poster

Simpsonovi: Vánoce u Simpsonových (TV film)

 • USA

  Simpsons Christmas Special, The

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

USA, 1989, 30 min

 • Olík
  *****

  „Jak jste mohl tak krásné dítě pohodit u našeho prahu? - Váš manžel taky není dokonalej! - Jsem vdaná za Ježíše! - A já jsem se oženil se superženou“. Tak takhle nějak to alespoň v naší republice začalo. První seznamovací dvacetiminutovka s trochu chatrnější animací než na jakou jsme zvyklí dnes, ale už se specifickým humorem, který nás doprovází již přes dvacet let. Tenkrát jsem neměl ani tucha do jaké pavučiny neléčitelné závislosti se právě začínám zamotávat.(3.12.2010)

 • MarekT
  *****

  Tak tady vše začalo. Je také vidět, že jsou to počátky - jiná animace, chování postav, styl humoru, který byl ale na svou dobu kontroverzní - taky proto hodnotím pěti hvězdami, ne proto, že to jsou Simpsonovi. Dokázal bych jmenovat klidně i padesát lepších dílů, ale i na tenhle se klidně podívám a pobavím se. Bohužel si ale musím postesknout - škoda jen, že teď po dvaceti letech máme z tohoto seriálu nastavovanou kaši bez nápadu.(18.2.2009)

 • (mOnkey)
  ****

  Co si budeme povídat, Simpsonovi jsou jedním z mála seriálů, které zrají jako víno, čiže s přibývajícími epizodami roste i kvalita (tohle samozřejmě nefunguje donekonečna, láme se to odhadem někdy kolem 12. série). Osobně se mi většina scénářů prvních dvou tří řad zdá až příliš plochá (nerozvětvenost a nevyváženost děje), přesto slouží tato epizoda coby milník "novodobým" animákům a zároveň jako skvělý úvod do jednoho z ... však vy víte čeho.(29.1.2009)

 • Colonist
  ***

  První epizoda slavného seriálu. Všechno je jiné. Humor je jiný, kresba je jiná, český dabing je u mnoha vedlejších postav jiný,... Je to začátek jedné legendy a z nostalgie dávám aspoň tři hvězdičky, protože s klasickými díly ze zlaté éry se toto nemůže srovnávat. V prvních dvou třech sériích mi někdy humor přijde až moc dětský, já osobně Simpsonovi "uznávám" až od dílu "U Ohnivého Vočka" v půlce třetí sezóny. To ale neznamená, že by se v první a druhé řadě nenašly dobré díly. Ale je to jen rozjezd.(6.8.2007)

 • PlayEasy
  ****

  Vůbec první díl tohoto doslova nekonečného kultovního rodiňáku vysílaný v televizi a už nyní tak ultimátně rozjeté ?! Wow! Ale samozřejmě nám tento díl nepřišel nijak extra výjímečný ani kvůli tomu, že dostanou "Spasitele", že byl vysílán a také se odehrává o Vánocích ani kvůli nejvíce originální animaci. Zkrátka je to docela obyčejnej o 10 minut PRODLOUŽENEJ x KRAŤAS. Antonyma v jedné větě o jednom filmu !? A zrovinka něčím lepší a vystrčený kromě wsvého stáří nikterak není.(12.6.2018)

 • - Pilotní díl seriálu. (Kulmon)

 • - Epizoda nezačíná tradičním začátkem - Bartovým psaním trestu na tabuli. (Kulmon)

 • - Díl byl vyroben jako osmý, ale v čase vánoc byl logicky nasazen jako první. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace