• k212

Děj - na nic, otřepané, hloupé... Nicméně práci Jaroslava Brabce za kamerou nelze než neocenit. Jasně a prostě to vyjádřil můj bratr: Ten film vypadá jako by ani nebyl českej! A právě za tím stojí ta úžasně nasnímaná krajina a barevnost, což ještě více umocňuje širokoúhlý formát. Takže po formální a technické stránce (a musím k tomu připočíst i výbornou hudba od Petra Maláska, zajímavé kostýmy a překvapivě dobrý zvuk) je ten film na naše poměry dost dobrý. A jistě je průhledně poplatný velkoformátovým romancím. Avšak co naprosto selhává je už zmíněný scenář a okoukané obličeje starých známých pana Trošky, která nemají co hrát a některé i neumí.(26.6.2003)

• Jeanne

Musí se uznat, že barevnost většiny scén je úžasná, zápletka snaživá a ...a to bude všechno. Ne, ještě hudba se hodí, ale to už je opravdu všechno. Kostýmy, zvláště některé jsou dost děsné, dialogy profláknutých herců v režii Zdeňka Trošky nezapřou své původce. A vlastní příběh? Co se dá dělat, autorka se držela zásad úspěšných historických románů tak moc, že s ničím novým buď nepřišla, a když už přišla (s uznávám - nečekaným závěrem), tak to zase přehnala. Třeba Přeučilova postava nemá "chybu" včetně svých výroků je to naklonovaný arcibiskup Toulouský z Angelika, markýza andělů (myslím film)! Kombinace všech nestejnorodných exteriérů a interiérů je taky dost bizarní. Nicméně snaha se cení, tento kalsický žánr historických romantických filmů už se moc nerodí.(5.1.2004)

Nevím co se komu na tomhle filmu nelíbí. Jsem toho názoru, že i když je to trochu kopírka, je to super český drama. Rozhodně je to napínavý a tajemný a o atmosféru zde není nouze. Možná, že to ůsobí kýčovitě, protože tam hrají češi, od kterých se tohle prostě nečeká a takovejhle žánr k nim nesedí, ale když se od toho člověk odprostí. Navíc je zde super ztvárnění zlého a hodného bratra, andělská tvář a tajemn zloun. Na to, že je to českej film, se velice povedl a řadím ho k těm lepším :)(9.12.2008)

• Mi Nü-Chai

Chystala jsem se zrovna přepnout na DVD, když mě zaujal groteskní dialog, příslib slušné porce nechtěného humoru „Vy jste anděl.“ – „Ale já nejsem anděl, jsem jen obyčejná dívka a navíc chudá.“ Nicméně, tak zábavné, abych vydržela do konce, to nebylo. Kromě oněch nechtěných vtipů obsahuje Andělská tvář ještě pár positiv; jsou tu hezké kostýmy a záběry a docela pohledná hlavní hrdinka…no a to je tak všechno. Děj (on to není ani děj jako spíš několik špatně poslepovaných situačních výstupů) je debilní a herci vesměs strašní - nevím, zda vinou svou nebo režisérovou. Zejména v pomyjích se rochnící parodie na rozervaného romantika s tváří jihočeského burana je vážně nedostižná.(20.6.2011)

Celkem ucházející, byť poněkud nemastná, neslaná podívaná. Pomeje by sice za svoji parodii na temného romantického hrdinu měl být brutálně a bez umrtvení vykastrován (a hned poté brutálně umrtven), ale kostýmy jsou pěkné, pokoukání je to vesměs líbivé a tak vůbec. Tři hvězdičky jsem dala už i zbytečnějším počinům. Tenhle film, jakkoli je blboučký, aspoň v rámci současné české tvorby nějak žánrově vybočil ze zajetých kolejí - a ačkoli snaha není koksovatelná, přece jen se musí ocenit.(23.12.2003)

• - První scény se točily 5. října 2001. (M.B)

• - Producent filmu Jiří Pomeje (Filip de Mornay) byl za poškození Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie tím, že práva na něj, která měla fondu po nesplacení půjčky na jeho vznik připadnout, přenechal jiné firmě, odsouzen nejdříve na deset měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na jeden rok, později na osmnáct měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na tři roky. Nově však nemusel zaplatit vzniklou škodu ve výši 617 000 Kč. (JoranProvenzano)

• - Jiří Pomeje filmu hodně věřil a své manželce tehdy sliboval: „Tenhle film nám změní život! Z tebe udělá světovou hvězdu a já na něm vydělám miliony.“ (Duoscop)