Tady se musím vážně pana Trošky zastat! Podle mého názoru také nejlepší pohádka 90. let a to bohužel zcela bezkonkurenčně!!! Velmi příjemná podívaná, které nechybí vtip ani osobité kouzlo. Za posledních 20 let od revoluce bychom hledali jen opravdu málo povedenějších věcí v oblasti pohádkové tvorby! Pan Troška prostě pohádky umí. A není už tak důležité co si o nich myslíme my, nýbrž to, co si o nich myslí děti. A těm, věřte tomu nebo ne, se tahle pohádka hodně líbí. Kdyby na tomto místě hlasovaly jen ony, byla by výsledná procenta o mnoho vyšší. Krásná "česká" pohádka s krásnými lidovými písněmi si zatracování nezaslouží. Pro ty z Vás, kteří ji snad ještě neviděli, vřele doporučuji!! a to včetně 2.hého pokračování! "ENJOY IT !!!"(9.4.2009)

Pohádku "Princezna ze mlejna" mám prostě spojenou se svým dětství - viděl jsem ji, když mi bylo osm let, a zanechala ve mně jen pozitivní dojmy. A i když ji teď vidím, tak ty dojmy přetrvávají. Nejvíce mě ale baví hudební složka, ta mi prostě uvízla v hlavě. Za mě pohádková klasika, která je prostě tak nějak líbezná.(27.12.2016)

Milá pohádka, která je neprávem nízko hodnocena. Zdejší odborníci totiž nějak nemůžou překousnout jméno režiséra. No jo, pan Troška, ten, který natočil Slunce seno sérii, ten, který natočil hloupý Kameňák. Já bych vám něco vzkázal chytráci, ale neudělám to. Tohle je totiž komentář k pohádce, a né ledajaké pohádce. Jedné z nejlepších porevolučních pohádek s překrásným vizuálem, dobře cáknutou Blanarovičovou a především milým příběhem o lásce. 9/10(16.9.2009)

Jedna z těch lepších "nových" českých pohádek... Slabost na ni mám především díky moc hezkejm písničkám, který zde zaznívají a který tak nějak pohladí pro duši. Když to tak vezmu, tak je to celkm i originální příběh, nejedná se o takovou tu klasiku. Díky celkem zajímavým postavám (čert, vodník a hlavně teda knížepán s Županičem :o) ), má svoje kouzlo. Ať si každej o Troškoj říká co chce (taky to není zrovna kdovíjakej maestro), ale tuhle pohádku mám mnohem rači než nějaký ty "novější" pohádky, který stojej za starou belu.(25.12.2011)

Upřímě nechapu jak muže být taková krásná pohádka v modrých hodnoceních. Není stará, je poměrně nová, ale i přesto si drží svoji starodávnou pohádkovost. Žádná snaha o modernu, a ty písničky, no senzace. Neznám dítko,které by tuhle pohádku neznalo. Ještě k tomu v pohádce nalezneme zlého kížete, čerta, vodníka, čarodějku, no prostě je tam vše, snad jen drak tam chybí, ale mě osobně teda nechyběl.(31.12.2012)

• - Ve scéně, při které Jindřich (Radek Valenta) s Eliškou (Andrea Černá) běhají na boso po lese, dostali jejich představitelé nápad nalepit si na chodidla náplasti, které by zmírňovaly bolest při každém kroku. Nápad samozřejmě nevyšel, a tak při běhu létaly náplasti všude možně okolo, jen na chodidlech nezůstávaly. (fiLLthe3DD)

• - Natáčení probíhalo na hradě Helfenburk. (M.B)

• - Rybník se jmenuje Lhotský, najdeme ho u Bavorova v jižních Čechách. (M.B)