The Hire: Ticker

Krátkometrážní / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2002, 8 min

Joe Carnahan

Mauro Fiore

Joe Carnahan dokazuje, že se vedle zvučných režisérských jmen neztratí, a to tím že nás bez okolků hodí do perfektní stylové řeže BMW vs. vrtulník, kterou pak postupně vysvětlí pomocí retrospektivních prostřihů. Kamera a střih jsou skvělé, příběh má i určitý morální přesah a celé to podtrhují skvělé herecké výkony (hlavně Don Cheadle). To není jen pouhá reklama, tohle je prvotřídní film.(16.7.2006)

Carnahanovi prostě krátké akční filmy sedí. Zatímco v Sejmi eso je spousta naprosto excelentních scén, ale pospojovaný dohromady tak debilním způsobem že jako celovečerní film celek propadá, na omezené ploše osmi minut je jeho Hire: Ticker vynikajícím a hlavně konzistentním filmem který si udržuje napětí i srozumitelnou naraci po celou dobu stopáže.(19.1.2008)

Akce (která je dobrá, ale na Wooa nemá) je zde hned od první sekundy. Vstupujeme do rozehrané hry, během které zjistíte, jak lze pomocí auta sundat vrtulník (ale nečekejte nic takového, co bylo v Smrtonosné pasti 4 :-)) a zamyslíte se, kolik stojí lidský život. Sedmý díl The Hire s českými titulky ke zhlédnutí zde.(1.4.2010)

Jednoznačně nejlepší ze všech dílků s neohroženým řidičem nabušených BMW Clivem Owenem. Již první záběry dokáží rozpumpovat krev v žilách efektním ostřelováním pasažérů ve sportovním autíčku, zbytek stopáže pak naštěstí probíhá v podobném duchu - dokonce se dostane i na několik dramatickým momentů. Robert Patrick a Ray Liotta příjemně překvapili svým mihnutím; jakto, že nejsou v titulcích :-)?(11.6.2009)

Můj The Hire žebříček: 1. Star, 2. Powder Keg, 3. Beat the Devil, 4. Ticker, 5. Chosen, 6. Ambush, 7. Hostage, 8. The Follow(22.1.2011)

• - Vozidlo, které ve snímku Clive Owen řídí, je BMW Z4 3.0i. (Listeroman)