Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Akční / Krimi / Drama / Thriller / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2001, 116 min

Předem se bez mučení přiznávám, že mangu moc nemusím, spíš se jí vyhýbám. Ale když jsem dnes ráno zapnul náhodně HBO, na kterým zrovna tento kousek začínal, tak mne úvodní scéna filmu svou atmosférou a stylem tolik zaujala, že jsem neodolal a dokoukal to celé. Žádný zázrak se sice nekonal, dějově spíš takové lepší béčko (to ale vůbec neznamená, že je to špatně!), ovšem tu velice zajímavou atmosféru si to zachovalo až do konce, což velice oceňuji. Každopádně nelituji, že jsem to celé zkoukl. Dosti se mi to líbilo.(12.4.2005)

Spike je frajer v seriálu a ve filmu jiný nebude. Bavila jsem se, chvílemi mi přišlo, že jsem narazila na hluchá místa, ale znáte sny. Hrozně moc se mi líbí, jak je všechno v tomhle anime oprýskané, kdyby to bylo jiné, asi by to nemělo to své kouzlo. Kdo viděl seriál, bavit se bude, kdo ho neviděl, bavit se bude také, jen mu možná bude chvíli trvat se zorientovat. Are you living in the real world?(22.12.2009)

Seriál je výborný, ale ne pro každého. Film je zato neředěná esence zábavy, nápadů a skvělého využití všech ústředních charakterů. Bravo. Od úvodní scény po některé až woovské scény až k úžasnému finále bravurně napsaný a natočený film. Místy jsem až zapomínal, že je to animované. A to mám anime opravdu rád;-)(3.7.2007)

Jedna delší trampota téhle bandy, působící víc jako pouhý prodloužený díl seriálu než jako samostatný film. Ale líbil se mi snad ještě víc než seriál sám. Zajímavý příběh, plno akce, vtip, všechny známé postavy, atmosféra, jazz, standardní 90's animace, překvapivě málo hluchých míst. Palec nahoru. 8/10(18.4.2015)

Své sliby mám ve zvyku plnit včas, a proto jsem neotálela a pustila si film o vesmírné čtyřce (vlastně pětce, promiň, Eine... :) ) z lodi Bebop, co nejdříve to bylo možné. Chtěla jsem jim totiž dát ještě jednu šanci, poté, co mě seriál mírně zklamal. Po čem jsem toužila, co mohlo vylepšit můj názor a změnit mě ve vášnivou fanynku tohoto anime? Přítomnost všech hlavních postav a jejich vzájemného špičkování, scénář celovečerního snímku, hudba kvalit prvních dílů seriálu a samozřejmě i slušně odvedená animace. Jelikož se příběh odehrává někdy v časovém rozmezí seriálu, vystupují zde opravdu všechny hlavní protagonisté. Každý má svůj prostor, každý si vyrazí ven z vesmírné lodi a ovlivní události. Nechybí vtípky, Ediny říkačky, geniální Einovy myšlenky ani obvyklý hlad na palubě. Horší už je to se scénářem, který se mi zdál jako "máslo rozetřené na příliš velký krajíc chleba". Přiznám se, že biochemický útok není zrovna téma pro mě, ale i tak si svým rozpracováním nezaslouží více než dva díly seriálu. Asi od poloviny filmu se mi zdálo, že každá akční scéna musí být ta finální, protože už bylo snad vše vyřešeno. Ani hudba bohužel narozdíl od animace nesplnila mé očekávání. Můj sen se rozplynul, realita je taková, že i přes jeho nesporné kvality nikdy nebudu Cowboye Bebopa milovat. Jen díky tomu, že jsem se ráda setkala se starými známými, dávám 3 a ½*, ale tentokrát zaokrouhlím dolů(1.10.2006)