Reklama

Reklama

Výheň

(festivalový název)
  • Austrálie The Furnace
Trailer

Obsahy(1)

Strhující, pro velké plátno určené drama s prvky westernu, odehrávající se za zlaté horečky v západní Austrálii na sklonku 19. století, přibližuje málo známou, leč pozoruhodnou komunitu afghánských, indických a perských jezdců na velbloudech, kteří při převážení zboží často spoléhali na pomoc domorodých obyvatel. To platí i pro muslimského mladíka Hanifa, jehož život už po setkání s australským lupičem Malem nikdy nebude stejný. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

jefff 

všechny recenze uživatele

Překvapiv výborně natočení snímek, který zaujme precizní režií a poutavými, stále ne tolik otřelými kulisami Austrálie. Navíc národnostní pestrost zasazená do období konce 19 století je líbivá až exoticky zajímavá. Příběh je skvěle napsaný a nabízí celou škálu emocí a pocitů, od magického mrazení během setkání s čínskými přistěhovalci, před typickou "westernovskou" atmosféru během přestřelek až silně dramatickou psychologii dobře napsaného hlavního hrdiny. Opravdu působivý snímek. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Pomalu plynoucí drama, lemované mrtvolami, to vše v australské poušti, kde se setkáte i s nečekaným národnostmi a samozřejmě zločinem. Ale ta duševní cesta a lidské osudy ve výhni pouště, zachycené skvělou kamerou a úžasnou hudbou, která podkresluje, to za to stojí. ()

Reklama

srolyma 

všechny recenze uživatele

Tradiční western v netradičním prostředí. Australská buš, velbloudí karavany, zloději zlata a strážci zákona. Multi kulti směska aboriginců, afghánců, indů, číňanů a bělochů. Místy těžká uspávačka, ale jinak celkem zajímavý, byť hodně táhlý a rozvláčný příběh o mladém muslimském karavaniérovi a jeho cestě pouští. Asi za poznáním. ()

Daddko odpad!

všechny recenze uživatele

Mimo informácie že jeho Veličenstvá ku klokanom, Aborigérom a  trestancom vyhnala aj Peržanov, Ťamanov, Hindov a čo ešte všetko to za nič nestálo. ()

Lennnnna 

všechny recenze uživatele

Za mě subjektivní  **,  které si ovšem film po technické a myšlenkové stránce jistě film objektivně nezaslouží,  já zkrátka na podobný typ filmů  nejsem jednoduše stavěná, nudila jsem se a dlouhou stopáž dost protrpěla. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v štáte Západná Austrália. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama