Cravate club

Komedie / Drama

Francie, 2002, 85 min

Fabrice Roger-Lacan (divadelní hra)

Laurent Machuel

Rozpačitý dojem ve mně zanechal tento film. Je postavený na výkonech B a B, kteří se poměrně dobře doplňují, avšak postava, kterou představuje Charles Berling mi připadá až neskutečná, chová se budˇ jako dvanáctiletý puberťák nebo vyšinutý magor. Nenazýval bych to ani filmem o přátelství, protože je to spíše rozbor zvráceného pohledu na přátelství jednoho z protagonistů. Naopak by mě zajímalo, jak by se to vyjímalo na divadle, věřím, že tenhle námět by mě asi více upoutal ve formě divadelní hry. Hodnocení se pohybuje někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami. O to víc mě to mrzí, protože jsem tenhle film dostal jako dárek.(8.5.2009)

• - Cravate club byl natočen podle divadelní hry Fabrice Rogera-Lacana. (claudel)

• - Ve filmu zazní písnička Seňorita, která je výsledkem spolupráce mezi hudebníky Jean-Michelem Jarré a Christophem. (Aurorka)