Jedna z těch lepších starších pohádek s krásnými postavy, které dokonce umí krásně zpívat. Tu písničku musí každý milovat :). Stejně si myslím, že i kdyby na postu režiséra stála úplná nula, tak by to dopadlo stejně, si to tam ti herci ukočírovali sami... ona tam vlastně nula stála. Jo a není nad to zvolit ideální chvíli a společnost pro shlédnutí :D.(30.3.2014)

Pamatuji si, kdy tahle, dnes už letitá, pohádka byla nová - vánoční. Komentářů je tu hodně, ale přesto přicházím se svou troškou do mlejna. Jindřich miluje pohádky a příběhům, které jsou vyprávěny dětem, věří natolik, že je přesvědčen, že se mu podaří osvobodit některou z mnoha zakletých princezen, které se vyskytují všude a budou šťastně žít až do smrti. A svým způsobem se mu to podaří, protože Eliška ze mlejna bude panovat jeho srdci, jen chvíli potrvá, než si to Jindřich přizná. Jako hold české klasice vnímám scénu, kde se vodník a čert promění na Belzubu a Vodněnu - Holka nebo kluk? Pohádka má ještě další dvě strašidla, čarodějnici a knížete. A taky spoustu hezkých písniček a lišku pomocnici.(24.8.2010)

Tato pohádka je snad jediná, co u nás vznikla, jenž sází všechno na děti pod deset let. Pro dospělé, či starší dítka může bát problematická. Hřejivost, infaltivní humor a hlavně herecké přehrávání je zde víc než přehnané. Výprava je však nádherná, zvláště onen mlýn je jak od mistra Lady (jen schází sních). Já osobně nemá Princeznu ze mlejna moc v oblibě, ale jedná se o dobře odvedenou pohádku (narozdíl od Z pekla štěstí).(30.1.2007)

Zdeněk Troška se pokouší točit pohádky. Vždycky mu to nevyjde. Tohle je snad jediný případ, kdy to jakž takž vyšlo. V celku dobrá zápletka a příjemné scény se sympatickými postavami. Rozhodně jedna z těch dobrých moderních pohádek a jedna z nejlepších pohádek 90. let ve, které je občas i nějaký fajn vtípek. Mám ji v celku rád. Silné 3 hvězdy.(12.8.2010)

Pohádku "Princezna ze mlejna" mám prostě spojenou se svým dětství - viděl jsem ji, když mi bylo osm let, a zanechala ve mně jen pozitivní dojmy. A i když ji teď vidím, tak ty dojmy přetrvávají. Nejvíce mě ale baví hudební složka, ta mi prostě uvízla v hlavě. Za mě pohádková klasika, která je prostě tak nějak líbezná.(27.12.2016)

• - Když Jindřich (Radek Valenta) řeže dřevo a Eliška (Andrea Černá) mu jde pomoct, můžeme si všimnout, že jak se mění jednotlivé záběry na herce, mění se i délka řezu klády, kterou chtějí přeřiznout. Při záběrech na Elišku je vždy řez menší, než při záběru na Jindřicha. (Timak)

• - Během natáčení shodila Yvetta Blanarovičová šest kilo. (Duoscop)

• - Rybník se jmenuje Lhotský, najdeme ho u Bavorova v jižních Čechách. (M.B)