Challenger: Poslední let

(seriál)
  • USA Challenger: The Final Flight
Trailer
Dokumentární / Historický
USA, 2020, 3 h (Minutáž: 41–53 min)

Epizody(4)

Dokumentární seriál o přípravách startu raketoplánu Challenger a o tom, co následovalo po jeho explozi, ke které došlo 28. ledna 1986. (Netflix)

Trailer

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To mě překvapilo, že členové posádky zemřeli pravděpodobně až při dopadu kabiny na mořskou hladinu. K hledání viníků za nevhodné těsnění a start za mrazivého počasí producent Zipper říká: "Nebyl tam nikdo, kdo by si byl plně vědom všech rizik, a přesto nařídil start raketoplánu s vědomím, že ohrožuje životy." Shlédl jsem jiný dokument , kde se mluvilo o teorii, že Američané v mrazu startovat chtěli, aby simulovali podmínky Ruska. Dokument ukazuje, jak je důležité v takovém případě dbát na transparentnost, stanovit, kdo nese zodpovědnost za učiněná rozhodnutí - a že v některých případech je lepší harmonogram nedodržet než se za každou cenu snažit stihnout termín. ()

M.i.k.e

tragédie Challangeru mi byla samozřejmě známá,ale nikdy jsem o ní neviděl žádný dokument,takže za tohle jsem opravdu rád.Tahle minisérie je opravdu hodně dobře zpracovaná a ukazuje onu tragédii v širších souvislostech včetně toho jak se mise rodila,mikropříběhů posádky a jejich rodin i následného vyšetřování.Pro "fanoušky" muset see,ale věřím že dokáže oslovit i ty co tahle tématika úplně míjí...80% ()

luka4615

Profesionálně pojatá minisérie mapující tragédii raketoplánu Challenger a její posádky. Tvůrci nás zavedou přímo do středu dění NASA, do montážních hal či mezi rodinné příslušníky, přičemž nám i ukáží dosud nezveřejněné fotografie, jež tuto tragédii ukazují v daleko lepším světle než doposud. Pro všechny fanoušky kosmonautiky, raketoplánů a NASA se tedy jedná o "must see" záležitost, která by rozhodně neměla chybět v jejich dokumentárních výběrech zaměřených na toto nesmrtelné téma. Skvělá práce! (Netflix) ()

Arsenal83

Vzrušujúce napriek tomu, že viete, ako to dopadne. Vrcholom bol pre mňa dychberúci až onemujúci záver tretej časti. Štvrtá sa už vezie v tejto línii a prináša jeden z top dokumentov, obrázkov a výpovedí, čo sa týka vesmírnych tragédií. Silné. Emocionálne. Pripomenulo mi to až Titanic. Nikto nebol pripravený na katastrofu. ()

mm13

Emočný rozmer (osud posádky a ich blízkych či výčitky a smútok tých, ktorí sa majú prečo cítiť zodpovední), kritické podtóny (na sebe samom závislý a samého seba požierajúci systém... ktorý si, prezentovaný jeho niekdajšími predstaviteľmi, doteraz nevytýka absolútne nič) aj hlboké poklony (krajne nezávislá myseľ nobelistu Feynmana) tu vyplynuli z pracovitosti a poctivosti tvorcov, nie zo zámeru podávať veci takto a podriadenia sa tomuto zámeru. Proste etalón tohto typu dokumentárneho filmu, príklad (jediného) správneho prístupu. ()