Peklo na bitevním poli

USA, 1987, 86 min

David A. Prior

David A. Prior

David Winters

"První akce, ve které půjde o krk, je vaše." Kdesi v Priorově království se utkala US Army s Красной Армией. Američanů bylo málo, byli vybaveni podivnými špuntovkami a stříkačkami, ale zato Rusů bylo hodně. Sice nevypadali jako Rusové, měli na sobě podivné uniformy, barety nosili s důstojností Pepka Vyskoče a černé výložky naznačovaly, že jsou to možná ozbrojení pétépáci. To by trochu vysvětlovalo stupiditu jejich boje, ale já se přiznám, že jsem se bavil od začátku do konce. Tolik nesmyslů, kýčovité hudby a stupidních mouder nacpat do jednoho filmu, to se jen tak nevidí. Navíc mne zaujaly ty dvě amazonky v maskáčích a střelecké peklo mě zase rozesmálo, takže nevidím důvod být na tuhle steroidově amatérskou sebranku přehnaně přísný.(8.7.2016)

Solidní Priorovka. Nedosahuje kvalit Smrtelné kořisti, ale i tak je to dost slušnej počin ve svý kategorii. Sice se tu o probíhající válce nedozvíme takřka nic, ale o vyprávění tu asi nejde. Prostě nás to hodí rovnou do boje. Padají nepřátelé, ale padají i hrdinové. Jak už u Priorových filmů bývá zvykem nikdo se tu z nikým a ničím nemaže, a je tu dobrý tempo a skoro pořád se něco děje. Jenom byl pro mě trochu problém si zvyknout na to, že Fritz Mathews tu hraje klaďase. Asi ho mám holt až moc zafixovanýho jako poručíka Thortona z Deadly prey, ale co už nevadí. Objektivně je to tak za tři já lehce neobjektivně dávám pěkný trashácký čtyři hvězdy.70%(26.1.2014)

Koncentrovaný drsoňství, hafo tvrďáckých hlášek, nekončící akce, vyrýsovaný zelený mozky přeplněný testosteronem k prasknutí a k nim přilepený blonďatý vojandy. Všechno klišé z válečných filmů v jednom filmu a přesto (nebo právě proto) vtipný. Bavilo mě to, je to taková kombinace akčňáku, válečnýho filmu a parodie na válečný filmy.(30.10.2016)

Překvapivě působivý a kvalitní válečný film v režii Davida A. Priora, který bych zařadil mezi jeho nejlepší díla. V tomto filmu vlastně nejsou žádné nelogičnosti, kterých se ve většině ostatních Priorových filmech nejméně pár najde. Herecké obsazení je typické Priorovské, ale dokonce se mi zdá, že ti herci se celkem snaží. Mě to bavilo a je škoda, že Priorovy filmy jsou dnes už téměř zapomenuty... 75%(19.5.2008)

• krab007

Prvni brachova origo vhska. Uz v dobe vydani to bylo spatny, ze ani nas to nebavilo. A to je co rict, zrali jsme tehdy vsechno v cem se strilelo. Obal sliboval rozhodujici utok tankove divize, zatimco se v celem filmu objevi 2 vyrazeny herky. Dva nasvaleny sulini vedou partu novacku, hrajou jak o zivot, ale proste jsem jim to neveril. Jedna hvezdicka za toho prostrilenyho cernocha kterej mel tak hezkej vztah se svou bazukou.(2.4.2016)