A Writer's Odyssey

• Čína Assassin in Red (více)

A Writer's Odyssey vypráví příběh Kongwena Lu (Dong Zijian), autora fantasy románového seriálu, který sleduje hrdinského teenagera, také jménem Kongwen, na cestě k ukončení tyranské vlády lorda Redmane pod vedením Živé zbroje (Guo Jingfei). Ale podivným zvratem osudu začíná fantaskní svět románu ovlivňovat život ve světě skutečném. To vede Guan Ning (Lei Jiayin) k přijetí mise od Tu Ling (Yang Mi) – zabít autora. (Nathaniell)

EvilPhoEniX

Fantasy medieval verze Pána Prstenů! Splněný sen fanoušků her, fantasy, pořádné akce, ale na své si dojde i fanda originálních a skvělých příběhů, tohle je nářez jak svině! Dark Souls, Sekiro, Bloodborne, Assassins Creed v jednom!! Příběh sleduje mladého autora fantasy novely, která má dopad i na reálný svět. Jsou zde tedy dvě různé dějové linie a naštěstí každá je svým způsobem zajímavá. V reálném světě po autorovi knihy jde nájemný vrah, který má jednu zajímavou schopnost. Ve Fantasy světě sledujeme mladého bojovníka, který jde naproti Tyranovi/Bohovi, který má armádu zkušených assassinů ( nádherné armory!). Nevím, co chválit dřív. Akce je naprosto strhující a velkolepá, má to krásný videoherní look, úžasnou choreografii soubojů, dostatek krve, perfektní kameru, skvělou hudbu, dostatek emocí i výborné tempo. Díky dvěma časovým liniím jsou zde dvě velkolepé finále ( Půl hodinové!) a nepamatuji se, který film by se tímhle mohl pyšnit taktéž. Krom úžasné akce zaujme i spletitý a poměrně náročnější příběh, který nabídne pár nečekaných dějových překvapení. Maximální spokojenost, těšil jsem se hodně a dostal jsem ještě víc. Tohle v letošním žánrovém žebříčku bude hodně vysoko. 10/10. ()

Vavča

Co si zkaženého je ve státě čínském... Film vydělal 159 mil. USD, ale stál přes nějakých 180 mega, takže i přes vysokou návštěvnost je snímek v mínusu, a to byl nasazen na volno kolem čínského nového roku v únoru, tedy nejlukrativnější slot sezóny pro filmaře a kinaře. Lu Yang je režisérem několika snímků, ale nejvíce ho proslavil Brotherhood of Blades, pak natočil úspěšný prequel no a pak ho dostala do spáru strana. Pachuť z účasti na propagandistickém Sacrifice měla odčinit akční fantasy v hávu mysteriózního mísení rovin skutečného a fantasy světa na základě novely A Writer's Odyssey. Herecky navíc bylo nabito dobře. Yang Mi je velice schopná herečka a velmi pracovitá. Dále Lei Jia Yin (který zářil v sérii Longest Day in Chang'an, nebo filmu How Long I Will Love You). Jenže z celého snímku je patrno, jak moc se chce dobře prodat do okolního světa. Fikční svět působí poměrně divně, navzdory některým velmi pěkným bojovým scénám. Něco vypadá jako Warrior's Gate, něco jako Sucker Punch, a něco čínsky, působí to šíleně nesourodě. Rovina skutečného světa přestavuje hlavního hrdinu Guan Ning, jehož dcera byla před lety unesena. Záhadná žena Tu Ling mu nabízí dceru vypátrat, když se zbaví spisovatele, jehož fikce má až příliš věrný dopad na realitu. Zpočátku je film zajímavý, bez expozice, rychle buduje svoje univerzum, do toho je tady ve fikčním světě černohumorné brnění žijící z krve, mihne se tady v akci Tong Li Ya, pak se to začne epickým způsobem rozpadat. Není vlastně jasné, jak se příběhy navzájem protínají, jaká platí pravidla pro postavy, jak přišly ke svých schopnostem, co mají za motivaci (Tu Ling). Navíc zápletka fikčního světa je pouze tenká, nechává svým obsahem prázdno. Spektakulární CGI animované sekvence mě neohromují, stejně jako většina bojových scén. Přijde mi to hrozně slabé po akční, vizuální i příběhové stránce, tolik peněz a času, stejně si to na sebe nevydělalo a bude pokračování. Je tohle normální? Takovou cestou se chce čínský trh ubírat? Jestli na to soudruzi mají, tak prosím, ale něco mi říká, že tohle není ta cesta a je to chyba. Film je prostě po čase únavný a průměrný svým scénářem, a vzhledem k tomu, co umí hlavní režisér i herci je to promrhaný čas. Někdo může hledat politické alegorie o systému, čínské společnosti, někdo jásat jak krásně to vypadá (hudba, mi neutkvěla vůbec nijak v paměti, taky hřích), ale ve finále stejně zůstává dojem, že sledování do konce bylo boj a utrpení. Jestli tohle má reprezentovat čínský film venku, tak říkám ne, soudruzi mají lepší věci. Je to sice výše, než rozpatlané a přestřelené spektály jako The Thousand Faces of Dunjia, nebo ta příšernost https://www.csfd.cz/film/964500-the-yinyang-master/komentare/ a různí lovci čehokoliv. Ale ruku na srdce, v těchto vodách se chcete pohybovat? Čekal jsem excelenci. Nováčci v asijském regionu a méně nároční diváci si mohou dát za tři, ale pro mě je film, jeho zamýšlené pokračování devalvace kapitálu, talentu režiséra, herců a času. Lu Yang by se měl raději vrátit do hájemství hraných filmů s minimem CGI a zamyslet se jakou kariéru chce vlastně dělat, otázka je, zda má svobodu. () (méně) (více)

Arsenal83

Vizuálne naozaj krásne, a to je niečo, čo od Číny už v posledných rokoch automaticky očakávam. V tom sú fakt dobrí. Obsahovo mi však film prišiel prázdny ako hlava Paris Hilton. Okrem efektov nič, čo by extra zaujalo. ()

Jirka_Šč

Dobří herci, slušně vytvořené, ale nějak tomu schází myšlenka. Linie, vlákno, Ariadnina niť. Dalo se to vidět, ale mám z toho značně neurčitý pocit. Jako by se tvůrci snažili být poplatní režimu, ale současně chtěli vytvořit dílo v západním stylu. ()

Stanislaus

Na "Spisovatelovu odyseu" jsem narazil čirou náhodou na Youtube, a jelikož mám rád fantasy filmy a už jsem delší dobu neviděl ryze čínský snímek, tak jsem se rozhodl tento kousek zhlédnout. Po celou dobu stopáže mi film evokoval Nekonečný příběh - v tomto případě však s eRkovým ratingem - říznutý Mortal Kombatem a fantaskně pojatými 96 hodinami (inu, vlastně jen 72 hodinami). Vždy jsem měl tak trochu problém s asijským způsobem herectví, zde se mi však zdálo snesitelné až takřka civilní, což beru jako plusový bod. Též chválím vzhled lorda Redmana, byť byl lehce předigitalizovaný, a vedle toho mě zaujala dějová linie s "červenými strážci", kteří mi připomínali vojáky Srdcové královny z Alenky v říši divů. Filmu by neuškodila o dvacet minut kratší stopáž, nicméně i tak se příběhově jedná o povšimnutíhodný snímek, který veskrz umně tematizuje prolínání dvou světů na pozadí mezilidských vztahů a rodinných dramat. ()

Martrix

Ten příběh sám o sobě se mi líbí. Je originální, dva světy prolíná velmi zručně a je v něm několik skvělých nápadů. Současně je to velmi pěkně zpracované, výpravné a některé lokace jsou opravdu jako z jiného světa. Ano, občas jsou některé dialogy a konání postav mimózní... je to čínský film, s tím se musí počítat. Ale je to škoda, protože výraznou slabinou je stopáž; tentokrát měl dostat střihač zaplaceny i nějaké ty přesčasy. Třeba by v koši skončily aspoň některé z těch slabých dialogů. Osobně si myslím, že by bylo vhodnější rozporcovat film na 4 seriálové epizody. Druhou velmi výraznou slabinou je jazyková bariéra, resp. efekt tiché pošty. Někdo si dal práci a přeložil to do angličtiny a z ní pracně někdo do slovenštiny. Už tady se tou tichou poštou vytratilo mnoho nuancí, některá slova...zůstal jen základ. Jak to vím? Pro svoje potřeby jsem se rozhodl, že si to přeložím do češtiny. U toho jsem provedl nemálo korekcí a speciálně slovosled, který je u podobných příběhů důležitý, jsem skoro celý předělal; uvědomil jsem si, jak moc je slovenština ve slovosledu odlišná. Přesto jsem vnímal, že to není ono, že takto v základu je příběh ochuzen. Google translejtrům to připadá jako malichernost a stačí jim kostra příběhu, aby jim dávalo smysl co sledují. Ale já si čistě intuitivně myslím, že s profi českým překladem, by to byl mnohem zajímavější film, který by si našel podstatně víc diváků. ()

StanislachKo

Boli miesta, keď som uvažoval nad dvomi hviezdami, prípadne aj miesta, keď som mal nutkanie to vypnúť. Našťastie som tak neurobil, lebo práve tie zapadli k záveru dokonale do skladačky. Úžasne premyslený scenár skoro až (a teraz nepreháňam) skoro Nolanovej úrovne. Prerozprávať príbeh by som asi nebol schopný. A k tomu dokonale zmiešané žánre od klasického fantasy cez manga, drsnú akciu so všetkým, čo k tomu patrí, nekompromisné zvraty a na konci aj keď trochu trpké, ale príjemné zahriatie na hrudi. "Neviem, kde si dcérenko, nikdy v živote Ťa neuvidím, ale urobím všetko pre to, aby som Ťa ochránil. Ten príbeh dokončím". ()

iXtr3m3

Veeeľmi vysoká kvalita. Nedám plný počet, pretože kvôli dvom časovým líniám by som si vedel film predstaviť buď dlhší, alebo rozdelený na dve časti. Fantastické audiovizuálne spracovanie, napeckovaná akcia, famózne kostýmy resp. Armor-y, výborná brutalitka s litrami krvi, dráma, fantasy, sci-fi resp. comics? v jednom. Taký mix Nekonečného príbehu, Alicy v krajine zázrakov (ale v spracovaní od McGeeho), Sucker Punchu a neviem čoho všetkého z hier a filmov (Goosebumps, Souls-like-hry). Z tohto sveta by som si toho ešte veľmi rád niečo pozrel. Je jasné, že audiovizuál tu hrá prvé husle a je doslova famózny až epický, ale ten svet, resp. dvojica svetov (reálny ála X-Men?) by stála za poriadne preskúmanie. ()

CaladanChmur

Tohle je snad první čínské fantasy,k kterému nemám žádné výhrady.A to minimum drobných neduhů,je tak malých,že ani všechny dohromady nedokázaly,aby jsem nad svým hodnocením zaváhal.Jestliže je tomu někdo schopný dát jednu hvězdu,tak by si měl zrušit registraci,protože jeho hodnocení nikdy nebude relevantní a ani se o něj nesnaží.Opravdu poctivých 90%. ()

Nathaniell

K tomuhle filmu mám velmi zvláštní vztah. Už jen proto, že se mi nechtělo čekat na české titulky, tak jsem stáhnul anglické a sám je přeložil... Trvalo to přes 20 hodin a stálo to sakra za to... ... Stran filmu: Na svoji stopáž předkládá až neskutečně vysoký počet zajímavých myšlenek propletených do sebe. Epických záběrů zde najdete nespočet, ovšem naštěstí akce není do extrému. Ale je jí dost a užijete si ji naplno. Pár menších příběhových chybiček by se možná našlo, ale nic zásadního, či vyloženě do očí bijícího jsem nenašel... ... A ještě na závěr zamachruju: Jakožto první člověk, který tenhle film viděl s českými titulky musím říct, že pro milovníky asijských filmů je tenhle epos povinnost a ostatní ať se mrknou na upoutávku a uvidí. 5* ()

Solverino

Na můj vkus je to dost chaotické a celkem i nudné, pořád dokola bezradné tápání ve světě neuvěřitelných digitálních triků, kterých je už moc a vytrácí se vlastní imaginace a jde už jenom o pouhou konzumaci obsahu... děkuji, ale tohle mě fakt nebaví. To už rovnou můžou udělat celý film na počítači a vyjde to nastejno. Škoda. ()

Vämpiriüs

Zajímavý a nápaditý film, který si diváka umí udržet. Děj pohodový, nápad solidní a zpracování velmi povedené. Na lepší hodnocení než 3/5 to sice není ale i tak film neurazí. ()

xxmurphyxx

Stále sa rozhodujem medzi naozaj silnými tri a štyri. Je pravda, že dej pôsobí miestami dosť zmätočne, na druhej strane tie dve navzájom sa prelínajúce dejové línie oživujú príbeh a pôsobia originálne, rovnako ako hlavná myšlienka filmu. K čomu naopak ja osobne nemám absolútne žiadne výhrady je technická stránka filmu. Toto je jeden z najkrajších filmov posledných rokov, či už svojou výpravou alebo štylizáciou a efektami. Vidieť naozaj obrovský kus práce a už len pre to by som nedokázal ísť hodnotením nižšie. Na rozdiel od nedávneho The Yinyang Master, rovnako Čínskeho fantasy, ktoré ma nudilo a pôsobilo veľmi lacno a detsky sa toto fantasy nieslo v oveľa dospelejšom duchu a niekoľko násobne kvalitnejšom vizuále. Myslím, že každý kto ma vzťah k fantasy a videohrám by sa mal zastaviť a dať šancu. ()

srolyma

Čínská fantasy. Uřvaná, křiklavě barevná, divná. Jsou tam dvě paralelní linie příběhu – současná a ta vymyšlená. Stejné postavy, stejné osudy. Nezaujalo. ()

Seffi

Z traileru to vypadá jako epický film, ale ve skutečnosti se jedná o dost obyčejný film. Ve světě se vyskytují lidé s různými nadpřirozenými schopnostmi. Jednu takovou schopnost má mladý spisovatel, který svým psaním knihy nevědomky ovlivňuje život určitého člověka v reálném světě, který se rozhodne proti němu zakročit. A to je vlastně celý děj reálného světa. Zbylý fantasy svět zobrazuje pouze text z nedopsané knihy a je tím nejlepším, co film může audiovizuálně nabídnout. Nicméně i tato část mi přišla obsahově slabá, snad jen scény s bojujícím brněním za něco stály. Mi Yang si mohla odpustit ten její výraz, jak kdyby byla ředitelka Zeměkoule. Čína v poslední době točí filmy ve stylu "navrh huj, vespod fuj". Všechno hezké načechrané a obsahově prázdné. 35% ()

tonysawer

Příliš nevím, čím si film vysloužil tak vysoké hodnocení (69% aktuálně). Přirovnal bych ho k tomu brnění z filmu - stále se rozpadá a nedrží pohromadě. ()

Norrek

V podstatě bych se mohl podepsat pod koment uživatele Stanislaus. Neustále jsem ve filmu viděl čínskou variaci Nekonečného příběhu. Reálná linka mohla být ještě drsnější, schopnosti postav nápaditější než jen úsměvný metač golfových míčků. Přítomnost krve a občas drsnějších scén potěšila. Naopak vzezření final bosse bylo poměrně zklamání. Pro mě tak zůstávají top akční scény a vyobrazení červených rytířů. A ta zbroj. Tam zas vskočila na mysl Bartucova zbroj. Celkově slabší tři ()