• Chrustyn
  *

  Příšerná historická romance, kde jsou jediným plusem krásné exteriéry. Pomeje na tom zkrachoval ... dobře mu to, je to strašná konina s kvalitou venezuelských telenovel.(8.12.2016)

 • k212
  **

  Děj - na nic, otřepané, hloupé... Nicméně práci Jaroslava Brabce za kamerou nelze než neocenit. Jasně a prostě to vyjádřil můj bratr: Ten film vypadá jako by ani nebyl českej! A právě za tím stojí ta úžasně nasnímaná krajina a barevnost, což ještě více umocňuje širokoúhlý formát. Takže po formální a technické stránce (a musím k tomu připočíst i výbornou hudba od Petra Maláska, zajímavé kostýmy a překvapivě dobrý zvuk) je ten film na naše poměry dost dobrý. A jistě je průhledně poplatný velkoformátovým romancím. Avšak co naprosto selhává je už zmíněný scenář a okoukané obličeje starých známých pana Trošky, která nemají co hrát a některé i neumí.(26.6.2003)

 • igi B.
  *

  Červenou knihovnu vidím rudě, tahle materie však jeví se mi přímo poněkud nahnědlou. Míša Kuklová bývala milá kočička, Jura Pomeje pak přímo junák pompejský, jako herci však oba byli, jsou a na věky věků zůstanou poněkud unylí, byť ksichtěním a všelijakou tou >významovou< mimikou každý po svém nešetří... Přehrávání holt není herectví. U ostatního ansámblu raděj ani nemluvě. To, co stačí na debilně stádní seriály, pitomé televizní inscenace a pofiderní podbízivou filmovou produkci >ze současnosti< , prokáže se ve snaze o historický >velkofilm< býti značně problematickým. Zkrátka a špatně, kde to není, nenaděláš ničeho, že...°-/ . . . Troška je pak troškou větší než malou důkazem, kam řemeslně zjevně talentovaného tvůrce zavede ztráta tváře, přízemní lidská chamtivost, povrchnost, nesoudnost a snaha o mamon za každou cenu. Smutné. Hodně! . . . Víc to pak už zase nemá cenu řešit, andělu holt zakrněla křídla. Hezky frenšmensky řekl bych to takhle - "Budoár, majmázel Mazel, hrách hajzel na zeď házel". Čertoffská zadní tvář v praxi. Tak hlavně klídek a nohy v teple, že pane hrabě... Asi tak nějak... %-] - - - - - (Poprvé viděno /v ořezaném formátu obrazu/ kdysi pradávno jedním okem sem druhým uchem tam na >jakémsi< televizním (k)anále, hodnocení po obdobně prožitém náhodném repete 20.6.2011 na tv >nevacintama< 5588., komentář zde jako dvěstědvacátýdruhý - 20.6.2011)(20.6.2011)

 • Tosim
  *

  Já vám nevím, lidi. Už podle plakátu jsem poznal, který z hrdinů, na něž se budu za chvíli dívat, bude hodný a který zlý. Jasnovidectví? Ech, nic takového, to by totiž režisér nesměl být pro každé jen trošku zkušenější oko tak lehce odhadnutelný. 30%.(5.2.2003)

 • Ištván87
  *

  A těch peněz co to stálo....(23.3.2009)

 • - Točilo se na Kanárských ostrovech, konkrétně na ostrově Fuerteventura, v Česku pak dále také na Ústecku, Olomoucku, Tachovsku a Znojemsku. Úvodní scény se točily v obci Chotěšov na Plzeňsku. (M.B)

 • - Předlohou filmu byl román od Hany Marie Körnerové. (HappySmile)

 • - Jiří Pomeje požádal autorku prvního knižního dílu Hanu Marii Körnerovou o vytvoření pokračování. Spisovatelka tak učinila, ovšem filmového pokračování se kniha „Andělská tvář 2“ zatím nedočkala. (fiLLthe3DD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace