Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (více)

Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch má děsivé následky - 500 mrtvých a zraněných, jež zřejmě zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna, a tak se na scéně objeví Bebop a jeho parta a dají se do práce. (oficiální text distributora)

Jossie

Velmi pěkné animace, slabší hudba (kromě motýlkových scén, tam je hudba úžasná) a dobrý příběh party lovců zločinců za odměnu, kteří se nečekaně zapletou do něčeho mnohem vážnějšího, než si uměli představit, ohrožení Marsu a vyhynutí obyvatel. Armáda, která chce zakrýt stopy nelegálního pokusu a bývalý voják Vincent, který se chce pomstít a odstraní kohokoliv, kdo mu stojí v cestě, to je základ příběhu. Moc se mi líbili charismatičtí hlavní hrdinové Spike, Elektra a Vincent. ()

Marius

I keď moje výsledné hodnotenie bude rovnaké ako pri seriáli tentokrát to bude za plný počet. Dôvodom bude to, že príbeh je o niečo temnejší než bola väčšina epizód seriálu a dve nesmierne charizmatické nové postavy, z ktorých mi prirástol k srdcu najmä Vincent. Stará osádka tu plní svoju úlohu zo seriálu a ich postavy sa nikam neposúvajú. Faktom však je, že na rozdiel od seriálu má celovečerák pomerne rýchly spád, animácia výrazne pokročila a to čo predviedla Yoko Kanno sa nedá nazvať inak ako OST orgazmus, čím mám na mysli, že tento japonský hudobný génius v sukni tentokrát tromfol i svoju vlastnú genialitu. Ešte som na niečo zabudol .... top Faye Faye popiera (nanešťastie) zákony gravitácie, inak by sme videli veci....... 9/10 ()

novoten

Halloweenský Mars skrývá tolik nových zajímavých postav a příležitostí ke rvačkám a přestřelkám, že se z Knockin' on Heaven's Door stala atmosférická, dokonale gradovaná a dost možná i nejlepší "epizoda" ze života vesmírných lovců odměn. Spike, Jet i Faye totiž potvrzují rozdílnost a zároveň provázanost svých povah a Ed toho nahláškuje a nablbne skoro víc než za celý seriál. I proto tenhle celovečerák může překvapivě fungovat jako samostatný film, ale jen zasvěcený divák si užije charakteristické výstřelky hlavního hrdiny i pár nenápadných narážek na oblíbené seriálové scény. Co naplat - tahle parta si svoji divokou jízdu mezi hvězdami užila do poslední vteřiny. ()

Djkoma

Zajímavé anime, které mě lehce zklamalo. Očekával jsem jistých 5*, ale nakonec to je nejisté 4*. Neznám podrobně seriál ani nejsem žádný velký znalec anime. Příběh byl zajímavý, ale spíše mi vadilo pár naprostých zbytečností a postav, které se neprojevili. To je možná škoda. Kdybych znal celou historii tohoto anime a chápal schopnosti a minulost postav asi bych hodnotil jinak, ale to se prostě nekonná :-) ()

JFL

Dvacátá šestá epizoda skončila, před obrazovkami sedí diváci s otevřenou pusou, fanoušci Bebopa uronili slzu a postupem času si všichni začali klást otázku, co dál. Někteří se s danou ztrátou smířili, jiní nějakou dobu tvůrcům posílali prosby a výhružky požadující resuscitaci a pokračování seriálu, ale časem se všichni navrátili do starých zažitých kolejí, k druhořadým a třetiřadým anime titulům. A pak, dva roky po odeznění posledního „Bang“, všem opět zaplesala srdce tím správným rytmem. Cowboy Bebeop se vrátil. V nejlepší formě a navíc na velké plátno. So… once again… let’s jam! - viz recenze na Manga.cz. ()

• Jako i v seriálu Kovboj Bebop: Lovec odměn (od r. 1998) se i ve filmu pokračuje v tradici pojmenovávání dílů podle známých písniček. V případě filmu se jedná o skladbu "Knockin' on Heaven's Door" od populárního písničkáře Boba Dylana. (P. J. D.)
  • Kvůli nedostatku času požádal Shinichiro Watanabe své dva kolegy, aby za něj vytvořili dvě stylově odlišné části filmu. Hiroyuki Okiura tak režíroval úvodní titulkovou sekvenci a Tensai Okamura westernový film, jež sleduje Jet v autokině. (Raztubyl)