• Honzíno

Tohle je prostě špatné. Neskutečné plýtvání hudbou, totální zvuková přeplácanost. Na place se buď ječí, řve nebo bulí a do toho hraje ochrestrální odprovod úderně vystavěné hudební bariéry. Už jenom pro tuhle zprasenou zvukovou stránku jsem to začal nenávidět. Umělé gradování komplexního vyznění každých třicet vteřin nemůže vydržet dvě hodiny. Do toho pan Zdeněk Troška nemá prostě režisérský styl mně blízký. Pokud tedy nějaký má - asi ano - , tak se mi prostě nelíbí. V pohádkách se dá leccos překousnout.. ale v tomto propadáku.. hraje pro jednu hvězdu jen to, že to vizuálně hezky vypadá.(30.12.2008)

• ajuska

Pokus o velkou kostýmní podívanou, ze kterého mi utkvělo jen to, že tam neustále stojí někdo ve větru na skále, že postavy byly průhledné jak sklo, že to obsahovalo typické klišé, kdy ten na pohled hodný a sladký synáček byl pěknej hajzl a z černé ovce rodiny se "nečekaně" vyklubal hrdina a především, že to byla velká nuda.(15.1.2006)

• monolog

upřímně řečeno, tenhle žánr mám docela rád. ale tenhle film ne. vlastně ani toho režiséra (kterej podle mě kromě slunce seno... nenatočil nic kloudnýho), vlastně ani hlavní hrdiny nemusím. a scénář se mi taky nelíbil. tak za co já vlastně ty dvě hvězdy chci dát? asi za to, že takhle utápět svou kariéru a peníze jsem už dlouho neviděl. Možná ještě Vít Olmer a Jaroslav Soukup jsou na tom podobně. ale víte vy co? jelikož nezávidím a jsem přející osoba, tak jim to všem přeju. ;)(30.12.2005)

• woody

Zdeněk tady překonává svůj zatím nejdelší záběr z Princezny ze mlejna, kde jsme 4 minuty ve statickém záběru beze střihu sledovali světýlko, jak naráží do různých předmětů.Už kvůli tomu by jste měli tento film zhlédnout.PS: Pomeje, kdy zaplatíš ty milionové dluhy, kvůli kterým tě zažalovalo už několik věřitělů?Jsem myslel, že Kameňáci ti vynesli tolik, že všechno zaplatíš ... Ho Ho Ho!(20.11.2005)

• Aleee89

Tak nejprve jsem si myslela, že tohle bude další Troškova kravina a Troškův omyl s pokusem něco kvalitního natočit dohromady. Nebyla to tak úplně pravda. Zprvu jsem měla film puštěný pouze jako kulisu ke čtení, sem tam se koukla a fakt to bylo opravdu strašné. Věřím, že knížka může být hezká, ale ve filmu mě tak hodinu a 3/4 film děsně nudil a příběh mě nezaujal vůbec. Jenže ke konci, kdy se schylovalo k rozuzlení, to trochu nabralo grády a vylepšilo předtím u mě dost mizernou reputaci. Takže asi za tohle jediné zvedám hodnocení, protože posledních 20 minut se na to dalo dívat. Leze mi krkem herecké obsazení. Buď u Trošky nikdo jiný hrát nechce, nebo on nechce jiné, protože ty samé herce vidíme pořád, je to nuda a navíc nejsou nijak kvalitní. Třeba ta hrozná Morávková. Ale neseděl mi nikdo a herecké výkony byly slabě průměrné. Prostě tenhle pokus na historický film se nevyvedl. Troška už není ve formě, jeho filmy jsou hrozné, sláva Slunce seno... je fuč. Kdyby se to pokusil natočit někdo jiný, třeba by to bylo lepší, ale takhle ne... Jo a plus jsou ještě kostýmy a docela pěkné prostředí...toť vše.(27.6.2013)

• - Filmování probíhalo ve Vranově n. Dyjí, klášteře Chotětov, zámku Hrádek u Nechanic, zámku Jaroměřice n. Rokytnou. Mezi místa natáčení patří i zámek Velké Březno, zámek Jaroslavice a rozhledna Krásenský vrch. (M.B)

• - Producent filmu Jiří Pomeje (Filip de Mornay) byl za poškození Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie tím, že práva na něj, která měla fondu po nesplacení půjčky na jeho vznik připadnout, přenechal jiné firmě, odsouzen nejdříve na deset měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na jeden rok, později na osmnáct měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na tři roky. Nově však nemusel zaplatit vzniklou škodu ve výši 617 000 Kč. (JoranProvenzano)

• - Emília Vášáryová sice ovládá češtinu, avšak se slovenským akcentem, který byl pro tento film nevhodný. Proto její postavu při postsynchronech nadabovala Dana Syslová. (funhouse)