Pějme píseň dohola

Let's All Sing Around

Komedie

Československo, 1990, 103 min

...a blesk k tomu nechcete? Zeptala se mě paní v trafice v Proseči, když jsem to dvd kupoval. Podíval jsem se na ni pohledem, že ji určitě přešlo do konce života nějaké takové otázky svým zákazníkům pokládat. 1) geniálně načasované vydání, prvních 14 dní v červenci vždycky jezdím na 2) pionýrský tábor na Budislav (ano, stále, i v r. 2008), místo, kde se mj. natáčela scéna u rybníka s vrhem koulí a potápějícím se Bobem. 3) Takže jsme si s vedoucíma mohli pustit po večerce tenhle film na pionýrském táboře... Prostě stoprocentní zážitek. Zaujalo mě, že Bob mívá stejné hlášky jako my... Nástup na odpolední zaměstnání!!! Mimojiné, film s nejapokalyptičtějším koncem, jaký jsem kdy viděl!!!(1.11.2006)

Přiznám se, film jsem viděl teprve nedávno a přišel jsem evidentně o mnoho. V podobném druhu humoru ale u mě vede spíše Vorlův Kouř. Nicméně i zde jsem se královsky bavil a svalouš Bob se stal mým novým hereckým idolem (vodu..., vodu...., vodu...). Kdo kdy zažil pionýrské tábory, musel mít z filmu dvojnásobný zážitek, vykresleno vše zcela přesně. Co ve filmu vypadá absurdní, bylo takové ve skutečnosti. Holt taková byla doba.(23.9.2008)

"Až přijde mor, budu tu ještě... až přijde chorela, budu tu ještě... až přijdou kobylky, co všechno sežerou, budu tu ještě... jsem totiž dřevěný kašpárek Matěje Kopeckého a všechny vás, milé děti, přežiju CHA CHA CHA CHA CHÁ!" - naprosto neprávem opomíjený kult naší rané postkomunistické filmové tvorby(23.1.2007)

"Soudruhu, on mi to ošahal? - Co ti ošahal? - No co asi, čevabčiči. " Skvělá partička, sporťák já-bych-si-radši-zaposiloval Bob, ožrala jsem-tak-osamělej Bušek, zakomplexovanej já-jsem-taky-musel Saďour, hloupá já-to-nechápu-jakej-to-má-smysl Margot a samozřejmě ubožák jsi-ještě-dítě-nebudu-se-o-tom-bavit Ondra (a taky sviňák půjčil-jsem-si-tvoje-primeros-asi-už-je-nebudeš-potřebovat Ondra). Parádní a pro mě nepochopitelně nedoceněná komedie. Kdo jezdil na tábory docení zcela určitě! Ty postavy jsou totiž hrozně opravdový, snad na každym táboře byly tyhlecty typy =). "Máš rád zvířátka? A jaký? Já mám ráda koně." (90%)(28.12.2014)

• Autogram

Pioniersky tábor s celou svojou atmosférou. Menšie deti, väčšie deti a dospelé deti, až ťažko povedať, pre koho ten tábor vlastne je určený. Niektoré pasáže sú neuveriteľne dlhé, ako ten celodenný turistický výlet, asi to bola prehnaná snaha vtiahnuť diváka. Najlepšou scénou je určite detská prísaha. Aňa sa tu ešte veľmi neprejavila, len získala na záver šmrncový účes. Umelé herecké prejavy u dospelých boli asi zámerom, ale aj tak boli veľmi otravné. –––– Vo co de? – Vo svlíkání jim de... –––– Já dávám čestný pionýrský na svůj šátek i odznak, že přijedu.(20.11.2015)

• - Píseň, kterou zpívá Bob u táborového ohně, se jmenuje "Tramp" a v originále ji nazpívali Brontosauři (resp. Jan Nedvěd). (mi-ib)

• - Scénárista Jan Hřebejk vzpomínal, že když se na Pějme píseň dohola vydal poprvé do kina, prodavač lístků film zkritizoval a snažil se Hřebejka od nákupu lístku odradit. (Šéfik)

• - Role správce Čady byla nabídnuta komikovi Jiřímu Šaškovi, jenž ji vzápětí přijal, čímž udělal oběma scénáristům obrovskou radost. Pro Hřebejka s Jarchovským byl Šašek legenda, přestože kvůli své politické nespolehlivosti v době totality, v níž Šašek prožil drtivou většinu svého života, prakticky neúčinkoval v televizi ani ve filmu a málokdo si jej tak pamatuje. (Šéfik)