Děj se odehrává začátkem 20. století. Malý Lojzík, kterému blesk zabil matku, žije na statku se svým otcem a starým čeledínem. Drsný svět ho naučil vnímat obrazy, které mu připomínají ztracenou matčinu náruč. Mezi lidmi marně hledá člověka, na kterého by se mohl znovu citově upnout. Oporu a bezpečí nenachází ani u otce, ani u matčiny sestry ani u macechy Rózy, i když ta jako jediná měla s chlapcem soucit na začátku jejich společného soužití. Jediný, kdo s Lojzíkem skutečně sdílí jeho úděl opuštěného mláděte je obyčejné kuře... (oficiální text distributora)

stration

Viděl jsem třikrát a ještě určitě uvidím. Malovaná příroda a na první pohled idylický statek dávají tušit, že štěstí dlouho nevydrží. Nejvíc zaujali Roden a Chramostová....a hudba! ()

salalala

Mně se tedy ten film líbil, knížku jsem ale nečetl. Ten název je tedy dost zavádějící, s melancholií to nic moc společného nemělo, spíš je tu těžká deprese a "schýza". Roden je jako vždy výborný, Kostelka je taky dobrý, Chramostová taky dobrá, ta fakt hraje samé "baby". Geislerová je tu spíš jen do počtu, Cibulkové ta role vyloženě sedla. Líbila se mi ale taky kamera, ta byla fakt fantastická, Český Lev šel asi oprávněně. Bylo to dobře nasnímané, poměrně jistě zrežírované, solidně odehrané a úžasně depresivní. Příběh sice nebyl moc výrazný, ale překvapivě to nenudilo, pro mě 70% ()

Skip

Bylo tam pár opravdu pěkných záběrů, ale jinak je to film skoro podprůměrný. Herecky celkově nic moc a ten kluk fakt jen lezl na nervy a nic jiného, což určitě nebyl Šlejharův záměr. ()

kajas

V rámci povinné četby jsem si vybrala "Kuře melancholik" Josefa Karla Šlejhara, protože jsem tušila, že kniha byla zfilmována a tím pádem budu moci srovnávat. Kniha se mi nelíbila. Čtení bylo pro mne utrpením, všechny ty přechodníky, kdo četl, jistě ví. Navíc jsem nikdy nečetla něco tak drsného a smutného. Jediné, co mohu ve filmu vyzdvihnout, je krásná hudba a herecký výkon Karla Rodena. Co z toho plyne? I přes mnohé změny v příběhu zdařilá filmová adaptace, proto 3*. ()

Vědma

Ten název se k tomuto depresivnímu a hnusnému filmu naprosto nehodí. Je takový roztomilý. Film není hnusný sám o sobě, ale svým tématem a vyzněním. Zrežírovaný a natočený je na český porevoluční film dost dobře. Ale jednu věc nepochopím. Jak může být Vilma Cibulková oceňovaná jako vynikající herečka. Příšerně přehrává. Vždycky. ()

Martin741

Pekny, ale dost smutny film chlapca, ktoremu blesk zabil maminku, a tak nema cloveka, ku ktoremu sa citovo naviaze /a ze ludske emocie maju silu, a ne ze ne/. Macocha ho odmietla, s otcom taktiez nic moc, a tak zdiela svet a jeho bolesti/trapenia len s kuratom. Krasny pribeh, do ktoreho sa podarilo zlakat vsak len Karla Rodena, Vlastu Chramostovu /Spalovac Mrtvol/ a Annu Geislerovu. 69 % ()

gabin(a)

Ježišmarja, to byla depka! Já jsem se z toho nemohla vzpamatovat! Přes vizuální vytříbenost a vynikající herecké výkony už se podruhé tímto filmem drásat nenechám, tím chci říct, že už ho nechci vidět. ()

Flyer

Jeden z nejdepresivnějších filmů, co jsem kdy spatřil. Herci předvání úžasné výkony, zejména pak Vilma Cibulková hraje roli "zlé macechy" naporsto procítěně, až z ní jde chvílemi mráz po zádech. Dále úžasná kamera, perfektní režie a hudba. 5 hvězdiček ale nedám díky až neúnosně depresivnímu dopadu na diváka, kvůli kterému je tento film velice špatně stravitelný. ()

Noviik

Zajímavé vykreslení Šlejharovy knihy, ovšem s knihou bych to radši nesrovnával. Herecké výkony byli na úrovni, Karel Roden podal standardní výkon. Když vypustíte předlohu, tak to stojí za to. ()

dr.fish

Skvělý film po řemeslné stránce, kterému k dokonalosti prostě něco chybí. Při premiéře zklamání, po druhém shlédnutí jsem docenil na 80%. Ta kamera je prostě nádherná. ()

Jazzzz

Tak tohle je doopravdy humus. Nesnáším věci kruté, protože si myslím, že jich je ve světě tolik, že už nepotřebujeme další. I když se říká, že před problémy dnešního světa a před jeho krutostí utíkáme, ale nikdo se nevyhne obrázku zmrzačeného ditěte z východu, které si šláplo na minu, v novinách nebo v televizy. Všude kolem nás vidíme kolem krutost, neštěstí. Prostě všechno to nejhorší a ještě k tomu koukat na filmy tohoto typu? Samozřejmě co je na tom, že někdo podřeže kozu, nebo že káně sežere pár kuřátek, ale když se na to všechno podíváte během filmu očima malého nechápajícího ditěte, stane se z toho věc ukrutnější než jsou filmu válečné. Když jsem se na tento film díval poprvé, nevydržel jsem to a musel jsem ho vypnout, ale dokážu pochopit, že věci které zde já kritizuji může jiný divák chválit. Podle mě nejde u filmu jen o herecké výkony, ale jde o film jako celek a myslím si že takovéto filmy nejsou za potřebí. ()

Endyis

Dobře natočený syrový a depresivní film, ježn už to možná svou syrovostí malinko přehání, ale koukalo se na to dobře, i ty herecké výkony byly velmi solidní. 80% ()

hanagi

Neprávem málo známý film. Vladimír Körner umí napsat scénář a herecké obsazení nemá chybu. Jaroslav Brabec je asi přece jen lepší za kamerou než v roli režiséra, ale výtvarné ladění a atmosféru si dokonale ohlídal. Pro mě velice milé překvapení. ()

lucascus

Silný příběh a především pak silnější záběry kamery, celé prosvětlené sluncem a zároveň podzimní úrodou, čekající na žniva. Perfektní herecké výkony, zvláště luxusní je Cibulková. Vztah mezi kuřetem a Lojzíkem je pak odzbrojující. Musím si přečíst Šlejharovu předlohu. ()

Právnička

Jedna hvězdička jen kvůli dobrým hereckým výkonům hlavních představitelů. Jinak je to nudný, depresivní a rádoby psychologický film. ()

Autogram

So smrťou blízkeho sa každý musi vyrovnať po svojom, ale malý chlapec v zlej spoločnosti má obmedzené možnosti. Ako najbližšieho tvora si zvolí kura a to asi nie je celkom v poriadku. Depresia z filmu preteká, a keď si tu prečitam, ako to má skončiť, tak na to strácam silu. –––– Za matičku ani slzičku, ale za kuřeta šílí. –––– Takový chlap nevydrží dlouho bez ženský. Jinak ho skolí chlast. ()

jatamansi

Jestlipak dnes ještě někdo ví, co to znamená, když zvony přiletěla z Říma? Geislerová téměř vede můj žebříček nejneoblíbenějších hereček, ale uznávám, tady je dobrá. Podobně jsem na tom s Rodenem. Ale jeho herecké kvality jsou na rozdíl od ní nesporné. Blesky přicházejí zčistajasna. A zvláštní příležitosti někdy vůbec nenastanou. Je větší bolest ze ztráty matky nebo kuřat? S divokým vstupem Vilmy Cibulkové se rodinná romantika mění v drama. Živočišná Cibulková a hlavně neokoukaná Vlasta Chramostová udávají vývoji hlavní tón. Malý Lojzík pak je zcela obdivuhodný. V epizodních rolích hvězdy, které drží děj nad vodou, spolehlivý Kostelka, Huba – muž tisíce tváří i hereckých výkonů. Jen mi na konci filmu chybělo ono americké „při natáčení tohoto filmu nezahynulo žádné zvíře…“ Jak to tedy bylo s kuřetem? ()

Zemřela herečka Vlasta Chramostová

Zemřela herečka Vlasta Chramostová

06.10.2019

Zemřel herec Lubomír Kostelka

Zemřel herec Lubomír Kostelka

28.11.2018

Ve věku 91 let zemřel známý herec Lubomír Kostelka (Což takhle dát si špenát, Dívka na koštěti). O jeho úmrtí poprvé informoval server Blesk. Přestože ve své kariéře neměl mnoho zásadních rolí, byl… (více)