• cherita
  *

  Špatné. A to říkám jako někdo, komu se Körnerové předloha opravdu líbila. Její filmové zpracování mohlo vypadat úplně jinak a lépe, jenže Zdeněk Troška za a) vůbec nechápe, že i tak pokleslý žánr jako je červená knihovna se dá dělat vkusně a za b) pravděpodobně žádnou historickou harlequinku v životě neviděl a Andělskou tvář natočil tak, jak si zřejmě on sám představuje, že by takový film měl vypadat, takže výsledkem je další troškovská trapně upocená pohádka, která se od těch ostatních liší jen tím, že mají všechny postavy francouzská jména a Kuklová se tam ukáže nahoře bez. Konečný dojem nezlepšuje ani hudba, která je velkolepá, ale ne působivá, ani příšerné kostýmy, která přidávají všem herečkám alespoň deset kilo. Za jiných okolností by takovou slátaninu mohli zachránit dobří herci, ale to by tam nejdřív nějací museli být. Že je Pomeje tragéd, to víme všichni, a Kuklová je sice pořád kočka, ale její herecký výkon je jak z Pytlákovy schovanky. Jednu hvězdičku přičtu za své každoroční nutkání zasednout k televizi vždy, když Andělskou tvář dávají, abych zjistila, jestli mi třeba od minula nezměknul mozek a nezačne se mi to líbit. Zatím se to nestalo…(10.7.2011)

 • Derek
  odpad!

  ja som sa rehotal uz na zaciatku pri poziari klastora a potom to komedialne tempo pokracovalo kazdou ubiehajucou minutou, treba vypichnem scenu ked pomeje murmurom hovori kuklovej "odejdete z tohoto domu, dokud mate cas, odejdete jestli chcete zustat ziva a zdrava a uz se sem nikdy nevracejte" naco zmizne zo sceny. no snazte sa pri tom nesmiat! a to by som mohol povedat o kazdej vete ktoru tu ktokolvek prenesie. aha, to malo byt teda drama a nie komedia, uff takze hodnotenie je jasne. ale ako vypln pre drahe kostymove porno (ala pirates) by to bolo celkom dobre...(7.3.2008)

 • Lima
  **

  Na jedné straně solidní kamera, hudba a kostýmy, na straně druhé notně připitomělý scenář. Nemám nic proti červené knihovně, pokud je dobře natočena a nenudí (např. série o Angelice).Jenže celý film se nesnesitelně vleče a měl jsem co dělat, abych tu nudu nějak vydržel. Pomyslnou třešničkou na dortu je (ne)herectví Jiřího Pomeje, který svůj part herecky silně nezvládl. Jeho snaha o drsňácký hlas a pobíhání v rozepnuté košili z něho měla zřejmě udělat nový sexuální symbol, ovšem zůstalo jenom u snahy a Pomeje působí neuvěřitelně trapně. Je jasné, že film musel stát spoustu peněz a určitě se proto počítalo s velkou diváckou odezvou. Ta se naštěstí nedostavila, ale tvůrci nemusí smutnit. Vždyť tu máme naší milovanou TV Novu, ta po tomhle braku hrábne všemi deseti (i proto, že se na ní finančně podílela).(4.1.2003)

 • Vercinix
  ****

  Nemohu si pomoci, ale z nějakého záhadného důvodu se mi tento snímek prostě líbí! Kdekoli jsem pronesl byť jen název tohoto filmu, tak jsem slyšel ODPAD ODPAD ODPAD! Trošku nesnáším ( a to z duše) a považuji ho za plznitele mého milovaného českého filmu! Ale co naplat!? Když se mi líbí, tak se mi líbí a nemohu tudíž dát špatné hodnocení jen proto, že bych měl držet basu s ostatními uživateli! PS: možná se mi líbí kvůli Blažkovi, jelikož on mi je stejně záhadně sympatický jako tento film!(16.9.2008)

 • sinp
  **

  Další pokus o vymanění se z okov u nás zaběhnutých žánrů dopadl dostatečně, bereme-li v potaz, že se jedná o vstup na neznámou půdu. Co zamrzelo hodně lidí byly tržby, které prokázali, že na podobný projekt ještě nemáme finančně. Ona návratnost je v našich poměrech stěží pravděpodobná, ale výtečná výtvarná a kostýmní stránka zachrańuje mnohé. Zachraňuje nehorázně trapně předvídatelný scénář a úsměv vyvolávající kreace některých "herců". Celkový ortel záleží na úhlu pohledu - jako středoevropský pokus bych si nestěžoval, ale v porovnání s promakanějšími zástupci žánru odjinud až zoufale slabé...(22.9.2005)

 • - Předlohou filmu byl román od Hany Marie Körnerové. (HappySmile)

 • - Rvačka mezi Raoulem (Filip Blažek) a Filipem (Jiří Pomeje) se objevila v televizi v Troškově filmu Kameňák 2 (2004). (fiLLthe3DD)

 • - Jaroslav Brabec získal Českého lva za Kameru. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace