poster

Konečné řešení

 • Česko

  Nukleární holomajzna

  (festivalový název)
 • USA

  The Final Sanction

Akční / Válečný

USA, 1990, 85 min

Režie:

David A. Prior

Scénář:

David A. Prior

Kamera:

Andrew Parke

Producenti:

David Winters
(další profese)
 • McLushi
  ***

  Před třemi lety jsem si tento skvost koupil ve výprodeji ve videopůjčovně a když jsem se na to poprvé díval, tak jsem z toho měl úplnou radost, strašně mě to bavilo a koukal jsem na to pořád znova a znova. Teď jsem to po delší době shlídnul zase a konečně mi dochází, že ten film je vlastně plný nelogičností a hloupostí. Režie David A. Prior, takže herecké obsazení je prostě to samé, co v ostatních priorovkách, v čele režisérův bratr Ted a proti němu rudoš Robert Z'Dar, který skoro v závěru filmu zjišťuje, že nemá domov a že je lidská bitost. Od hlavního hrdiny zazní pár hlášek jako ''TEN HAJZL MĚ TREFIL ZAHRADNICKÝM NÁŘADÍM.'' ''TO JE RÝČ, SPECIALITA SOVĚTSKÝCH SPECIÁLNÍCH JEDNOTEK.'' ''UVIDÍME TU SPECIALITU AŽ MU JI VRAZÍM DO PRDELE !!! " nebo (vybavení zbroje před soubojem) "A NA CO TU ŠŇŮRU BATANICU ?! " "NA PRÁDLO..." . Film je celkem nudný, ale až začne "souboj", tak to konečně začíná být zábava. Souboj mi přišel i celkem napínavý a akční. Konečné řešení mě ale pořád docela baví, ale už to není to co dřív.... 50 %(8.5.2008)

 • Goldbeater
  **

  David A. Prior nám předkládá velmi realistický pohled na to, jak by asi mohla probíhat válka mezi USA a SSSR (kdyby obě mocnosti operovaly se stejným rozpočtem jako tvůrci tohoto filmu) - nedisciplinovaný americký kovboj si to rozdá v lesíku se sovětskou mlátičkou (naprosto geniální Robert Z'Dar) a celý tento konflikt vyústí v nečekané finále! No stále to v principu dává větší smysl než Hunger Games. [FOD 2019](16.3.2019)

 • Mulosz
  *****

  Nebýt výborného živého dabingu na pódiu v podání Immanuela Lubrikanta a Kafilerie Zawadské během Festivalu otrlého diváka 2019 a sledovat tento film doma, po 15 minutách to vypnu, za normálních okolností je toto dílo nekonzumovatelné. Na rozdíl od Priorova majstrštyku Smrtelná kořist, u které má divák aušusové potěšení při jakékoliv formě zhlédnutí (pozn. i tu jsem však měl možnost poprvbé vidět ve výborné společnosti a atmosféře - na spřízněné akci jménem Brakfest).(11.3.2019)

 • choze
  *

  Další céčko z bohaté "straight-to-the-video" produkce režiséra, scenáristy a producenta Davida A. Priora, jehož snímky hojně okupovaly a tu a tam ještě okupují i naše videopůjčovny (SMRTELNÁ KOŘIST, NOČNÍ VÁLKY, BÍLÉ ŠÍLENSTVÍ, INVAZE). To znamená primitivní a těžce nelogický scénář, úsměvné dialogy, překližkovité herecké výkony neznámých neherců, statická kamera a režie a celkový technický amatérismus, smutně odrážející nulový rozpočet. Nicméně najdou se tu i nějaké ty klady, které ospravedlní jednu hvězdičku. Jednak je to námět, připomínající Gordonova podstatně lepšího ROBOTA JOXE. Dva vojáci, kteří mají v jakémsi opuštěném vojenském prostoru v boji muže proti muži rozhodnout, zda si bude celá populace modré planety říkat soudruhu nebo jíst hamburgery, na tom se i s tím málem co Prior měl, dala vystavět poctivá béčková akční podívaná. To by si ale někdo musel dát aspoň minimální práci se scénářem a akčními scénami. Druhým obrovským (doslova) pozitivem je Robert Z´Dar, nepřehlédnutelný béčkařský xicht známý zejména coby představitel titulní role trilogie MANIAC COP. Chlapa s jeho fyziognomií opravdu nevidíte každý den a tady díky jeho melancholicky proneseným replikám "jsme lidské bytosti!" a "já nemám domov" nabývá jeho postava až frankensteinovských rozměrů. A taky to vyplachování mozku nebyl špatný nápad. Jo a na to futuristické vozítko na obalu rovnou zapomeňte.(7.6.2006)

 • LION-MR.T
  *****

  Typické obsazení Davida A. Priora. Ve svý podstatě je to celý výmysl,ale jsme ve filmu tak se na tom vyřádíme. Připomínalo mi to jakousi videohru,skvěle udělanou a nikdy bych nepředpokládal,že se oba bojovníci spolu spojí. Robert Z Dar tady ani nehraje ani zápornou roli,protože rusové nemusí být vždy záporní,tak i Teda Priora ze strany Ruska je možno brát jako záporáka. Tady u mě převládá dojem neutrální,ale s vysokou zábavou.(8.7.2008)

 • Ted Prior

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace