Vražedný aerobic

USA, 1986, 89 min

David A. Prior

David A. Prior

David Winters, Peter Yuval

Kvalitní a zábavný slasher z prostředí fitness centra s nezaměnitelným feelingem osmdesátých let. Děj je jednoduchý, ale úderný. Po fitness centru a jeho těsném okolí pobíhá zabiják a kosí klienty i zaměstnance centra. Činí to dosti zvláštním, ale divákovu oku lahodícím způsobem. Ihned mi na mysl naskočila Fulciho Smrtící spona. Do toho nám přibývá jeden drsňácky se tvářící polda a vzhledem k osobě režiséra, jeden klaďas v upnutých trenýrkách v podání koho jiného, než Teda Priora. Vražda střídá vraždu a místa mezi nimi vyplňují pěstní souboje a nakrucující se ženská těla za doprovodu dobových hudebních fláků. Tvůrci netěží pouze z kopy zajímavě pojatých mordů, ale i jak je výše již naznačeno z přehlídky spoře oděných krásek - samozřejmě dojde i na sprchovou scénu. Vzhledem ke kratší stopáži a velice zábavnému obsahu směřuje snímek celkem svižně, bez nudných pasaží, k nečekanému finále. Samozřejmě dílko je béčko jako řemen, takže tomu odpovídají herecké výkony, které ve spojení s některými dialogy působí místy velmi úsměvně. Ovšem toto nemůže na snímku béčkového ražení moc pokazit. Takže u mě s přehledem za čtyři hvězdy.(5.3.2011)

• Campbell

Slasher od Priora? To jsem si nemohl nechat ujít. Čekal jsem šílenost ale nakonec se mi dostala docela vážná kravina. Abych byl upřímný spíše jsem zklamaný. Ne film není rozhodně špatný jen je zbytečně nudný a třeba takový scény s posilováním mě extrémně nebavily. Krve tu nijak extra není a tak člověk prostě sedí a čeká na konec který taky nebyl nijak záživný.(9.12.2012)

Kouzelný béčkový opus, kde když zrovna neřádí smrtící sponka, natrásají se kočeny v obtáhlých gaťkách (pojali jsme podezdření, že ty záběry se točí pořád dokola). Korunu tomu dodávají absolutně zcestné dialogy s policajtama. Samozřejmě herecké výkony jsou šílené, přesně ladí k totální lacinosti zbytku. Dokonalé vystížení dobry, pekelné účesy, hadry a synťáková hudba. Hodně pobavilo.(9.2.2014)

• Pedestrian

Upřímně nepochybuju, že v atmosféře kina Aero se simultánním dabingem by to bylo min. za 4*, ale takhle doma je to jen trash s povážlivě málo frontaly, zato se skvělejma osmdesátkama a občasnýma hláškama. Vrah se dá prokouknout hned na začátku, stačí jen trocha pozornosti. Nejlepší je, že navzdory všem těm vraždám se v tělocvičně stále vesele cvičí dál. :) 2,5*(15.9.2016)

• EvilPhoEniX

Dlouhé vlasy, velké kozy, krásné zadky, špatná muzika a obrovská, nebezpečná SPONKA.. Těmihle slovy bych popsal tenhle smutný, špatný film. Mám rád slashery a viděl jsem jich stovky, ale tenhle bych zařadil na poslední příčku. Zápletka je z papíru a směšná, herectví je hnus a scénář je kompletně absurdní. Vražd je asi 30, ale všechny mimo záběr, všechny se uskuteční během 30 minut, kde mrtvoly padají ve stínu jak na běžícím páse, po přitom hraje otřesná muzika.. Katastrofa! Za vidění stojí pouze hezké holky, kterých zde bylo dost, ale to je na horor poněkud málo. 30%(4.9.2013)

• - Natáčelo se v Los Angeles v Kalifornii. (Epistemolog)