Percy versus Goliáš

Film, inspirovaný skutečnými událostmi ze soudního procesu z roku 1998, sleduje maloměstského farmáře Percyho Schmeisera, který se postaví velkému konglomerátu poté, co je v úrodě 70letého farmáře objevena geneticky modifikovaná řepka. Když vystoupí proti obchodním praktikám společnosti, uvědomí si, že zastupuje tisíce dalších znevýhodněných farmářů po celém světě, kteří svádějí stejnou bitvu. Najednou se stává nic netušícím lidovým hrdinou v zoufalé válce na ochranu práv zemědělců a světových zásob potravin před tím, co považuje za korporátní chamtivost. (HBO Europe)

Marze

Film mě rozzuřil, rozesmutněl a nechal mě ocenit farmáře, kteří jsou ochotní přes svůj strach dělat to v co věří , nehledě na náklady. Obsazení je pěkné, zápletka není nejzajímavější, nic velkého se nestane, žádné velké okamžiky, ale to stačí. Je to fajn tak jak to je. Je to televizní film a bez sacharidu. Farmářské prostředí bylo zachyceno výborně a kamera vyloženě kouzlí. Agrochemická společnost Monsanto se postupně stává synonymem zla. ()

misterz

Mal som tú česť zoznamiť sa s GMO potravonami a poviem vám, nič extra to teda nie. každý kus síce vyzerá rovnako a zvyčajne nemajú semienka, ale chuťovo to je, ako keby ste pili sto krát prepláchnutý čaj. Hnus. Jediné čo si akotak zachovalo svoju chuť je sladký melón. Z pohľadu boja proti GMO bol Percy určite tou najväčšou ersónov. Čo sa týka filmu, veľa toho zachraňuje Ch. Walken. Príbehu však chýbalo niečo, čo by ho po dramatickej stránke vytiahlo trochu vyššie. Možno rýchlejšie tempo a iná hudba. Lepší priemer. 65/100 ()

Dzeyna

Na můj vkus až moc monotónní. Táhlo se to, jak kdyby to mělo 4 hodiny. Walkena mám sice ráda, ale tady se teda moc nepředvedl. Ostatně jako nikdo. Příběh je utahaný a bez špetky akce. Námět super, ale provedení bohužel špatné. ()

Arsenal83

Percy alebo skôr Percy vs Goliath je o boji farmára, ktorý sa ide súdiť s obrovskou korporáciou Monsanto, ktorá svojimi geneticky modifikovanými organizmami zasahujú do jeho plodín. Film je skutočným príbehom s témou, ktorá zaujíma málokoho z nás a pritom je tak dôležitá. Geneticky modifikované plodiny a pesticídy spôsobujú rakovinu, to je fakt. Dnes sa už o tom široko vie, no v roku 1998 to bola ešte málo známy fakt. Preto boj malého muža proti biliónovému biznisu je skutočne obdivuhodným činom a v tomto spracovaní v osobe Walkena aj perfektne zahraný. Film nie je z hľadiska tempa žiadnym rýchlikom, ale ten boj s chamtivosťou istých nadnárodných spoločností je zobrazený veľmi dobre. Svojim posolstvom pripomína Erin Brockovich, ale tá bola svojou pútavosťou o triedu vyššie. Chýba trochu viac emócií. ()

Lacike

Zaujímavý informatívny film o dôležitej téme, ktorej málokto venuje pozornosť. Boju farmárov proti konglomerátom presadzujúcich GMO semienka. Aj keď v tomto filme to skôr vyzerá, že tie konglomeráty zarábajú hlavne na vydriduškom odškodnom od malých farmárov. Bohužiaľ samotný film pôsobí len ako sfilmovaný článok z wikipédie. Divák sa poučí o probléme o ktorom netušil, ale chýba tomu filmová pútavosť. Príbeh farmára vás nijak nestrhne a ani nechytí za srdiečko. Postavám sa film príliš nevenuje a hlavný hrdina akotak funguje len vďaka Walkenovej charizme. Aj vedľajšie postavy zaujmú len povedomými ksichtami a to je tak všetko. Proste článok z wikipédie s pohyblivými obrázkami. 6/10. ()

M.i.k.e

filmů o tom jak se jedinec pustí do "souboje" s velkou korporací už pár vzniklo a tohle nijak nevybočuje ze zajetých kolejí.Nicméně zpráva kterou přináší by neměla zaniknout a je dobře,že podobné filmy (jakkoliv jsou jen lehce nadprůměrné) vznikají...60% ()

bourec

Znovu hodně velká nuda. Ani sem nedokoukal.10%. smutný, že autor S.W.A.T  a Strážce se vrátil takovouhle ucajdanou blbinou. ()

Johnny.ARN

Prestarnutý Walken bojuje proti korporácií, ktorej údajne ukradol geneticky upravené semiačka a pestoval ich na vlastnom poľu. DObrý film na rozšírenie obzoru, inak z hola nič. 1 z 5 ()

BOURQUE

True-based scenár, aj keď bez nejakých zvláštnych prvkov, má určite potenciál. Nielen kvôli tomu, že téma príbehu by nikomu nemala byť ľahostajnou. Boj malého farmára voči mega agrofirme (menom Monsanto), alebo ako to aj vo filme zaznie, Dávid voči Goliášovi. K tomu, aby film udrel silnejšie, bolo k dispozícii väčšina potrebných ingrediencií: dobrí herci (všetci od hlavných až do vedľajších postáv tu podávajú veľmi solídny výkon), zaujímavý príbeh a priestor pre dobré súdne jednanie. Všetko však zostalo len na úrovni lepšieho TV filmu. Dôvodom nie je iba statický charakter, ktorý zvolil režisér, ale aj to, že záver neudrie dostatočne silne (ani na úrovni TV filmu). P.S.1: Christopher Walken a Christina Ricci – neviem, ako to robíte, ale na váš vek vypadáte mladší. P.S.2: Zach Braff, alias JD, v roli jednoduchého a skromného právnika príjemne prekvapil. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

brumbrum

Nielen velmi osobny, ludsky a hlbavy pribeh, ale i s dopadom priamo na nas, kde by mal i menej chytry obcan vystacit s realitvne nizkym IQ aj EQ - a i tak: citajuc komentare sedmispacov, co sa budia az pri desiatom kible krvi na huk pristavajuceho UFO, nez si znudene vytiahnu pukance a poslu frajerku po pivo, sa nestacim divit, ze dnes uz ani hlboko ludsky pribeh korporatom zruinovaneho statocneho cloveka nestaci na pobavenia plebsu. Historia 200 rokov tvrdo makajucich rolnikov tu konci pribehom 73 rocneho repkoveho dedka, ktory nic ine neriesil, neriesi a ani riesit nebude, len tu svoju repku. A tu kde sa vzal, tu sa vzal, korporat jak svina, s diabolskym cielom zruinovat Jozefa Maka-Repku, aby mali za co po svete sirit svoj geneticky modifikovany shit, ktory nam vo forme jedovatej psenice chceli z krajiny hamburgerozrutov dovazat az do Europy. Nebyt takychto korporatmi deptanych repkovych dedkov, ktorych na stare kolena donutia precestovat svet na osi Canada-India, nejeden z nas by geneteticky zmodifikovane prdel do hliny ovela skor. Ked si predstavim, cim ten chudak prechadzal... - ze ho poslali na sklonku zivota do Indie, zatial co jeho zena padla a lezala sama bezvladna v dome, ze im najprv hrozili 10k$, potom 110k$ a nakoniec 1.2m$ - a oni sa celi vyklepani vzdy nanovo rozhodovali, ci ist dalej alebo zacalovat, normalne mi je zle, v com to zijeme. No ovsem, ovsem, nie kazdy tu vyznamenany filmoznalec si pride na svoje: ziaden sex, ziadne vrtulniky, ziadna masarina - a bez hudby, kde clovek raz nevie, ci mu este bezi pracka s nadobkou na avivaz, alebo je to azda len sprievodny soundtrack konca sveta. Pre mna 4* ()

TOPmoovie

sa divim, ze sa to v amerike dari natocit. lobby so semenami je tam extremna, a zatial sa nehovori pravda, ze to ohrozuje zivot skoro ako atomova bomba . zaciatok znicenia povodnych semien a rastlin + miesanie genetickych s povodnymi. cista katastrofa ()