Simpsonovi: Vánoce u Simpsonových (TV film)

Simpsons Christmas Special, The

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

USA, 1989, 30 min

Tak tady vše začalo. Je také vidět, že jsou to počátky - jiná animace, chování postav, styl humoru, který byl ale na svou dobu kontroverzní - taky proto hodnotím pěti hvězdami, ne proto, že to jsou Simpsonovi. Dokázal bych jmenovat klidně i padesát lepších dílů, ale i na tenhle se klidně podívám a pobavím se. Bohužel si ale musím postesknout - škoda jen, že teď po dvaceti letech máme z tohoto seriálu nastavovanou kaši bez nápadu.(18.2.2009)

„Jak jste mohl tak krásné dítě pohodit u našeho prahu? - Váš manžel taky není dokonalej! - Jsem vdaná za Ježíše! - A já jsem se oženil se superženou“. Tak takhle nějak to alespoň v naší republice začalo. První seznamovací dvacetiminutovka s trochu chatrnější animací než na jakou jsme zvyklí dnes, ale už se specifickým humorem, který nás doprovází již přes dvacet let. Tenkrát jsem neměl ani tucha do jaké pavučiny neléčitelné závislosti se právě začínám zamotávat.(3.12.2010)

První epizoda slavného seriálu. Všechno je jiné. Humor je jiný, kresba je jiná, český dabing je u mnoha vedlejších postav jiný,... Je to začátek jedné legendy a z nostalgie dávám aspoň tři hvězdičky, protože s klasickými díly ze zlaté éry se toto nemůže srovnávat. V prvních dvou třech sériích mi někdy humor přijde až moc dětský, já osobně Simpsonovi "uznávám" až od dílu "U Ohnivého Vočka" v půlce třetí sezóny. To ale neznamená, že by se v první a druhé řadě nenašly dobré díly. Ale je to jen rozjezd.(6.8.2007)

Vůbec první díl tohoto doslova nekonečného kultovního rodiňáku vysílaný v televizi a už nyní tak ultimátně rozjeté ?! Wow! Ale samozřejmě nám tento díl nepřišel nijak extra výjímečný ani kvůli tomu, že dostanou "Spasitele", že byl vysílán a také se odehrává o Vánocích ani kvůli nejvíce originální animaci. Zkrátka je to docela obyčejnej o 10 minut PRODLOUŽENEJ x KRAŤAS. Antonyma v jedné větě o jednom filmu !? A zrovinka něčím lepší a vystrčený kromě wsvého stáří nikterak není.(12.6.2018)

Simpsony miluju..ale jsem ráda za to,že jsem jako první díl neviděla právě tento.Asi by mě to k obrazovce nepřipoutalo.Sice se na něj příjemně kouká,ale není to skoro vůbec vtipné,nemá to takový šmrnc jako novější díly.Čtyři hvězdičky dávám spíš jen proto,že se mi příčí ohodnotit mé žluté oblíbence hůř:-)(30.3.2011)

• - Pilotní díl seriálu. (Kulmon)

• - Epizoda nezačíná tradičním začátkem - Bartovým psaním trestu na tabuli. (Kulmon)

• - Díl byl vyroben jako osmý, ale v čase vánoc byl logicky nasazen jako první. (Kulmon)