The Hire: Ticker

Krátkometrážní / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2002, 8 min

Joe Carnahan

Mauro Fiore

Dějově nejpřímočařejší (tzn. „na nic si nehrát a v závěru nešokovat“) a technicky nejrozumněji zpracovaný Hire. Režisér Carnahan stylově, ale zároveň přehledně, aranžuje skvělou honičku nádherného cabria s helikoptérou. Don Cheadle na sedadle spolujezdce sice má mít nějaký hlubší význam (tedy, obsah přepravní zásilky), ale síla myšlenky jaksi netlačí do ústraní bravurně zvládnutou formu. Nejprostší, ale o to krásnější Hire.(18.12.2005)

Joe Carnahan dokazuje, že se vedle zvučných režisérských jmen neztratí, a to tím že nás bez okolků hodí do perfektní stylové řeže BMW vs. vrtulník, kterou pak postupně vysvětlí pomocí retrospektivních prostřihů. Kamera a střih jsou skvělé, příběh má i určitý morální přesah a celé to podtrhují skvělé herecké výkony (hlavně Don Cheadle). To není jen pouhá reklama, tohle je prvotřídní film.(16.7.2006)

Jednoznačně nejlepší ze všech dílků s neohroženým řidičem nabušených BMW Clivem Owenem. Již první záběry dokáží rozpumpovat krev v žilách efektním ostřelováním pasažérů ve sportovním autíčku, zbytek stopáže pak naštěstí probíhá v podobném duchu - dokonce se dostane i na několik dramatickým momentů. Robert Patrick a Ray Liotta příjemně překvapili svým mihnutím; jakto, že nejsou v titulcích :-)?(11.6.2009)

Promyšlený příběh, zajímavá forma, navrch zdravá porce patosu - typicky perfektní Carnahan. Bezpochyby nejlepší The Hire, který mě sice oproti třeba takové Star nedonutil běžet s vkladní knížkou k nejbližšímu dealerovi BMW, na druhou stranu je jedinný z celé série, který jsem si užil jako opravdový film.(5.12.2010)

Iñárritu dokázal svojí akční jízdě vtisknout myšlenku něčeho většího. Carnahan se pokusil o totéž, ale v jeho podání je to celé patetické až na půdu, a tudíž nevěrohodné. Akčně rozhodně super, forma vyprávění příběhu byla taky zvolena dobře, ale obávám se, že tenhle chlapík na víc nemá - viz Smokin' Aces, které si taky hrály na kdovíco, a taky to mimo akční scény nefungovalo. Přinejlepším 70%.(6.7.2009)

• - Vozidlo, které ve snímku Clive Owen řídí, je BMW Z4 3.0i. (Listeroman)