Harry Cain je člen ochranky v obchodním domě. V něm se nedávno stala vražda, při které byla zabita jeho žena Claire. Harry se nemůže smířit se smrtí svojí ženy, je znechucen z vývoje vyšetřovaní policie, a tak začíná pátrat na vlastní pěst. Nejde mu na rozum kdo a proč by chtěl zastřelit jeho ženu. Vydává se vlastní cestou a přes svého kolegu a kamaráda si vypůjčuje videokazety se záznamem z kamerového systému z onoho osudného dne a sbírá informace. Den co den projíždí videokazety a fotí si tváře lidí, píše informace, až jednoho dne náhodou narazí v protějším domě na zvláštní rodinnou fotku. Po jejím důkladném prozkoumání zjistí, že byla focena před motorestem ve vzdáleném městečku, kde poznal svoji ženu Claire, ihned tam vydává v domnění že možná natrefil na horkou stopu. (Pishin)

Faye

Harry Cain projíždí další a další videokazety s nahrávkami z bezpečnostních kamer, snaží se zjistit kdo a proč, zavraždil jeho ženu. Probírá se desítkami tváří, doplňuje k nim informace, pátrá.Náhodně nalezená fotografie ho přivádí do městečka v Montaně, poslední stopa jak zjistit pravdu. Ponurá atmosféra, depresivní hudba, beznaděj a halucinace. Takže pokud se nacházíte ve výjimečně dobrém rozmaru ..... tak po tomhle filmu, vás to zaručeně přejde! ()

emma53

Pro někoho zřejmě velmi zajímavý film s depresivní atmosférou, ale já jsem byla osobně zklamaná. Asi jsem to dnes vzala za špatný konec, ale skutečně mně tady pointa nějak unikla. Podle mého laického názoru tomu chyběl ten správný potenciál a trochu rychlejší tempo bych taky unesla. A to jsem na pomalu plynoucí filmy docela zvyklá, ale tady bylo až ubíjející. Jinak vizuálně to bylo velmi dobrý a výkon Johna Tuturra v roli Harryho přesvědčivý. Suma sumárum dnes nad trojku určitě nejdu. ()

Fr

,,KDO VÍ, CO MŮŽEŠ NAJÍT, KDYŽ POŘÁD HLEDÁŠ“.... /// Harry hledá vraha. Nechodí nočníma ulicema, ani nečistí bouchačkou ghetta. Sedí u telky a čumí na video. Žádná akce, jen depka osamělýho mužskýho, kterej přišel o ženu. Obyčejný, nudný komorní pátrání, který něčím (tak to kurva prozraď!!) baví. Možná tím (fajn, tak ven s tím!), že Harryho víc než KDO, zajímá PROČ?. Ponurost čouhá ze všeho. Z videokazet, z očí, z detektiva, z výtahu ... (z mlíka... – nedělej si z toho prdel!) a natahuje tak děj (dobře? Špatně? Zeptej se mě...). Svět je malej – tak to zase není takový překvápko, ale vo to ani tak nejde. Spíš je to psycho, vodehraný s minimálníma nákladama, na jehož konci ze mě (a vsadím se že i z tebe, tebe i tebe...) udělaj kokota. Hmm, tak fajn. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jebu celou ČSFD. Mě stačej záznamy z obchoďáku. 2.) Chcu se zařadit mezi magory, kteří chtě - nechtě dokoukaj film i se závěrečnejma titulkama. 3.) Thx za titule ,,Jemu, tedy IDžORovi“ a ,,jikazuza“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

POMO

Alternatívny thriller s pomalou, skúmavou réžiou a poskromnými dialógmi. Pre vnímavých divákov. Čistý, zranený a neškodný hrdina v podaní vovnútri emóciami vrejúceho Johna Turturra versus vyšší, krutý svet moci a bezprávia. Turturro s jeho herectvom je polovicou tohto filmu, tou druhou je Refnova unikátna optika. ()

J*A*S*M

Naprosto úžasně natočený mysteriózní thriller s perfektní depresivní atmosférou. Několik scén má v sobě tolik napětí, že je skoro až hmatatelné. Že se ten film po vzoru snímků Davida Lynche asi nedá přesně pochopit, to je pak věc druhá ... U podobných filmů se většinou jejich záludnost dá svést na nespolehlivého vypravěče, což je tady trochu problém, protože ne všechno, co vidíme, je vyprávěno z pohledu hlavní postavy. Osobně z toho mám pocit, že jde o částečnou iracionalizaci racionálního detektivního pátrání prostřednictvím racionalizace iracionálních představ psychicky vyšinutého "detektiva". Posuny ve vyšetřování se tak dějí nahodile, dějově souvisejícím činům chybí faktická logická souvilost. Ale kdoví ... Každopádně koukalo se mi na to pěkně. ()

• Závěrečné titulky doprovázejí záběry bezpečnostních kamer, které Harry Cain (John Turturro) sledoval. (vojacekr)