Výheň

(festivalový název)
  • Austrálie The Furnace
Trailer

Strhující, pro velké plátno určené drama s prvky westernu, odehrávající se za zlaté horečky v západní Austrálii na sklonku 19. století, přibližuje málo známou, leč pozoruhodnou komunitu afghánských, indických a perských jezdců na velbloudech, kteří při převážení zboží často spoléhali na pomoc domorodých obyvatel. To platí i pro muslimského mladíka Hanifa, jehož život už po setkání s australským lupičem Malem nikdy nebude stejný. (MFF Karlovy Vary)

Trailer

jefff

Překvapiv výborně natočení snímek, který zaujme precizní režií a poutavými, stále ne tolik otřelými kulisami Austrálie. Navíc národnostní pestrost zasazená do období konce 19 století je líbivá až exoticky zajímavá. Příběh je skvěle napsaný a nabízí celou škálu emocí a pocitů, od magického mrazení během setkání s čínskými přistěhovalci, před typickou "westernovskou" atmosféru během přestřelek až silně dramatickou psychologii dobře napsaného hlavního hrdiny. Opravdu působivý snímek. ()

italka63

Pomalu plynoucí drama, lemované mrtvolami, to vše v australské poušti, kde se setkáte i s nečekaným národnostmi a samozřejmě zločinem. Ale ta duševní cesta a lidské osudy ve výhni pouště, zachycené skvělou kamerou a úžasnou hudbou, která podkresluje, to za to stojí. ()

srolyma

Tradiční western v netradičním prostředí. Australská buš, velbloudí karavany, zloději zlata a strážci zákona. Multi kulti směska aboriginců, afghánců, indů, číňanů a bělochů. Místy těžká uspávačka, ale jinak celkem zajímavý, byť hodně táhlý a rozvláčný příběh o mladém muslimském karavaniérovi a jeho cestě pouští. Asi za poznáním. ()

Daddko odpad!

Mimo informácie že jeho Veličenstvá ku klokanom, Aborigérom a  trestancom vyhnala aj Peržanov, Ťamanov, Hindov a čo ešte všetko to za nič nestálo. ()

Lennnnna

Za mě subjektivní  **,  které si ovšem film po technické a myšlenkové stránce jistě film objektivně nezaslouží,  já zkrátka na podobný typ filmů  nejsem jednoduše stavěná, nudila jsem se a dlouhou stopáž dost protrpěla. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v štáte Západná Austrália. (MikaelSVK)