• k212
  **

  Děj - na nic, otřepané, hloupé... Nicméně práci Jaroslava Brabce za kamerou nelze než neocenit. Jasně a prostě to vyjádřil můj bratr: Ten film vypadá jako by ani nebyl českej! A právě za tím stojí ta úžasně nasnímaná krajina a barevnost, což ještě více umocňuje širokoúhlý formát. Takže po formální a technické stránce (a musím k tomu připočíst i výbornou hudba od Petra Maláska, zajímavé kostýmy a překvapivě dobrý zvuk) je ten film na naše poměry dost dobrý. A jistě je průhledně poplatný velkoformátovým romancím. Avšak co naprosto selhává je už zmíněný scenář a okoukané obličeje starých známých pana Trošky, která nemají co hrát a některé i neumí.(26.6.2003)

 • Jeanne
  **

  Musí se uznat, že barevnost většiny scén je úžasná, zápletka snaživá a ...a to bude všechno. Ne, ještě hudba se hodí, ale to už je opravdu všechno. Kostýmy, zvláště některé jsou dost děsné, dialogy profláknutých herců v režii Zdeňka Trošky nezapřou své původce. A vlastní příběh? Co se dá dělat, autorka se držela zásad úspěšných historických románů tak moc, že s ničím novým buď nepřišla, a když už přišla (s uznávám - nečekaným závěrem), tak to zase přehnala. Třeba Přeučilova postava nemá "chybu" včetně svých výroků je to naklonovaný arcibiskup Toulouský z Angelika, markýza andělů (myslím film)! Kombinace všech nestejnorodných exteriérů a interiérů je taky dost bizarní. Nicméně snaha se cení, tento kalsický žánr historických romantických filmů už se moc nerodí.(5.1.2004)

 • AlchENEMY
  ****

  Nevím co se komu na tomhle filmu nelíbí. Jsem toho názoru, že i když je to trochu kopírka, je to super český drama. Rozhodně je to napínavý a tajemný a o atmosféru zde není nouze. Možná, že to ůsobí kýčovitě, protože tam hrají češi, od kterých se tohle prostě nečeká a takovejhle žánr k nim nesedí, ale když se od toho člověk odprostí. Navíc je zde super ztvárnění zlého a hodného bratra, andělská tvář a tajemn zloun. Na to, že je to českej film, se velice povedl a řadím ho k těm lepším :)(9.12.2008)

 • Mi Nü-Chai
  *

  Chystala jsem se zrovna přepnout na DVD, když mě zaujal groteskní dialog, příslib slušné porce nechtěného humoru „Vy jste anděl.“ – „Ale já nejsem anděl, jsem jen obyčejná dívka a navíc chudá.“ Nicméně, tak zábavné, abych vydržela do konce, to nebylo. Kromě oněch nechtěných vtipů obsahuje Andělská tvář ještě pár positiv; jsou tu hezké kostýmy a záběry a docela pohledná hlavní hrdinka…no a to je tak všechno. Děj (on to není ani děj jako spíš několik špatně poslepovaných situačních výstupů) je debilní a herci vesměs strašní - nevím, zda vinou svou nebo režisérovou. Zejména v pomyjích se rochnící parodie na rozervaného romantika s tváří jihočeského burana je vážně nedostižná.(20.6.2011)

 • MaedhRos
  ***

  Celkem ucházející, byť poněkud nemastná, neslaná podívaná. Pomeje by sice za svoji parodii na temného romantického hrdinu měl být brutálně a bez umrtvení vykastrován (a hned poté brutálně umrtven), ale kostýmy jsou pěkné, pokoukání je to vesměs líbivé a tak vůbec. Tři hvězdičky jsem dala už i zbytečnějším počinům. Tenhle film, jakkoli je blboučký, aspoň v rámci současné české tvorby nějak žánrově vybočil ze zajetých kolejí - a ačkoli snaha není koksovatelná, přece jen se musí ocenit.(23.12.2003)

 • - První scény se točily 5. října 2001. (M.B)

 • - Producent filmu Jiří Pomeje (Filip de Mornay) byl za poškození Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie tím, že práva na něj, která měla fondu po nesplacení půjčky na jeho vznik připadnout, přenechal jiné firmě, odsouzen nejdříve na deset měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na jeden rok, později na osmnáct měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na tři roky. Nově však nemusel zaplatit vzniklou škodu ve výši 617 000 Kč. (JoranProvenzano)

 • - Jiří Pomeje filmu hodně věřil a své manželce tehdy sliboval: „Tenhle film nám změní život! Z tebe udělá světovou hvězdu a já na něm vydělám miliony.“ (Duoscop)