Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Irsko

• Austrálie

Animovaný / Akční / Krimi / Drama / Thriller / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2001, 116 min

Nepostižen seriálem stejně musím říct, že jsem si tuhle akční jízdu maximálně užil. Není sice tak hluboký jako jiné cyberpunkové animy ale celé to vyrovnává díky ten humorný nadhled celého filmu (může za to částečně soundtrack, stejně hraví jako celý film). Už od titulek je jasné, že nepůjde o nic vážného. Zábavná a akční jízda...(13.1.2012)

Snově osudová atmosféra je sice fajn, mix scifi a westernu také funguje, ale příběh je strašně roztáhlý a některé epizody úplně zbytečné (nebo jsem je nepochopil:-). Charaktery jsou fajn, soundtrack skvělý, ale celé to bylo tak na 40 minut. Opravdu mi tohle plané filosofování nesedlo, symboliky bylo asi příliš a odkazy na noir a cyberpunk děj prostě nerozjedou. Třeba někdy jindy s lepším příběhem, ale takhle tedy ne... Na dálnici bouchne náklaďák a unikne z něj neznámý virus, nebo to je něco jiného? Každopádně parta nájemných lovců se do toho pustí a nebude to cesta bez trnů... 50%(17.5.2010)

Tomuto kusku nechyba vobec nic, co v spravnom akcnom anime ma byt a radim ho k tomu najlepsiemu co som v tomto poli videl. Co ho robi vynimocnym medzi podobne ladenymi kuskami je paradny retro styl, kory vo futuro prostredi posobi velmi sviezo a cool. Nepamatam si, ze by nejake ine anime bolo spracovane v podobne stylizovanej atmosfere. Predsa len, malicko je citit, ze tento film vycadza zo serialu, a trochu mu chyba taka ta filmova ucelenost. To je jedina vaznejsia vytka.Tak ci tak, v tomto poli pre mna zostava ciernym konom Vampire hunter D: Bloodlust. (8.3/10)(16.11.2007)

Halloweenský Mars skrývá tolik nových zajímavých postav a příležitostí ke rvačkám a přestřelkám, že se z Knockin' on Heaven's Door stala atmosférická, dokonale gradovaná a dost možná i nejlepší "epizoda" ze života vesmírných lovců odměn. Spike, Jet i Faye totiž potvrzují rozdílnost a zároveň provázanost svých povah a Ed toho nahláškuje a nablbne skoro víc než za celý seriál. I proto tenhle celovečerák může překvapivě fungovat jako samostatný film, ale jen zasvěcený divák si užije charakteristické výstřelky hlavního hrdiny i pár nenápadných narážek na oblíbené seriálové scény. Co naplat - tahle parta si svoji divokou jízdu mezi hvězdami užila do poslední vteřiny.(23.4.2014)

Souhlasím s tím, že jde o povedenou záležitost, solidní zpracování a příběh, který dokáže diváka vtáhnout do děje. Osobně se mi líbila i partička čtyř lovců odměn, šlo vidět, že se jim snažili tvůrci vytvořit zajímavé osobnostní profily. Jen tu malou holku jsme moc nepobíral. Velké plus pro mě měly ale ve zpětném pohledu dvě věci. První byl velmi „sympatický“ záporný hrdina, měl své tajemství a kouzlo. Tou druhou věcí pak byl závěrečný let několika historických letounů. Nevím čím to bylo, ale připadlo mi to od tvůrců velmi sympatické a překvapivé, vysloužilí „letci“ zachraňují svět na vysloužilých strojích. Každopádně doporučuji všem příznivcům anime žánru.(27.7.2007)

• - Kvůli nedostatku času požádal Shinichiro Watanabe své dva kolegy, aby za něj vytvořili dvě stylově odlišné části filmu. Hiroyuki Okiura tak režíroval úvodní titulkovou sekvenci a Tensai Okamura westernový film, jež sleduje Jet v autokině. (Raztubyl)

• - Prostředí filmu je silně inspirováno Marokem. (P. J. D.)

• - Snímek se odehrává v době mezi 22. a 23. dílem seriálu Kovboj Bebop: Lovec odměn (od r. 1998). (P. J. D.)