• starbrejkr

A jéje, Troška se pokusil natočit něco vážnýho...ten film se ale tak nevěrohodný a umělý, že ve výsledku jako celek působí jako žánr, který mu jde nejlépe - trapná komedie. Plus vidím jen v pěkných extreriérech, pěkné finty s Krásenskou rozhlednou (kdo tam byl, ví o čem mluvím) a ano, taky v tom jednom záběr na Michaelu Kuklovou, to se kouká pěkně:-)))(25.3.2008)

• zette

Tak to byl zase filmovy zazitek toto... Pochvalit lze snad jen tech par kostymu ve filmu a hudbu. Velice pitomoucky a strohy scenar, kycovita kamera ( zapad-vychod slunce nad morem a strih na zamek v mlze, fakt bomba ), pitome sepsane dialogy a spatne herecke vykony vsech zucastnenych ( snad s vyjimkou Blazka a Vasuta ). Nikdy ale asi nezapomenu na herecky vykon Jiriho Pomeje, kdo nevidel neuveri-uplne z jine planety:-))!(25.10.2008)

• Tommassi3

"Nemusíte se bát, drahá Charlotto !! Je to neškodný blázen.." A to jako kdo ?? Zdeněk Troška, který si splnil svůj sen, když mohl konečně vecpat své milované baroko plné velkolepých kostýmů do rámce jiného žánru než pohádkového ?? Nebo Jiří Pomeje, který se znovu bezezbytku ztrapnil svým dalším marným a drah(n)ým pokusem přesvědčit diváka o svém herectví ?? To už by spíš jeden uvěřil Janu Přeučilovi, že si nechal udělat pro tuhle roli fešácké dredy..;) Zlatá, vole, Angelika, chce se jednomu říct, když s utrpením sleduje, jak Troška znovu tupě mrhá řemeslným nadáním svým i většiny ostatních v nováckém veleprojektu se scénářem tak tragickým, až má jeden navíc se všemi těmi Raouly pocit, že sleduje jihoamerickou telenovelu bizarně přesazenou na velké plátno.. Co je to platné, že Filip Blažek znovu hraje jako o život v bohužel tradičně obludně napsané roli ?? Když pronáší všechny ty zvěrské repliky, jeden musí kroutit hlavou jako na kolotoči, a ptát se sám sebe, proč tolik mrhá svým talentem.. A tak baví snad jen výborný Marek Vašut.. Dramaturga ukřižovat a raději zapomenout na příšerný snímek bez kouska nadhledu, jehož ani navýsost skvostná, byť nakonec vlastně smysluzbavená, kamera Českým lvem oceněného Jaroslava Brabce nedokáže učinit snesitelnějším.. Nicméně já se chvílemi i bavil, když jsem si místo těch Pomejí raději představoval Van Damma.. Hádejte proč..;) Co však jednoho musí znechutit ještě víc, když tolik kvalitního řemesla a peněz znovu přišlo v rukou Trošky s Pomejem vniveč, je jednoznačně zpráva, že Troška jednal s Rusy o koprodukci na zamýšleném sequelu, u něhož by navíc v případě trilogistického troškaře rozhodně nezůstalo..(20.9.2015)

No já nevím jak vy, ale já jsem na velkou herečku Michaelu Kuklovou tak trochu alergická... je to český film a my prostě neumíme dělat romantický filmy... tohle umějí opravdu jen američani a věřím, že kdyby do rukou vzali tento nápad byl by to opravdu kasovní trhák... bohužel to trochu zklouzlo do trapnosti a neubránilo se to ani frázemi jako přečtenými z knihy... fuj... 3* jen za Jiřího Pomeje, který tu byl opravdu kouzelný.(12.8.2009)

• Ricky_CZ

Už chápu, že Pomejeho prostě lidi nemůžou mít rádi. Tohle bylo opravdu pro silné žaludky. Tohle byly orgie plné nevkusu, neschopnosti a demence. Troška se vyznamenává na plné čáře a měl by s Jiřím omezit zasněné večery u krbu, protože jinak tohle vzniknout nemohlo...A viděl jsem to doopravdy celé, jen abych si byl jistý, že tomu nedám ani hvězdu za Míšu Kuklovou, která pořád působí sexy...Ale tady ne, tady nic kladného není..(30.12.2008)

• - Rvačka mezi Raoulem (Filip Blažek) a Filipem (Jiří Pomeje) se objevila v televizi v Troškově filmu Kameňák 2 (2004). (fiLLthe3DD)

• - Jaroslav Brabec získal Českého lva za Kameru. (M.B)

• - Předlohou filmu byl román od Hany Marie Körnerové. (HappySmile)