Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

(více)

Recenze (356)

Ricky_CZ odpad!

všechny recenze uživatele

Už chápu, že Pomejeho prostě lidi nemůžou mít rádi. Tohle bylo opravdu pro silné žaludky. Tohle byly orgie plné nevkusu, neschopnosti a demence. Troška se vyznamenává na plné čáře a měl by s Jiřím omezit zasněné večery u krbu, protože jinak tohle vzniknout nemohlo...A viděl jsem to doopravdy celé, jen abych si byl jistý, že tomu nedám ani hvězdu za Míšu Kuklovou, která pořád působí sexy...Ale tady ne, tady nic kladného není.. ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Tak tohle se Troškovi nepovedlo. Škoda. Svůj podíl na tom má samozřejmě i producent Jiří Pomeje, který nadělal miliónové dluhy a teď ze sebe dělá málem oběť. V každé jiné civilizované zemi by už dávno seděl a domů chodil kanálama. U nás je to ale mediální hvězda. Jak ubohé, jak pravdivé. Ale Míša Kuklová za to nemůže a kvůli ní dávám alespoň 2*. ()

Reklama

higuain 

všechny recenze uživatele

Zpočátku to díky hudbě a viditelně štědrému rozpočtu nevypadá tak zle, nicméně solidní úvod je asi to jediné, co lze na tomto filmu chválit. Po něm se totiž Andělská tvář velmi záhy přepne do nechtěné tragikomedie, ve které mizerný scénář vzbuzuje pousmání a Troškova bezradná režie lítost. Zdaleka nejtragičtější součástí filmu je však Jiří Pomeje, jehož herecký výkon se slovy snad ani nedá popsat, to se prostě musí vidět. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Nemusíte se bát, drahá Charlotto !! Je to neškodný blázen.." A to jako kdo ?? Zdeněk Troška, který si splnil svůj sen, když mohl konečně vecpat své milované baroko plné velkolepých kostýmů do rámce jiného žánru než pohádkového ?? Nebo Jiří Pomeje, který se znovu bezezbytku ztrapnil svým dalším marným a drah(n)ým pokusem přesvědčit diváka o svém herectví ?? To už by spíš jeden uvěřil Janu Přeučilovi, že si nechal udělat pro tuhle roli fešácké dredy..;) Zlatá, vole, Angelika, chce se jednomu říct, když s utrpením sleduje, jak Troška znovu tupě mrhá řemeslným nadáním svým i většiny ostatních v nováckém veleprojektu se scénářem tak tragickým, až má jeden navíc se všemi těmi Raouly pocit, že sleduje jihoamerickou telenovelu bizarně přesazenou na velké plátno.. Co je to platné, že Filip Blažek znovu hraje jako o život v bohužel tradičně obludně napsané roli ?? Když pronáší všechny ty zvěrské repliky, jeden musí kroutit hlavou jako na kolotoči, a ptát se sám sebe, proč tolik mrhá svým talentem.. A tak baví snad jen výborný Marek Vašut.. Dramaturga ukřižovat a raději zapomenout na příšerný snímek bez kouska nadhledu, jehož ani navýsost skvostná, byť nakonec vlastně smysluzbavená, kamera Českým lvem oceněného Jaroslava Brabce nedokáže učinit snesitelnějším.. Nicméně já se chvílemi i bavil, když jsem si místo těch Pomejí raději představoval Van Damma.. Hádejte proč..;) Co však jednoho musí znechutit ještě víc, když tolik kvalitního řemesla a peněz znovu přišlo v rukou Trošky s Pomejem vniveč, je jednoznačně zpráva, že Troška jednal s Rusy o koprodukci na zamýšleném sequelu, u něhož by navíc v případě trilogistického troškaře rozhodně nezůstalo.. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Kostýmní romantické drama, které je velmi solidně nasnímáno, vypráví příběh o chudé dívce, která je mezi dvěma bratry, ale příznivý dojem velmi kazí nevhodné herecké obsazení. Zdeněk Troška sáhl po kousku z červené knihovny a sáhl poměrně vedle. Film se totiž svým pojetím blíží parodii, a to on určitě neměl v úmyslu. Technická stránka filmu ovšem na velmi vysoké úrovni. 60% ()

Galerie (4)

Zajímavosti (17)

  • Rvačka mezi Raoulem (Filip Blažek) a Filipem (Jiří Pomeje) se objevila v televizi v Troškově filmu Kameňák 2 (2004). (fiLLthe3DD)
  • Režisér Zdeněk Troška si při točení na Kanárských ostrovech zlomil malíček, když spadl ve spánku z postele. (M.B)
  • Producent filmu Jiří Pomeje (Filip de Mornay) byl za poškození Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie tím, že práva na něj, která měla fondu po nesplacení půjčky na jeho vznik připadnout, přenechal jiné firmě, odsouzen nejdříve na deset měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na jeden rok, později na osmnáct měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na tři roky. Nově však nemusel zaplatit vzniklou škodu ve výši 617 000 Kč. (JoranProvenzano)

Související novinky

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje

26.02.2019

Ve věku 54 let zemřel český herec a producent Jiří Pomeje. Příčinou smrti byla rakovina. Absolvent DAMU, který založil společnost Fronda film, byl asi nejznámější díky své práci na filmech Princezna… (více)

Reklama

Reklama