zlí sú našťastie belosi z toho dva retardované ksichty, takže chvalabohu nebudú protesty. V podstate okrem prvého vtrhnutia auta do budovy a potom bezbrehého strieľania sa vo filme dokopy nič neudeje. Akurát je tu nesmierne veľa scenáristických medzier. Dievča je na hajzli 3 metre od miesta činu a nepočuje streľbu, za to vrahovia počujú, keď na poschodí spadne stolička. Alebo na začiatku paľby niektoré obete šialene utekajú nie preč od vrahov, ale priamo k nim. Potom hoci už polhodinu sa v škole strieľa, v tej istej budove naďalej prebieha vyučovanie, nikto si nič nevšimol, nikto nič nepočuje, pritom sa tam nepáli z detského koltíka a o tlmiči tiež ani nesnívali. A takýchto dier tu bolo veľa. Jediným pozitívom je hlavný záporák a potom fakt, že aj v tomto filme sme mali možnosť počuť zázračné slovíčko roka 2020 – lockdown, tentokrát sa našťastie jednalo iba o školu. ()

JASON_X

Promarněná šance na slušnej řežebnej biják. Ale popořadě. Čtyřlístek ozbrojenejch středoškolskejch pošuků (Kašpárek Kecálek, Zlá Čubka, Schizouš a Mentál) obsadí svojí školu, začnou to on-line streamovat a sem tam někoho picnou. Na škole ovšem studuje i Janeova dcera, která to samozřejmě nemůže nechat jen tak, a která se odhodlaně pustí do křížku s přesilou. Až potud dobrý. Ale to by hlavní hrdinka nesměla bejt tak nesnesitelně uvědomělá mirkodušínovská kravka, nesměla by ji hrát tak strašně přehrávající buchta (a ještě to její kulhání!), nesměla by mít od začátku tak protivně zpruzenej xicht (no jó vlastně, umřela jí maminka), nesměla by při akci večně klábosit se svou mrtvou maminkou, Kecálek by pak nesměl bejt tak otravně ukecanej a na kápa gangu mít tak zoufalou fyziognomii (Liška č.2) atd. Ale jinak se tenhle filmík pro mládež mocinky snaží bejt "in", teda jako korektní, totiž Kravky nejlepší kámoš je černej, nejlepší kámoška je dvoumetrová stokilová almara... No vlastně mi tam scházel ještě nějakej homouš a tranďák, myslím že rejža je určitě homofob! A taky mě znechutilo, že když celá třída začne povinně natáčet Kecálkovo kecání, tak všichni ti retardi do jednoho drží ty svoje mobily na vejšku! A natáčet videa na vejšku může jak všeobecně známo jenom totální tupoň a hlava prasečí. ()

Morholt

Banda pošuků vletí do školy a zatímco drží většinu žactva v šachu, jedna ze schovaných studentek jim začne dělat v týlu neplechu. Možná je škoda, že to Rankin nepojal jako spin-off k Die Hard, ve kterém by byla v hlavní roli McClaneova dcera, ale i tak mi ta inspirace přišla celkem jasná a některé momenty na slavnou sérii vyloženě odkazovaly. Nebo alespoň mě to tak připadalo. Milovníci akce si sice na své moc nepřijdou, protože většina střelby míří na bezbranné terče, ale všechno je to v slušném tempu, takže se dá ledacos odpustit. Herci relativně v pohodě, ale všichni do jednoho přehrávají a díky tomu si nejsem jist, jestli se film bere úplně vážně, nebo ne. Co mi ale vadilo nejvíc jsou promluvy hlavní hrdinky s mrtvou matkou, které jsou tady úplně zbytečné. Suma sumárum na téma školních střelců vznikla řada lepších filmů, ale i tohle bylo snadno koukatelné. 60% ()

mm13

Prvotriedny akčný thriller bez mindrákov - vie odkiaľ pochádza a nepozná dôvod, prečo to maskovať či tajiť... a už vôbec nepremýšľa, kam vlastnou cestou, neprešľapuje ani jedinú sekundu, naopak, šliape si to po svojom s obrovskou istotou... aj v tom má totiž sakramentsky jasno. Fakt neviem, čo kto čakal, mňa to svojou sviežosťou a nekompromisnosťou posadilo. Plných päť je možno veľa, ale 56% ešte väčšia hanba! Zalezte, nehodní, prd tomu rozumiete! ()

Lacike

Prvá polovica je super. Parta magorov prepadne školu a začne zabíjať deti. Má to hutnú atmosféru, funguje aj dramatická stránka a kladné postavy sú dostatočne sympatické, aby som im fandil a bál sa o ich životy. Isabel May je nová Jennifer Lawrence. Minimálne v akčnej polohe v ktorej je dokonale uveriteľná. Celkovo je aj technická stránka dobre natočená. Pôsobí to všetko oldschoolovo s minimom hnusného CGI. A ak všetky tie výstrely a výbuchy neboli praktické efekty, tak pochvala za zvládnuté CGI. Bohužiaľ akonáhle sa v druhej polovici začne viac riešiť motivácia zloduchov, tak až príliš očividne začína vyliezať na povrch, že to je agitka konzervatívnych zástancov zbraní v USA. Ich konanie je neraz nezmyselné a na druhej ich predvídateľnosť všetkých opatrení od bezbrannej polície a slniečkárskych úradov tak dokonalá, že v tom nonstop cítiť neprirodzené vedenie od scenáristu a neustále našepkávanie divákovi, že so zbraňou v ruke a neľútostným odhodlaním by s tými zloduchmi zatočil každý ehm, študent. Druhá polovica to proste kazí, ale našťastie nie natoľko, aby som bol z toho znechutený. Chcel som napísať, že je veľká škoda, že nevymysleli nejakých normálnejších zloduchov, ktorí sa rozhodnú prepadnúť školu a vraždiť študentov, ale žiadni normálni záporáci, ktorí by to urobili ma nenapadajú.Možno by aspoň pomohlo, keby ich lídra hral nejaký charizmatickejší herec, ktorý by tú nezmyselnú postavu uhral, namiesto tej mladej kópie James Franca. Stále je to ale ako celok nadpriemerná školská variácia na Die Hard s hustou atmosférou a občasnou krvavou prestrelkou. 6/10. ()

agentmiky

Vůbec jsem o filmu doposud nevěděl (náhodou na mě na YT vyskočil trailer). Po zhlédnutí mohu s čistým svědomím konstatovat, že se jedná o solidní podívanou. Jasně, logika místy opouští obrazovku, chvílemi to fakt bije do očí. Na druhou stranu, tempo to nabídne přímo skvělé, i na menší akčnější sekvence dojde. Postavy též většinou v pohodě (Isabel May jedním slovem excelentní), potěšila vedlejší role originální Punishera, tedy Thomase Janea! I závěr zajímavě vyřešený. Fajn jednohubka. Za mě 6/10 ()

jhr

Moc jsem od tohoto filmu nečekal a dostal jsem dobře natočené akční drama, kterému nechybí slušná depresivní atmosféra a díky krátké stopáži to celé rychle uteče. Největším kladem je ovšem velice dobře zvolená hlavní představitelka, protože Isabel May má evidentně nejen talent, ale i nezbytné charisma a díky tomu se do role rázné dívky, která se postaví ozbrojeným spolužákům, kteří se rozhodli zaútočit na její školu, bez problémů hodí. Scénář je sice plný nelogičností, ale to je u podobných filmů běžné. Důležité je, že film si na nic nehraje a jedná se o přímočarý snímek s jednoznačným poselstvím. ()

M.i.k.e

mohl to být jeden z těch nepříjemných filmů,který reflektuje současnou situaci čím dál častějších střeleb ve školách.A zhruba do poloviny se mu daří jakž takž držet slušnou atmosféru,čemuž hodně pomáhá sympatická Isabel May v hlavní roli.Bohužel v polovině přijde zlom a do té doby ne úplně marnému filmu začnou podrážet nohy do očí bijící nelogičnosti a na konci už sem se regulérně smál.A to předpokládám že nebyl tvůrčí záměr...40% ()

Martin741

Akcny fryler jak ma byt. Film vie, ze ma super tempo, dialogy a neznamy reziser Kyle Rankin sa ukazal ako talentovany reziser. Toto nema s Blbowoodom nic spolocne, ne, ne : 65 % ()

bourec

Když přijmete, jaká věková kategorie ve filmu obsadila hlavní role, a kolik blbejch scén ten film obsahuje, tak zbytek je celkem funkční legrace, která mě bavila desetkrát víc, než kdejakej dospěle se tvářící film. A Isabel May budu sledovat. Podle mě talent.70%. ()