Kovboj Bebop: Lovec odměn

Boogie woogie feng-šuej (E21)

(epizoda)
  • Japonsko Boogie Woogie Feng Shui (více)

Jet se díky záhadnému vzkazu ocitne u hrobu svého přítele. Najde taky jeho dceru, která po něm chce, aby jí pomohl vysvětlit, jak a proč zmizel její otec. (Netflix)

Arkanoid

Poteší animácia epizódy, ktorá začína nečakane, a to Jetovým rozprávaním. V tejto epizóde je on hlavnou postavou. Útek z cintorína pred kriminálnikmi je celkom dobrodružný. Mesto na Marse vyzerá veľmi zaujímavo aj z technologickej stránky. Dozvieme sa mená mytologických zvierat. Ten drevený kompas (luopan), animovaný iným, viac digitálnym spôsobom v kreslených rukách pôsobil úžasne, trocha v ňom šedne zážeh motora lemovaný slnečnými lúčmi skrz víriaci vzduch. Tiene a uličky mesta sa tiež nenechali zahanbiť a ani drink lao chu, ktorý si Jet objedná a jedny z najkrajších obrazov seriálu sú tie pri prechádzke západom slnka na pobreží s odrazom jeho lúčov z hladiny mora, ktoré spravili z postáv obrysy. Fajčiarska tu tiež ešte nebola taká vtipná. Spomenul som si na bondovky, Troch pátračov aj Wasabi so Jeanom Renom. Je preto hodnotenie ovplyvnené nostalgiou? Možno, ale táto epizóda je príjemná oddychovka, ktorá by vedela rozprávať aj len obrazmi, aj keď na Fayiných vzťahových teóriách či Spikeovom hádaní sa tiež dá pobaviť. V závere epizóda ustúpi z mesta na Marse a odohrá svoj part vo vesmíre, v divákovi neprístupných tajomstvách univerza, ktoré nevyzerajú až tak osudovo a nevydoluje toľko emócií, čo by chcela. ()