• easaque

s filmem mám problém, že jsem ho moc nepochopil. Ale možná by to bylo i s knihou. Režisér se snažil udělat něco atypické a povedlo se. Počátečních 15-20minut mne potěšilo - styl byl hodně dobrý a nápaditý. Napodobenina starého filmu byla téměř dokonalá a hodně nápaditá, ale pak se to vytratilo a začlo se do toho mluvit a už mne to moc nebralo. Některé herecké výkony v první polovině byli dokonalé, ale ke konci už jsem jim nevěřil. Snaha dobrá, ale pro mne nepřesvědčivé - 40%(30.6.2011)

kniha výborná, film geniální :D(16.11.2014)

Kdo má rád nadsázky, může se v nich koupat - stejně jako v krvi... Ten film nelze brát vážně (jako celého Váchala). Ale celkově velmi zábavná fraška.(16.10.2007)

Impozantní dílo. Vizionář Jaroslav Brabec se pustil do tzv. experimentální tvorby. Útržkovitý děj se zároveň nese s vývojem filmu. Od němé éry, až po zvukový. Po výtvarné stránce je vše tak honosně zpracované, že z výsledku až přechází zrak. Vskutku je to s velkou zodpovědností vyšroubované do té největší dokonalosti. Ano, je to umělecký film. A k tomu hororový. Jedná se o jedinečnost české filmové tvorby, která uzraje časem a bude se cenit. P.S. Koho nudí němý film, bude nudit i tento. Bohužel.(27.7.2014)

Režijní debut kameramana Jaroslava Brabce filmovou stylizací mapuje počátky kinematografie. Nejprve němý potom se k titulkům přidává mluvené slovo. Jeden z prvních počinů zprivatizovaného Barandova.(16.9.2016)

Hodně atypický film - žánrově umělecký psychologický horor ? Vizuelně odvážné a tím nemyslím odvážnou nahotu. Velice dobře zahrané a hodně zapamatovatelné.(9.6.2017)

43. LFŠUH-2.8.2017-velmi příjemná sranda - jak vizuálně, tak vtípky a parodií. Smysl není tak důležitý :-)(22.8.2017)

Určitě doporučuji před filmem přečíst knižní předlohu, pak to bude trošku snadnější, protože těch dějových linek je tam spoustu, proplétají se a je tam uplně všechno - vraždy, výměna dětí, duchové, zednáři, inkvizice, piráti, trosečníci, kanibalismus atd. atd. atd. Je to pocta tzv. krvavým románům, pocta brakové literatuře. Skvěle zahráno.(5.4.2019)

Tak tohle bylo vážňě vynikající, děkuji vážňě tv prima že vypouští do světa i takové lahůdky jako je Krvavý román i když jsem doufal že se k tomu dostanu mnohem dřív a tentokrát mi vážňě ten snímek stal za to.(8.6.2014)

Výtvarné zpracování úžasné, dějově už slabší, ale i tak to ve mě zanechalo celkem zajímavý pocit. Nakonec jsem se rozhodla pro hezké tři hvězdičky(20.7.2014)

S tím expresionismem v Česku je to problém. Krvavý román jsem nečetl, ale mnohem známější je příběh jak ta kniha byla napsaná než příběh samý, proto jsem z toho filmu velmi v rozpacích, působil na mne velmi nechutně a to pravděpodobně účel, ale víckrát si ho rozhodně nepustím, navíc neznám předlohu tak ten film šel i dějově mimo mě. Lidem, kteří Krvavý román četli dá asi snímek víc, ale jinak nejspíš nezaujme.(2.11.2014)

Brabec si logicky a trefně zvolil za transpoziční metodu Váchalovy perzifláže němou grotesku/horor, čímž se mu podařilo do filmu přímo umístit alespoň části originálu jako text a ne jako řeč. Jenže jeho filmový jazyk, poetika a nadsázka nejsou s to převést výbušnou energii Váchalova jazyka a stylu a parodie šestákových braků na filmové plátno. Brabcův vtip se brzy vyčerpá a jeho opakování nudí, narozdíl od Váchalova opulentního vyprávění, kde vrstvení absurdních situací či spíše jejich komicky exaltovaný popis baví a daří se mu pravidelně stimulovat bránici i intelektuální požitek.(4.10.2016)

• Grázl83

Docela dobrý kratky studentský film. Počkat! On to není studentský film! On jen tak vypadá, má 99 minut, zadny děj a 3 České lvy. WTF?! Dokoukat jsem to nedokázal, odpad nedávám pouze za odvahu takový brak zfilmovat.(3.9.2018)

• brasek

Takéto "umelecké podanie" príbehu nie je pre mňa. A keď v tom nebolo svojské umenie filmárov tak nech je to čo len chce, mne je to jedno a už nikdy nechcem počuť o tomto filme. Strašné niečo!(27.7.2019)

• rene75

Vizuálně zajímavé, ale film to není. Spíše takové videosekvence do muzea Josefa Váchala.(6.1.2011)

Velká knižní klasika převedená na filmové plátno, počin zdánlivě nemožný ... Komiksová atmosféra, smrad z kvalitního uzeného, proudy tryskající krve, vypoulené a podmalované oči ... a jak slyšno, ani ve filmu není vždy třeba slov. Maximálně zamotaný děj, fantazmagorické výjevy, dějové zvraty a herci jako loutkové figury a figuríny. Filmová klasika.(27.3.2014)

Muzi v kapi rikaji Mistr.Jezismarja muj pindik!Milujes me?!Fragonar atd. :-))) Dnes by to nenatocili.Nikdo by na to nemel koule a kdyby jo melo by to 80!(1.11.2014)

Páter Brůna (J.Jelenská) ohlodávající kost nebo mladík Rolf (J. Bartoška) nemají chybu. Jinak je to dobře udělaná vizuální koláž, smysl a děj v tom moc nehledejte.(20.5.2003)

• Bránolog

Knížku mám moc rád, ale tohle jsem nedal. Odpad nedávám jen proto, že existují filmy pánů Trošky, Soukupa a Olmera.(26.11.2008)

• pavont

Film vyznacujuci sa spustou odlisnosti od bezneho priemeru a pravdepodobne urceny len uzkej skupine ludi. V mojich hodnoteniach bohuzial pohorel na celej ciare. Dej ziadny a linky tak stupidne predstavene ze autor snad sam vie co tym chce povedat. Zo zaciatku trocha humoru ktory neskor vyprchal. Posolstvo ziadne a ked aj je tak take ze ho vidi len ten kto velmi chce. Co su platne v takej slatanine aj vykony hercov. Konkretnost prelivana s abstraktnostou bez zmyslu a malebny jazyk snaziaci sa dat tomu viac nez v tom je. Je to svojsky film a fanusikov si najde ale to si najdu aj Ceckove horory. Ostatni ruky prec.(10.1.2010)

• M.A.N.E.

Jak to tak vypadá, asi nerozumím umění, ale tohle mi vážně přišlo jen jako fantasmagorie někoho, kdo potřebuje psychologa - nebo přestat fetovat. Nemám pocit, že by tím chtěl autor něco sdělit...(6.3.2012)