Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sir-Filip
  ****

  Tady se musím vážně pana Trošky zastat! Podle mého názoru také nejlepší pohádka 90. let a to bohužel zcela bezkonkurenčně!!! Velmi příjemná podívaná, které nechybí vtip ani osobité kouzlo. Za posledních 20 let od revoluce bychom hledali jen opravdu málo povedenějších věcí v oblasti pohádkové tvorby! Pan Troška prostě pohádky umí. A není už tak důležité co si o nich myslíme my, nýbrž to, co si o nich myslí děti. A těm, věřte tomu nebo ne, se tahle pohádka hodně líbí. Kdyby na tomto místě hlasovaly jen ony, byla by výsledná procenta o mnoho vyšší. Krásná "česká" pohádka s krásnými lidovými písněmi si zatracování nezaslouží. Pro ty z Vás, kteří ji snad ještě neviděli, vřele doporučuji!! a to včetně 2.hého pokračování! "ENJOY IT !!!"(9.4.2009)

 • WolfR
  ***

  Zdeněk Troška se pokouší točit pohádky. Vždycky mu to nevyjde. Tohle je snad jediný případ, kdy to jakž takž vyšlo. V celku dobrá zápletka a příjemné scény se sympatickými postavami. Rozhodně jedna z těch dobrých moderních pohádek a jedna z nejlepších pohádek 90. let ve, které je občas i nějaký fajn vtípek. Mám ji v celku rád. Silné 3 hvězdy.(12.8.2010)

 • Rakosnicek77
  ****

  Nejsem si jistý tím, zda dokážu zůstat objektivní při hodnocení jákékoliv novodobé pohádky a to zejména proto, že na rozdíl od všech těch klasických československých filmových pohádek, jsou ty dnešní prošpikované triky a efekty, ve snaze je udělat atraktivnější, ale buď to u nás ještě stále neumí, nebo to do těch klasických pohádek prostě nepatří. Zdeněk Troška se s tím dokázal ukázkově poprat a přihmouřím li oči, tak to co nám Princezna ze mlejna předvádí, je asi to nejlepší co dnešní moderní filmové pohádky nabízí.(6.12.2014)

 • Myshkin
  *****

  Ajaj, to stigma jménem Troška... Tak nízké hodnocení této pohádky, to nemůžu pochopit. Proč jen 60%? Ze všech našich pohádek, které byly natočeny v posledních dvaceti letech, je tato suverénně jedna z nejlepších (stejně jako podobně podhodnocený Kouzelný měšec). Chybí jí něco? Vůbec nic, správná česká pohádka, jak má být!(13.10.2010)

 • Marthos
  *

  Sluncem zalitá malebná jihočeská krajina se zlatými klasy, křišťálovým rybníkem a uvřísklým čerchmantem. Pozastavovat se nad desetiletí přetrvávající masovou popularitou Troškovy pohádky je holý nesmysl. Je to přesně ten typ filmu, který cílového diváka plně zaujme a osloví. A jako takový ho i respektuji.(4.10.2008)

 • - Při cestě Jindřicha (Radek Valenta) z rodného domu si lze všimnout mraveniště a lišky. Jedná se o stejné objekty, které pak v závěru filmu hrají poměrně velkou roli. (ricky4)

 • - Scéna, kdy vodník (princezna Vodněna - Jakub Zindulka) a čert (princezna Belzuba - Yvetta Blanarovičová) chtějí pro Jindřicha (Radek Valenta) sehnat nějakou princeznu, je natáčena na zámku v Březnici (okr. Příbram). (Záry)

 • - Obec, ze které Jindřich (Radek Valenta) odchází do světa, jsou Nahořany. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace