Komentáře uživatelů k filmu (85)

 • easaque
  **

  s filmem mám problém, že jsem ho moc nepochopil. Ale možná by to bylo i s knihou. Režisér se snažil udělat něco atypické a povedlo se. Počátečních 15-20minut mne potěšilo - styl byl hodně dobrý a nápaditý. Napodobenina starého filmu byla téměř dokonalá a hodně nápaditá, ale pak se to vytratilo a začlo se do toho mluvit a už mne to moc nebralo. Některé herecké výkony v první polovině byli dokonalé, ale ke konci už jsem jim nevěřil. Snaha dobrá, ale pro mne nepřesvědčivé - 40%(30.6.2011)

 • Marty_v.S.
  *****

  kniha výborná, film geniální :D(16.11.2014)

 • Lewaso
  ****

  Kdo má rád nadsázky, může se v nich koupat - stejně jako v krvi... Ten film nelze brát vážně (jako celého Váchala). Ale celkově velmi zábavná fraška.(16.10.2007)

 • MickeyStuma
  *****

  Impozantní dílo. Vizionář Jaroslav Brabec se pustil do tzv. experimentální tvorby. Útržkovitý děj se zároveň nese s vývojem filmu. Od němé éry, až po zvukový. Po výtvarné stránce je vše tak honosně zpracované, že z výsledku až přechází zrak. Vskutku je to s velkou zodpovědností vyšroubované do té největší dokonalosti. Ano, je to umělecký film. A k tomu hororový. Jedná se o jedinečnost české filmové tvorby, která uzraje časem a bude se cenit. P.S. Koho nudí němý film, bude nudit i tento. Bohužel.(27.7.2014)

 • pestak
  ****

  Režijní debut kameramana Jaroslava Brabce filmovou stylizací mapuje počátky kinematografie. Nejprve němý potom se k titulkům přidává mluvené slovo. Jeden z prvních počinů zprivatizovaného Barandova.(16.9.2016)

 • mira007
  ***

  Hodně atypický film - žánrově umělecký psychologický horor ? Vizuelně odvážné a tím nemyslím odvážnou nahotu. Velice dobře zahrané a hodně zapamatovatelné.(9.6.2017)

 • Ewík
  ****

  43. LFŠUH-2.8.2017-velmi příjemná sranda - jak vizuálně, tak vtípky a parodií. Smysl není tak důležitý :-)(22.8.2017)

 • Romanka89
  ****

  Určitě doporučuji před filmem přečíst knižní předlohu, pak to bude trošku snadnější, protože těch dějových linek je tam spoustu, proplétají se a je tam uplně všechno - vraždy, výměna dětí, duchové, zednáři, inkvizice, piráti, trosečníci, kanibalismus atd. atd. atd. Je to pocta tzv. krvavým románům, pocta brakové literatuře. Skvěle zahráno.(5.4.2019)

 • Krimliman
  *****

  Tak tohle bylo vážňě vynikající, děkuji vážňě tv prima že vypouští do světa i takové lahůdky jako je Krvavý román i když jsem doufal že se k tomu dostanu mnohem dřív a tentokrát mi vážňě ten snímek stal za to.(8.6.2014)

 • niska98
  ***

  Výtvarné zpracování úžasné, dějově už slabší, ale i tak to ve mě zanechalo celkem zajímavý pocit. Nakonec jsem se rozhodla pro hezké tři hvězdičky(20.7.2014)

 • albiebennett
  ***

  S tím expresionismem v Česku je to problém. Krvavý román jsem nečetl, ale mnohem známější je příběh jak ta kniha byla napsaná než příběh samý, proto jsem z toho filmu velmi v rozpacích, působil na mne velmi nechutně a to pravděpodobně účel, ale víckrát si ho rozhodně nepustím, navíc neznám předlohu tak ten film šel i dějově mimo mě. Lidem, kteří Krvavý román četli dá asi snímek víc, ale jinak nejspíš nezaujme.(2.11.2014)

 • DonFrolimo
  ***

  Brabec si logicky a trefně zvolil za transpoziční metodu Váchalovy perzifláže němou grotesku/horor, čímž se mu podařilo do filmu přímo umístit alespoň části originálu jako text a ne jako řeč. Jenže jeho filmový jazyk, poetika a nadsázka nejsou s to převést výbušnou energii Váchalova jazyka a stylu a parodie šestákových braků na filmové plátno. Brabcův vtip se brzy vyčerpá a jeho opakování nudí, narozdíl od Váchalova opulentního vyprávění, kde vrstvení absurdních situací či spíše jejich komicky exaltovaný popis baví a daří se mu pravidelně stimulovat bránici i intelektuální požitek.(4.10.2016)

 • Grázl83
  *

  Docela dobrý kratky studentský film. Počkat! On to není studentský film! On jen tak vypadá, má 99 minut, zadny děj a 3 České lvy. WTF?! Dokoukat jsem to nedokázal, odpad nedávám pouze za odvahu takový brak zfilmovat.(3.9.2018)

 • brasek
  *

  Takéto "umelecké podanie" príbehu nie je pre mňa. A keď v tom nebolo svojské umenie filmárov tak nech je to čo len chce, mne je to jedno a už nikdy nechcem počuť o tomto filme. Strašné niečo!(27.7.2019)

 • rene75
  **

  Vizuálně zajímavé, ale film to není. Spíše takové videosekvence do muzea Josefa Váchala.(6.1.2011)

 • macco33
  *****

  Velká knižní klasika převedená na filmové plátno, počin zdánlivě nemožný ... Komiksová atmosféra, smrad z kvalitního uzeného, proudy tryskající krve, vypoulené a podmalované oči ... a jak slyšno, ani ve filmu není vždy třeba slov. Maximálně zamotaný děj, fantazmagorické výjevy, dějové zvraty a herci jako loutkové figury a figuríny. Filmová klasika.(27.3.2014)

 • honza1205
  *****

  Muzi v kapi rikaji Mistr.Jezismarja muj pindik!Milujes me?!Fragonar atd. :-))) Dnes by to nenatocili.Nikdo by na to nemel koule a kdyby jo melo by to 80!(1.11.2014)

 • blackbeast
  ****

  Páter Brůna (J.Jelenská) ohlodávající kost nebo mladík Rolf (J. Bartoška) nemají chybu. Jinak je to dobře udělaná vizuální koláž, smysl a děj v tom moc nehledejte.(20.5.2003)

 • Bránolog
  *

  Knížku mám moc rád, ale tohle jsem nedal. Odpad nedávám jen proto, že existují filmy pánů Trošky, Soukupa a Olmera.(26.11.2008)

 • pavont
  *

  Film vyznacujuci sa spustou odlisnosti od bezneho priemeru a pravdepodobne urceny len uzkej skupine ludi. V mojich hodnoteniach bohuzial pohorel na celej ciare. Dej ziadny a linky tak stupidne predstavene ze autor snad sam vie co tym chce povedat. Zo zaciatku trocha humoru ktory neskor vyprchal. Posolstvo ziadne a ked aj je tak take ze ho vidi len ten kto velmi chce. Co su platne v takej slatanine aj vykony hercov. Konkretnost prelivana s abstraktnostou bez zmyslu a malebny jazyk snaziaci sa dat tomu viac nez v tom je. Je to svojsky film a fanusikov si najde ale to si najdu aj Ceckove horory. Ostatni ruky prec.(10.1.2010)

 • M.A.N.E.
  **

  Jak to tak vypadá, asi nerozumím umění, ale tohle mi vážně přišlo jen jako fantasmagorie někoho, kdo potřebuje psychologa - nebo přestat fetovat. Nemám pocit, že by tím chtěl autor něco sdělit...(6.3.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace