poster

O princezně Jasněnce a létajícím ševci

 • Československo

  O princeznej Jasnenke a lietajúcom ševcovi

Pohádka

Československo, 1987, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eddard
  ***

  Jo, Jasněnka... Ta se ti povedla Troško, ono, jak se říká, každý má v sobě aspoň trošku talentu... Michaela Kuklová je hezká (nevím čím, ale trochu mi připomíná Penelope Cruz), Růžičková senzační (chudák, vyžírala si samé hnusné role). Přesto pro mě nemá místo mezi Popelkou, Šíleně smutnou princeznou či S čerty nejsou žerty. Teď mě tak napadá, ona u nás šla pohádka po revoluci vůbec celkově do háje... 60%(21.6.2006)

 • hribisko
  ***

  "Až nám, tatíčku, slíbíte, že se s Jírou můžeme vzít" A žili spolu šťastně až do smrti. No, kdybych chtěl být hovado, tak bych napsal, že jednou v noci, když Jasněnku zase bolela hlava a kopla milého Jíru tím špičatým střevíčkem do slabin, ten se rozhodl, že uleví od tělesnosti tím, že si párkrát obkrouží věž. Ale ten nebožák dočista zapomněl si nasadit křídla a z té bouzovské věže se zřítil a od té doby je na invalidním vozíku. Tak kde je ten pohádkový konec, he? Ale to já psát nebudu, hovado být nechci.(14.3.2014)

 • Mandalorian
  ****

  Vidíte ? Takhle se to dělá. O princezně Jasněnce a létajícím ševci je zkrátka pohádka. Že má spousty brutálních, akčních, thrillerových a dokonce i hororových prvků, nikomu nevadí. Je to prostě "pohádka". Přitom se jedná o brutalitu, která by se mohla rovnat skoro i prvnímu dílu Saw. Neuvěřitelné, že ? Ovšem zamyslete se nad tím. A ruku na srdce - podívejte se, jakou brutalitu nabízí jiní spisovatelé: Sekání hlav, množství jedů, vypíchané oči, kremace zaživa a podobně... O princezně Jasněnce a létajícím ševci - je sice na jednu stranu "klasika". Na tu druhou bych na ni ovšem dal samolepku - "od 15 let". Protože to sice dobře dopadne a tak dál, jenže na druhou stranu NEZAPOMENU, jaký noční můry po tomhle "skvostu" měla pětiletá dcera mý kamarádky... A přesně proto dávám 80%. Podobný věci má totiž zajistit DISTRIBUTOR...(21.4.2014)

 • Suchinnen
  ****

  Krásná pohádka (podle krásné předlohy) u které je mi záhadou jediná věc a sice jak ji mohl natočit někdo, kdo o pár let později začal do světa vypouštět ty nejstrašlivější fekálie o kterých se dá vůbec na tomto webu dočíst? Jednalo se zřejmě o stav jakéhosi osvícení, protože po formální stránce této pohádce téměř není co vytknout a patří mezi to nejlepší co je nám každý rok v prosinci předhazováno.(21.3.2008)

 • VerteX
  **

  Jasněnku považuju za jednu z prvních "hororových" pohádek, a vzhledem k tomu, že se při ní vnitřně děsím i já, nedokážu si představit, jak ji stravují děti. Prostřední část filmu, ve které někdo neustále křičí a ječí je hodně stresující, nehledě na nálety havranů a na tři lidi, kteří uhoří. Jestli na tomhle vidíte něco pohádkového...(25.12.2004)

 • - Oproti knižní předloze Jana Drdy si filmoví tvůrci název upravili. Kniha se jmenovala "O princezně Jasněnce a ševci, který létal". (fiLLthe3DD)

 • - Je již tradicí, že režisér Troška obsazuje do svých filmů svoji tetu Venuši Humhey. Tentokrát se mu však v roli Sluneční paní nezamlouval její hlas a především akcent. Proto ji při postsynchronech nadabovala Jana Preissová (funhouse)

 • - Jíra poprvé vzlétl na zámku (s děravou střechou) Vítkovec u Holan. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace