No já nevím jak vy, ale já jsem na velkou herečku Michaelu Kuklovou tak trochu alergická... je to český film a my prostě neumíme dělat romantický filmy... tohle umějí opravdu jen američani a věřím, že kdyby do rukou vzali tento nápad byl by to opravdu kasovní trhák... bohužel to trochu zklouzlo do trapnosti a neubránilo se to ani frázemi jako přečtenými z knihy... fuj... 3* jen za Jiřího Pomeje, který tu byl opravdu kouzelný.(12.8.2009)

• waits

Trochu kycovity a staticky, ale i tak pomerne mily dvacetiminutovy prirodopisny film o Fuerteventure. Ale proc tam, proboha, v zaberu neustale nekdo chodi? A kdo je ten chlapek v cernem obleku, co se ustavicne prochazi v zaberu kamery s tou holkou v satech? Jednou se jim to dokonce vymstilo a ona spadla do vody! A ty zabery na lidi, co veceri, prochazeji se a tak - to jsou mistni? Ale cert to vem, cestovatelskych filmu je ted tolik, ze to vyletnici zkusili trochu jinak. Tihle byli holt u more asi poprve..(29.12.2008)

• zette

Tak to byl zase filmovy zazitek toto... Pochvalit lze snad jen tech par kostymu ve filmu a hudbu. Velice pitomoucky a strohy scenar, kycovita kamera ( zapad-vychod slunce nad morem a strih na zamek v mlze, fakt bomba ), pitome sepsane dialogy a spatne herecke vykony vsech zucastnenych ( snad s vyjimkou Blazka a Vasuta ). Nikdy ale asi nezapomenu na herecky vykon Jiriho Pomeje, kdo nevidel neuveri-uplne z jine planety:-))!(25.10.2008)

• Tommassi3

"Nemusíte se bát, drahá Charlotto !! Je to neškodný blázen.." A to jako kdo ?? Zdeněk Troška, který si splnil svůj sen, když mohl konečně vecpat své milované baroko plné velkolepých kostýmů do rámce jiného žánru než pohádkového ?? Nebo Jiří Pomeje, který se znovu bezezbytku ztrapnil svým dalším marným a drah(n)ým pokusem přesvědčit diváka o svém herectví ?? To už by spíš jeden uvěřil Janu Přeučilovi, že si nechal udělat pro tuhle roli fešácké dredy..;) Zlatá, vole, Angelika, chce se jednomu říct, když s utrpením sleduje, jak Troška znovu tupě mrhá řemeslným nadáním svým i většiny ostatních v nováckém veleprojektu se scénářem tak tragickým, až má jeden navíc se všemi těmi Raouly pocit, že sleduje jihoamerickou telenovelu bizarně přesazenou na velké plátno.. Co je to platné, že Filip Blažek znovu hraje jako o život v bohužel tradičně obludně napsané roli ?? Když pronáší všechny ty zvěrské repliky, jeden musí kroutit hlavou jako na kolotoči, a ptát se sám sebe, proč tolik mrhá svým talentem.. A tak baví snad jen výborný Marek Vašut.. Dramaturga ukřižovat a raději zapomenout na příšerný snímek bez kouska nadhledu, jehož ani navýsost skvostná, byť nakonec vlastně smysluzbavená, kamera Českým lvem oceněného Jaroslava Brabce nedokáže učinit snesitelnějším.. Nicméně já se chvílemi i bavil, když jsem si místo těch Pomejí raději představoval Van Damma.. Hádejte proč..;) Co však jednoho musí znechutit ještě víc, když tolik kvalitního řemesla a peněz znovu přišlo v rukou Trošky s Pomejem vniveč, je jednoznačně zpráva, že Troška jednal s Rusy o koprodukci na zamýšleném sequelu, u něhož by navíc v případě trilogistického troškaře rozhodně nezůstalo..(20.9.2015)

• Shit

Zdeňku proč si to musel udělat, tohle sis mohl odpustit. Na to snad ani nemá cenu koukat, Troška zase hlavní role obsadil svými oblíbenci jako je Kuklová a Morávková, k nim hodil fakt drsnýho manžela Kuklový Jirku Pomaje a tim to úplně zazdil, ten je tam spíš pro srandu, než že by hrál. tenhle pokus zdeňka Trošky o něco jinýho než pohádku nebo komedii se vůbec nevyvedl, tohle naštěstí Troška zatim pochopil a vrátil se ke komediim, i když ne zrovna dobrým(22.9.2005)

• - Emília Vášáryová sice ovládá češtinu, avšak se slovenským akcentem, který byl pro tento film nevhodný. Proto její postavu při postsynchronech nadabovala Dana Syslová. (funhouse)

• - Producent filmu Jiří Pomeje (Filip de Mornay) byl za poškození Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie tím, že práva na něj, která měla fondu po nesplacení půjčky na jeho vznik připadnout, přenechal jiné firmě, odsouzen nejdříve na deset měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na jeden rok, později na osmnáct měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na tři roky. Nově však nemusel zaplatit vzniklou škodu ve výši 617 000 Kč. (JoranProvenzano)

• - Filmování probíhalo ve Vranově n. Dyjí, klášteře Chotětov, zámku Hrádek u Nechanic, zámku Jaroměřice n. Rokytnou. Mezi místa natáčení patří i zámek Velké Březno, zámek Jaroslavice a rozhledna Krásenský vrch. (M.B)