Buty: Mam jednu ruku dlouhou

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Česko, 1994, 4: min

Pieseň "Mám jednu ruku dlouhou" je v poradí šiesta skladba z druhého radového, štúdiového albumu ostravskej hudobnej skupiny Buty. Album nesie názov "Ppoommaalluu". Vyšiel v roku 1994. Ku songu "Mám jednu ruku dlouhou" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý je zložený zo scén filmu Jana Svěráka Jízda (1994). Je to z toho dôvodu, že spevák Radek Pastrňák si v ňom zahral jednu z hlavných úloh a spolu so svojou kapelou Buty je aj autorom hudby ku tomuto snímku. (MM_Ramone)

corpsy

Občas buď niesu peniažky, kreativita, či len jednoducho stačí zbúchať niečo celé zo scén pre film, z konkrétneho snímku. A občas to stačí. ()

MM_Ramone

Pieseň "Mám jednu ruku dlouhou" je v poradí šiesta skladba z druhého radového, štúdiového albumu ostravskej hudobnej skupiny Buty. Album nesie názov "Ppoommaalluu". Vyšiel v roku 1994 pod značkou vydavateľstva Sony BMG. Ku songu "Mám jednu ruku dlouhou" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý je zložený zo scén filmu Jana Svěráka "Jízda". Je to z toho dôvodu, že spevák Radek Pastrňák si v ňom zahral jednu z hlavných úloh a spolu so svojou kapelou Buty je aj autorom hudby ku tomuto snímku. Film ma nezaujal. Ohodnotil som ho dvoma hviezdičkami a klipu tiež veru viacej nedám. ** ()

• Buty nahrali kvôli filmu Jízda (1994) druhú verziu skladby, ale vo filme sa aj tak objaví tá pôvodná. (Arsenal83)
  • Juraj Čurný uviedol, že pracoval vo vydavateľstve, ktoré predávalo skupinu Buty a ich tvorbu, vrátane tejto pesničky a že predaje boli rádovo v stovkách v Čechách a na Slovensku sa nepredávalo vôbec nič. Ako sa táto pesnička stala hlavným motívom filmu Jízda (1994), predaje stúpli na desaťtisíce. (Arsenal83)