• Big Bear

Asi budu kamenován, ale mně se to celkem líbilo. Samozřejmě scénář stál za starou belu, ale kostýmy i exteriéry se povedly i přesun Vranova na mořské pobřeží. S Pomejem mám jako hercem odjakživa problém. Podle mně neumí hrát a o barvě jeho hlasu ani nemluvě. Oproti tomu krásná Kuklová se na roli velmi hodila. Neustále kopat Trošku do zadnice se stalo národním sportem. Netvrdím, že je kdo ví jaký řežisér, ale oproti jeho pro masy natočeným Kameňákům je toto přeci jen krapet jiná káva. * *(1.8.2012)

• bartias

Špatný scénář, tím vše začíná. Troškovi jsem nikdy moc nevěřil a teď si to u mě dokonale zpečetil. Jediným dobrým hercem v téhle překombinované srajdě je Marek Vašut. Zhola nic nezachraňuje ani kamera F.A.Brabce a trikové záběry dotvářející romantickou krajinu. V tak velké míře totiž začnou překrásné obrázky brzy lézt na nervy. Ovšem ten scénárista, ten se snad posral v kině.(23.12.2010)

• monolog

upřímně řečeno, tenhle žánr mám docela rád. ale tenhle film ne. vlastně ani toho režiséra (kterej podle mě kromě slunce seno... nenatočil nic kloudnýho), vlastně ani hlavní hrdiny nemusím. a scénář se mi taky nelíbil. tak za co já vlastně ty dvě hvězdy chci dát? asi za to, že takhle utápět svou kariéru a peníze jsem už dlouho neviděl. Možná ještě Vít Olmer a Jaroslav Soukup jsou na tom podobně. ale víte vy co? jelikož nezávidím a jsem přející osoba, tak jim to všem přeju. ;)(30.12.2005)

• MIMIC

V 90-tych rokoch som si občas kupoval istú sériu brakových zošitových romantických románov, tzv. ženských (ženy sú pravdepodobne presvedčené, že muž nie je v stave pochopiť nič romantické) a musím priznať, že napriek stereotypnej štruktúre "dokonalá žena + zámok + strašné tajomstvo + dokonalý muž" mali isté čaro. Ak by som mal sfilmovať čosi také, rozhodne by som sa neuchýlil k tristnému akademickému prepisu, pretože by šlo o nepokrytú adoráciu braku (interpretovať gýč prostredníctvom gýča je natoľko šokujúce, až to má dadaistické rozmery), ale sústredil by som sa na určitý aspekt predlohy, ktorý by som doviedol ad absurdum. Najskôr by som nakrútil hypercrazy komédiu alebo taký slasher horor, že by neostalo "suché" ani jediné políčko filmu. Ale na niečo také by mi nikto nedal ani korunu,však, takže uvažujme ináč. Či už Anjelská tvár je alebo nie je adaptáciou, musí zaujať predovšetkým príbehom. Tento nedosahuje ani priemerných kvalít spomínaných zošitových románov. Pokiaľ je divák ľahostajný k príbehu, ťažko ho upútať výpravou, kostýmami, castingovou perlou či čímkoľvek iným.(26.12.2004)

• stration

Tragédie. Veliká filmová tragédie. Trošku by měli opravdu zliskat. Víte, kolik pěkných věcí by se dalo koupit, kdyby Troška alespoň někdy chtěl udělat filmovým divákům radost a místo filmu by v kině hrála jenom hudba a každýmu, kdo by přišel, by dal stovku? Jiří Pomeje se mi nejvíc líbil, když daboval Van Damma a asi z jeho bývalého hereckého "mistrovství" hodně okoukal. Tak špatně zahranou postavu jsem neviděl ani nepamatuju. Hrozně smutné je vidět fakt dobré herce, jak se perou hlavně se svými postavami a na některých bylo vidět, že by nejradši utekli. Zvláště Josefu Vinklářovi nevěřím, že chtěl soud ukončit tak rychle dle scénáře. Prostě už chtěl utéct! Jednu hvězdu dávám za povedené exteriéry, hudbu a to, že jsem si u toho dvakrát vzpomněl na Bouřlivé výšiny Petera Kosminskyho. Ovšem to je úplně jiná liga...(6.6.2008)

• - Jaroslav Brabec získal Českého lva za Kameru. (M.B)

• - Předlohou filmu byl román od Hany Marie Körnerové. (HappySmile)

• - První scény se točily 5. října 2001. (M.B)