Harry Cain je člen ochranky v obchodním domě. V něm se nedávno stala vražda, při které byla zabita jeho žena Claire. Harry se nemůže smířit se smrtí svojí ženy, je znechucen z vývoje vyšetřovaní policie, a tak začíná pátrat na vlastní pěst. Nejde mu na rozum kdo a proč by chtěl zastřelit jeho ženu. Vydává se vlastní cestou a přes svého kolegu a kamaráda si vypůjčuje videokazety se záznamem z kamerového systému z onoho osudného dne a sbírá informace. Den co den projíždí videokazety a fotí si tváře lidí, píše informace, až jednoho dne náhodou narazí v protějším domě na zvláštní rodinnou fotku. Po jejím důkladném prozkoumání zjistí, že byla focena před motorestem ve vzdáleném městečku, kde poznal svoji ženu Claire, ihned tam vydává v domnění že možná natrefil na horkou stopu. (Pishin)

ledzepfan

Těsně po Drive asi nejlepší Refn... Posedý Turturro snažící se v rozostřených zvětšeninách záznamů bezpečnostních kamer, najít vodítko, je zcela uvěřitelný a sugestivní.. Refn je soustředěný a pomalý, ale nesklouzává do sebeparodie (jak se mu to někdy stává). Byl jsem napjatý jak kšandy a za mě je to někde mezi 4 a 5 ()

H34D

Působivá, ponurá atmosféra a drobné nejistoty týkající se psychického rozpoložení hlavni postavy ženou tuto jinak trošku "prázdnou" kriminálku zdárně kupředu. Refn do poslední chvíle nechce říct, zda se jedná o krimi, či psychothriller, taktéž několika krátkými vsuvkami podbízí diváku myšlenku, že do rozuzlení filmu zasáhne špetka mysteriózna. K filmům Davida Lynche bych to však nepřirovnal, neboť Fear X není nepochopitelný a svou bizarností neexhibuje, využívá ji jen jako prostředek k silnějšímu vtáhnutí diváka do atmosféry a vnitřních pocitů protagonisty... Pomalejší tempo a kratší stopáž tomuto filmu svědčí. 7/10 ()

Brain-D

Hodně hustá atmosféra, která podtrhuje scénář, který jako kdyby napsal sám David Lynch. Hrůza z jednotlivých vypjatých scén u mě vyvolala, to co měla. Díky slabšímu pomalému rozjezdu, který napovídal, že nejde o nic velkého, tak mě od poloviny až ke konci vše vyvedlo jasně z omylu. Kamera, která vytváří jednu z nejultimátnějších mistických představ filmů. Připadal jsem si jako kdybych se opravdu díval na film Lynche a né Nicolase Windinga Refna. Bravo ! Vypadá to, že Refn dokáže natočit i něco jiného než skvělá autentická životní dramata. ()

lola3121

No jo, tak nejdřív jsem myslela, že mi něco uniklo a tudíž jsem nepochopila o co tady kráčí, ale jak tak koukám, nejsem v tom sama. Takže zbyla hromada otázek a žádná odpověď, proto nedoporučuji milovníkům detektivek, kteří očekávají na konci odhalení pachatele včetně motivu. Toho se v tomto filmu skutečně nedočkáte, takže nezbývá než zapojit fantazii a zkusit to domyslet za scénáristu. Proč vůbec Harry lezl do toho protějšího baráku? Kdo tam bydlel a "náhodou" ztratil ten negativ? Co to dělal ten vrah na kameře za divný pohyb rukou? Kdo byli ti divní chlápci v tom městě? Proč tu ženskou vůbec zastřelili? Kdyby někdo věděl odpověď na některou z uvedených otázek, nezapomeňte mě informovat. Ale jinak to byl fajn biják... ()

movieband

Tentokrát jsem šáhnul trochu hlouběj do Refnovi režijní filmografie a vytáhl jsem si kousek, který mě vcelku upoutal svým obsahem. Film je naprosto odlišný od toho co jsem zatím od Refna viděl a málem mě to od něj odradilo. Turturro podal obdivuhodný výkon a hudba skvěle dokreslovala, už tak dost ponurou a těžkou atmosféru. Co se samotných herců týče, tak nejvýraznější z nich byl asi Turturro a Remar. Scéna u výtahu mě hodně zaujala. Co se samotného filmu týče, tak je to dobře natočené. Co se děje týče, tak to už je horší. Pro mě zatím to nejslabší co jsem od Refna viděl. Pokud je ten konec jaký si myslím, že SPOILER že se v tom hotelu postřelil sám a ti poldové mu pak v nemocnici řekli, že nenašli žádné tělo ani náznak zločinu a on pak celé to vyšetřování hodil za hlavu KONEC SPOILERU, tak nevím co si z filmu mám vzít. Byl hodně atmosférický a napínavý. Turturro s Remarem byli taky dost dobří, ale mě to nijak neoslovila (třeba jak Drive nebo Valhalla Rising). Prozatím 60% aspoň do té doby, než se na to znovu podívám. ()

• Závěrečné titulky doprovázejí záběry bezpečnostních kamer, které Harry Cain (John Turturro) sledoval. (vojacekr)